Je na mňa kolegyňa nahnevaná právom?

3. júl 2024

Ahojte pracujem v jednej spolocnosti na administrativnej pozicii uz 4 roky, mam dobreho sefa aj fajn kolektiv, v poslednom case mam ale konflitky s jednou kolegynou resp. ona somnou..zacalo to tak ze bola na dovolenke a v tom case nam prisla na email aktualizacia dolezitiych usmerneni pri spracovani urcitych veci v systeme..my mame samozrejme povinnosti si vzdy emaily prave koli tomuto pozerat..ked sa ona vratila z dovolenky ( sme dve v kancelarii) ja som mala akurat ten den lekara prisla som az na druhy dne.. o tyzden na to si ju zavolal sef na kobercek lebo spracovala urcite veci v systeme ešte starym sposobom neaktualnym, proste si nepozrela tie nove smernice..tym padom sposobila dost pruser a museli to zehlit neviem ci nie aj pravne oddelenie..ked prisla do kancelarie spustila na mna ze ci som ju nemohla upozornit na tieto nove usmernenia aby si pozrela..ze ona by ma urcite upozornila..ze mi pekne dakuje a podobne..ja sa priznam ze mna to ani nepapadlo ju upozornit lebo proste tie maily to je take ze to mame ako prve ked zapneme pocitac si skontrolovat..mna nenapadlo ze ona si to nepozrela...teraz sa somnou ani nebavi..

autor
3. júl 2024

* oprava nie o tyzden ale o dva tyzdne si ju zavolal sef

irusa
3. júl 2024

to ste sa za ten čas o novej aktualizácií nebavili ????

autor
3. júl 2024

@irusa nie nebavili lebo to bola aktualizacia veci ktore robime malo..ale jej to akurat pripadlo

zojazoja
3. júl 2024

A ona ten email nevidela?

trema
3. júl 2024

Ked si mate maily kazdy den pozerat, jej chyba.

autor
3. júl 2024

asi nie ked to spracovala starym sposobom..toto prisla aktualizacia usmernenia pre spracovanie ktore mame tak raz za tri styri mesiace..my ina robime uplne ine veci ale toto sa sem tam vyskytne ale je to dolezite spracovat s aktualnymi usmerneniami..jej to vtedy pripadlo akurat..ale nebavili sme sa o tom lebo sme tam mali aj ine problemy v praci nestihalo sa...mna to absolutne nenapadlo vtedy..

evivb
3. júl 2024

Ja by som ju urcite upozornila... Ved po dovolenke je kazdy vygumovany... 😏

autor
3. júl 2024

jej to pripadlo..lebo naposledy som to mala ja ..a ona to spracovala s neaktualnymi udajmi a neaktualnym sposobom..bolo to odoslane odberatelovi ten to vratil s reklamaciou..

autor
3. júl 2024

a esste poviem ze taketo usmernenia nam chodia do mailu s vykricnikom

autor
3. júl 2024

tak ma nenapadlo ze to nevidela

autor
3. júl 2024

ona si teraz mysli ze som jej to urobila schvalne

zooeynka
3. júl 2024

Povedat si jej mohla ked ide o cosi dolezite....ona sa hneva aj na seba, ze nebola pozorna a maily necitala. A vyvrsila sa na tebe.

lukbe
3. júl 2024

No môže ju to mrzieť, aj teba, ale teda ty nemáš povinnosť upozorňovať ju na to, nech si číta maily. Neurobila si to naschvál, nemôžeš mať na starosti aj ju a jej poštu.

autor
3. júl 2024

a ja som ešte ani v ten den ked sa vratila v praci nebola..ako som mala vediet ze si to nepozrela...

magic08
3. júl 2024

nema pravo byt na teba nasrata, ano mohla si ju na to upozornit, ale nie je to tvoja povinnost. Ked si zapla PC po dovolenke, tak prve co si mate pozriet su maily dokonca s vykricnikom. Je jej chyba, ze si to nekukla. Ja nechapem toto vodenie za ručičku a preberanie zodpovednosti za chyby inych. Nahnevana moze byt tak akurat na seba

sovica
3. júl 2024

No, na takúto dôležitú vec ju si upozorniť mala. Zabudla si, stalo sa... Záleží aj od toho, koľko mailov vám denne prichádza. Lebo ak mala po dovolenke 200 neprečítaných mailov, tak chápem, že prehliadnuť to mohla resp. nestihla si všetko prečítať včas. A vy sa po dovolenke nebavíte, čo nové v práci, nejaké zmeny, novinky...? Lebo to bolo vždy prvé, čo som sa pýtala po dovolenke, či je niečo nové, čo by som mala vedieť.
Jasné, že teraz si si to zlizla Ty. Normálne jej povedz, ži si to neurobila naschvál, ale si na to zabudla. Na druhej strane, bola jej povinnosť si tie maily prečítať. Nech to teraz predýcha a nabudúce už budete vedieť, že dôležité veci si máte tlmočiť.

nikaeli
3. júl 2024

Pracujem v školstve, všetky dôležité info nám vedenie posiela cez EduPage, inovované smernice, či iné dokumenty cez email. Správy mi chodia či som PN, či na dovolenke, niekedy aj cez víkendy. Je mojou povinnosťou si ich prečítať. Nik mi po návrate do práce nepripomína, že máme nové pokyny, ani sa ma nepýta, či niečo nepotrebujem vysvetliť. Ak urobím chybu, je to moja zodpovednosť. Kolegyňa sa môže hnevať tak akurát na seba. Hlavne keď urobila chybu v deň, keď si ani ty nebola v práci 🤷🏻‍♀️

autor
3. júl 2024

@sovica nie chodi tam cca 3 maily denne

gaja78
3. júl 2024

Ja keby som bola na kolegyninom mieste, určite sa nehnevám na teba. Ale napr. u nás v práci si s kolegami podobné veci prizvukujeme, aby sme sa vyhli zbytočným problémom - tie sa potom týkajú nás všetkých. Ale samozrejme nie je to nikoho povinnosť, len dobrá vôla.

sovica
3. júl 2024

Tak v tom prípade sa môže hnevať len sama na seba. Ale vieš, niektorí ľudia si musia svoju frustráciu vyvŕšiť na tých, čo sú najbližšie.

ndrag
3. júl 2024

Cize kolegyna mala vo svojom mailboxe dolezity mail, ktory si neprecitala po dovolenke a ty si zato vinna? OK. Mohla si jej o tom povedat, ked sa pytala po dovolenke ze co bolo kym bola prec, alebo co je nove. Ale co by robila v situacii, keby si nahodou ty ostala na PN a ani by ste sa nestretli? Nabuduce jej ten mail aspon forwardni s FYI nech to tam ma 2x pre istotu, ked uz nedava pozor na take veci.

autor
3. júl 2024

@ndrag ona sa nepytala co nove ja ked som prisla na druhy den tak len spustila ze ako sa mala na dovolenke ako tam bolo super len drahe jedlo ze tam nechali majland..a pustila sa do prace..nepytala sa ma vobec ci nejake novinky ani nic..tak som bola v tom ze uz videla maily a ze si tam vsetko prestudovala..

cacianka
3. júl 2024

Ona je nesvojpravna ?
Nepozná pravidlá a príkazy ?
Nevie že si má pri zapnutí Pc/ denne čítať služobné upozornenia ?
Informatívne mejly mažem hneď po skončení aktuálnosti, ostatne všetko čítam hneď ráno a riešim.
Nepoviem keby nejaký obeznik ktorý nestihla prečítať, alebo ústna informácia, napíšeš jej na stôl odkaz. Ok.
Ale ONA si nesplnila povinnosť, neprečítala si mejly hneď po zapnutí počítača, ani v prvý deň, keď ty si tam nebola, ani ďalšie dni ?!
Slušne ale dôrazne jej vysvetlí že je to jej povinnosť, tak ako všetkých, čítať mejly. Tak nech sa nezduva a nevŕši na tebe.
Ona si vybrala cestu znepríjemňovať ti život, nie ty jej, tak ju ignoruj pokiaľ sa neukludni, neospravedlní, nedá do normálu. Je to jej vizitka, ako si plní povinnosti, a ako sa správa ( ako 🐄).

felycity
3. júl 2024

v prvom rade to je jej chyba - mala si po dovolenke prejsť všetky maily prv než začne s niečím robiť. Ty si mohla ( ale to neznamená, že je to tvoja chyba), jej nechať lístok /upozrenenie , že pozor je tu dôležitá zmena. my si medzi kolegyňou odovzdávame info, nefungujeme, že nevidím a nepočujem čo sa deje v jej náplni práce, ak ju zaskakujem alebo vytlačím niečo , aby to mala po príchode tak jej vždy dám upozornenie na lístok, ale považujem to za gesto dobrej vôle a toho, že tím má ťahať za jedne povraz, nie všade to takto funguje. P.S. myslím že je nasratá hlavne sama na seba a na niekom si to musí vybičovať

doriiis
3. júl 2024

Ja keď potrebujem svojich kolegov na niečo upozorniť,tak im napíšem krátku sms,správu.Alebo nechám odkaz na mieste,kde viem,že to uvidia.Napr.na compe,zakladaní,atd

mk1111111111
3. júl 2024

Tak pravo nemala, ale tiez by si bola radsej, ak by Ta po dovolenke upozornila. Ja by som jej isla povedat, ze ma to mrzi, ze sa to takto stalo, ale nenapadlo ma, ze neprecitala maily. Nie je nad dobre vztahy na pracovisku.

januska12323
3. júl 2024

Povedať si jej to mohla ale nie je tvoja povinnosť zisťovať či všetko čítala. Ty nie si nijak zodpovedná za jej chybu. Ona to hádže na teba lebo je to ľahšie ako uznať, že niečo pokaslala.

jesenzima
3. júl 2024

Akékoľvek novinky vždy vypisem na lepiaci farebný papierik a nalepim na monitor ... A to mám úplne primitívnu prácu 🙂

tamitamitami
3. júl 2024

Je to iba jej chyba. Vedela že vám takéto informácie chodia cez gmail tak si to mala riadne po dovolenke preštudovať. Ja osobne by som tiež túto informáciu považovala za vybavenú ak by som vedela že dostala tie isté inštrukcie ako ja.
Ak vedela že si poštu riadne nepozrela mala sa ťa spýtať či sa niečo nezmenilo kým bola na dovolenke.

hope87
3. júl 2024

@autorka nie je to tvoja chyba. Ano, z hladiska ludskeho-kolegiálneho ta to moze maximalne mrziet, ze si jej to nepovedala, lebo ta to nenapadlo a ona to tak mala aj zobrat, ze skoda, ze ta to nenapadlo...ale z hladiska pracovneho je to cisto a 100%tne jej zodpovednost a jej chyba. Zaraza ma, ako sa k tomu postavila a teba obvinila z vlastnej nepozornosti namiesto toho, aby to prijala tak ako to je, sklopila usi a v buducnosti si na to dala pozor.
Ja som takisto v kancelarii s jednou kolegynou. Mame sice inu pracovnu napln ako ty. Je to viac manazment a obchod ale aj administrativa ale akonahle je jedna na dovolenke 100% sa zastupujeme a navzajom si spracovavame e-maily ale su proste maily, ktore nechavam vysvietene. Ale bez ohladu na to, ako dlho sme boli na dovolenke, vzdy si kazda skontrolujeme vsetky svoje maily spat, aby sme nieco neopomenuli. Je pravda, ze my sa automaticky informujeme o dolezitych veciach ale tie vacsinou prichadzaju telefonicky, takze si ich zapiseme na papier. A nam teda nechodia 3 e-maily za den ale aj 10-20.