Je lepší skrátený alebo polovičný úväzok?

petrastrbanikova
8. nov 2021

Baby čo je lepšie respektíve aké sú hlavne výhody skráteného alebo polovičného úväzku?lebo asi to nebude to iste 🙈dakujem

buberova
8. nov 2021

Pri skrátenom máš nárok na stravné lístky.. pri polovičnom si nie som istá..

draik
8. nov 2021

Polovičný je tiež skrátený.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrastrbanikova
autor
8. nov 2021

@viestta ide o 5dni po 6hodin v týždni

papillon_noir
8. nov 2021

Pri polovičnom nemáš automaticky nárok na stravné lístky ,takze ak budeš robiť 6hod po 5 dní v týždni mala by si mať nárok na stravné, no a teda asi rozdiel bude v mzde- viac hodín vyššia mzda. Inak je to to isté

petrastrbanikova
autor
8. nov 2021

@papillon_noir ďakujem lebo ešte je aj možnosť že budem len na dohodu tak rozmýšľam zatiaľ ako čo by bolo najlepšie

papillon_noir
8. nov 2021

Ak budeš na dohodu nemáš narok ani na stravenky,ani na dovolenku, dohoda je dosť nevýhodná pre zamestnanca nehovoriac o tom že zamestnávateľ ti platí zdravotné odvody len za odpracované dni, čiže ak by si náhodou robila každý druhý deň, budeš si musieť tie dni čo si nebola v zamestnaní sama doplatiť v zdravotnej poisťovni

papillon_noir
8. nov 2021

@petrastrbanikova a ešte na dohodu môžeš robiť max 10 hod za týždeň

petrastrbanikova
autor
8. nov 2021

@papillon_noir mám dohodu a robím tak ako píšem 😃lenže som cez agenturu a tej to je ocividne asi jedno 🙈

papillon_noir
8. nov 2021

@petrastrbanikova čo k tomu dodať 😅

petrastrbanikova
autor
8. nov 2021

@papillon_noir áno na toto sa pripadne opýtam ako je to lebo agentúra mi povedala že pokial budem na dohode mimo úradu prace že to budú platiť lenže už nevraveli či len tie odrobene dni alebo vsetky

petrastrbanikova
autor
8. nov 2021

@papillon_noir veď všade bordel 🙈🤣

elizita
8. nov 2021

@papillon_noir pozor, su 2 typy dohody. Dohoda o vykonani prace a dohoda o pracovnej cinnosti, maju rozne obmedzene hodiny

ajka0207
9. nov 2021

@petrastrbanikova to s tým polovičným a stravnymi tiež nie je celkom pravda že nie je nárok, ja som mala polovičny (20 hodín týždenne) ale s tým že flexibilná pracovná doba a za dni keď som robila viac ako 4,5 hodiny som nárok na stravenky mala.

papillon_noir
9. nov 2021

@elizita samozrejme myslela som dohodu o pracovnej činnosti