Je možné zamestnať sa v DSS, keď odmietnem očkovanie?

21. máj 2021

Zamestnám sa niekde v DSS ak odmietnem očkovanie? Mám roky praxe vo všetkých pozíciach DSS, ZpS.

zuzikak
21. máj 2021

treba sa spytat priamo v DSS a tu mozu zeny napisat len svoj nazor. Moj nazor je, ze po tejto situacii co tu bola asi tazko...

autor
21. máj 2021

@zuzikak Tak jedine sa obesiť.

zuzikak
21. máj 2021

alebo si najst inu pracu

autor
21. máj 2021

@zuzikak Aj tak sa dá, s VŠ, rokmi praxe, kladným prístupom a všetko okolo toho, skazí -ne(očkovanie). ☹

zuzikak
21. máj 2021

nuz....tak da sa mozno robit na zivnost zdravotneho asistenta konkretnemu cloveku napriklad. Neviem, v tejto oblasti sa nevyznam. Len z daleka to nie je na obesenie 😀

autor
21. máj 2021

@zuzikak Ale smutné to je, ak sa povýši očkovanie nad roky praxe, skúsenosti a lásku s seniorom.

sisaka
21. máj 2021

Ja som už rozhodnutá, robím dlhé roky v zdravotníctve, prácu mám rada, ale ak zavedú povinnosť sa ockovat proti covid tak v prvom rade budem hľadať právne cesty, ako sa tomu vyhnúť a ak nepomoze tak už som pripravená aj ma výpoveď. Ja stále dúfam, že to nikdy do takého štádia nedôjde...

autor
21. máj 2021

@sisaka Ďakujem, dodala si mi silu. Ak sa nad tým človek zamyslí, je to čistý smútok a zúfalstvo. Povyšovať očkovanie nad iné významné pozitíva pracovníka. Kam sme to dospeli? Toto je krach na plnej čiare.

tncka
21. máj 2021

Ano,podla ma dojde aj na taketo "vydieranie". Mna uz nic neprekvapi

autor
21. máj 2021

@tncka

autor
21. máj 2021

@tncka ľudskosť je nula bodov, stačí očkovanie☹

luccija
21. máj 2021

Podľa mňa je to miesto kde by som tu podmienku najviac očakávala.Preco sa rovno nespytas?

kristina2412
21. máj 2021

Moja mama robila v DSS,klienti boli zaočkovani všetci, zamestnanci 3 odmietli,robia normalne ďalej...nikto ich do očkovania netlačil. Myslim si že veľmi záleží na tom na koho natrafis. Držím palce.

majamat
21. máj 2021

u nas je nas niekolko neockovanych a pracujeme. no uvidime, co bude casom.

pupsy
21. máj 2021

Moja mama tiež odmietla, rovnako ako veľa jej kolegýň a ostali tam pracovať.

marsmykkok
21. máj 2021

Tak záleží asi od toho koľko budú mať záujemcov, ked budú súrne niekoho potrebovať a nebudú mať bude im to jedno, ak sa im prihlási viac uchádzačov a budú na rovnakej úrovni čo sa týka kvalifikácie a tak tak samozrejme môžu uprednostniť zaočkovaného. Ale nemôžem si pomôcť, mne celá diskusia-aj s tvojimi odpovedami pride ako troll na tému očkovania , nie riešenie reálneho problému. Preto je asi anonymne aj... Lebo inak nevidím na tom že niekto sa bud nechce dať očkovať alebo chce robiť v domove dôchodcov niečo aby to muselo byť anonymne a nemohlo byť pod nickom,

mogaa
22. máj 2021

Tak konkrétne mňa sa riaditeľka na pohovore pýtala, či mám očkovanie.....mám, takže dalej sme to nerozoberali, ale osobne si myslím, že ak by som očkovanie nemala a rovno jej povedala že sa očkovať ani nechcem, tam ma nevezme....lebo mi povedala že u nich je väčšina očkovaná a teda by chceli aby aj noví ľudia/teda konkrétne personál boli očkovaní.....Ale veľmi sa tomu ani nečudujem, keďže viem ako sa tam pracovalo v čase keď bola v tom zariadení korona....pozitívni zamestnanci doma a ostatné kolegyne ťahali celé dni a noci....tá starostlivosť v zariadení musela byť zabezpečená aj v čase keď polovica zamestnancov vypadla.....

jaga18
22. máj 2021

Blbosť, u nás je tak 70% zaockovanych. Švagriná je tiež v DSS a nie je za očkovaná, u nich vraj ani len polovica zamestnancovi nie je... Očkovanie nie je povinné, je to každého osobná vec. U nás zomreli v priebehu týždňa 3 relatívne mladí a zdraví kolegovia, takže každý, kto mohol sa zaočkovať dal.

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariejenka
22. máj 2021

Robim v sukromnom zariadení, stáli zamestnanci sa mohli dat/nemuseli, novi zamestnanci mam info,ze bude to nutné. Mam par kolegov co za cely čas nedostali covid,a robili aj nad ramec,lebo sa tahalo za karantennych zamestnancov...pre mna zázrak. Ja som šťastne od 10/2020 na materskej a pokračujem na rd, cize nesom ockovana, a stretla som sa s nazormi:
a; Ty si sa nedala este očkovať?? Sak využi,ze si zdravotník!! No a co!ze si na Materskej,...
b; uz si zaočkovana? Ne? Sak dobre,lebo by si vzala niekomu davku,a ty si sedis na riti doma....
Neviem ci sa dám očkovať,zatial nie, do konca rd sa rozhodnem,potom sa uvidí.
Vam pani autorka,verim ze vas to mrzi. Praca so seniormi je špecifická, preto je najlepšie aby ju vykonával človek co ju chce robiť,a vie...nie ze je to pre niekoho z núdze, cnosť. Držím Vam palce,nech sa veci vývinu tak, aby bolo dobre. (Tento výraz "dobre bude" mi tak Igor zhnusil,ze Až!🙈😂🤐)

felicita027
4. jún 2021

Zatiaľ je to určite možné nakoľko VŠETKY očkovacie vakcíny sú len v testovacej fáze a teda nemôžu ťa donútiť očkovať ani sa ťa pýtať či si očkovaná alebo nie.

autor
4. jún 2021

@mariejenka NO veď to sa bojím, ale stále tvrdia, že to nie je povinné, tak by som to chápalal ako diskrimináciu už.

autor
4. jún 2021

@felicita027 Tak by to malo byť, ale viď. príspevok vyššie. Tuším si každý robí čo chce už.

autor
4. jún 2021

@marsmykkok Myliš sa nie je to na vyvolanie ničoho, ale som nezamestnaná, práve aj kvôli tomu, že keď som robila v DSS, tak som odišla, lebo sa tam nedalo dýchať čo riaditeľka vymýšľala akoby prac. boli handry. Potom som mala určité problémy ale nutne potrebujem sa niekde zamestnanť, lebo bez príjmu nevydržím už dlho. Prečo každý za všetkým vidí, čo nie je? Normálne som sa opýtala, ak aj niekto pracuje ako to funguje v zariadeniach teraz. Tým čo mi k veci odpovedali ďakujem. Ja sa nemôžem ani dať očkovať zo zdravot. dôvodov a ani by som nechcela keby som sa aj mohla. A to je už zločin opýtať sa slušne otázku tohto typu? Ak ano, tak sa ospravedlňuje. A práve pre tieto rýpavé postoje to píšem ako anonym. Lebo vždy sa nájdu práce takýto osočovatelia.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jún 2021

@mariejenka
@felicita027
Ďakujem, veľmi sa bojím čo bude so mnou už☹