Je 1350 EUR v hrubom dobrý plat?

2. jún 2024

Je 1350 hrubá mzda dobrý plat?
Kancelárska pozícia, dosť stresová a náročná na organizáciu.

thirstymonk
2. jún 2024

V humennom je to parada, v bratislave su to smeti. Čista mzda zavisi od xy premennych, či si vydata, či maš deti a či si na nich uplatňuješ daňovy bonus atď atď. Ja som ako programator v IT mal 1300€ hrubych na začiatočnickej pozicii už v roku 2014...

sissy27
2. jún 2024

Ja sa inak opytam - mas lepsiu ponuku?

zobaka
2. jún 2024

ja by som brala, je to o 350 e viac ako mám, ako odborný pracovnik, tiez kancelária, stres, keď nemáš nič iné lepšie ako nic

mamina7070
2. jún 2024

lokalita roky praxe a ci mas lepsiu ponuku to rozhoduje

ziadna praca nie je hanba

liusa82
2. jún 2024

podla mňa málo aj v čistom.Ale záleží kto je načo naučený.A na to že je to stresové ako píšeš už duplom

danielahamar
2. jún 2024

Každý plat je dobrý, ak potrebuješ peniaze😉

stanulienkat
2. jún 2024

@thirstymonk nie, v Ba to nie su smeti. Je to uplne bezny plat. Na take pozicie ponukaju aj nizsi.
Je to dobry plat.

koniarova
2. jún 2024

Je to dobrý plat. Zase netvárme sa, že všetci zarábame 3000 euro.

vevapeto
2. jún 2024

Dobrý plat vyzerá trošku inak🤷‍♀️ Ale keď máš všetko poplatené, nádrž plná, brucho plné a ešte ti aj zostane, tak máš dobrý plat.

janai1
2. jún 2024

Áno, je to dobrý plat. Aj na BA.

betulinka1
2. jún 2024

Pozri hlavne je to nástupný plat. Treba hodnotit po roku, ci je to vela ci malo a potom sa zariadis inak. My tiez davame ako nástupný plat menej ale po roku prehodnocujeme, ci je ten clovek Dobry a aby neušiel za lepšou ponukou, tak plat zvyšujeme. Lebo dobrych a šikovných zamestnancov je malo.

zorkahorka
2. jún 2024

@betulinka1 tak to ma byt. Bohuzial, su zamestnavatelia, ktorým na svojich zamestnancoch nezalezi, nechaju odist kvalitnych ludi a potom paradoxne nevedua zaplatit ani tych nekvalitnych. Lebo ini u nich robit ani nechcu

majamat
2. jún 2024

robim pracu, ktoru mam rada ktoru som si vybrala a aj ked sa to dost pomenilo a mam vela prace, ktora je aj stresujuca a niekedy aj fzicky narocna, zvykla som si.
a teda preco to pisem? plat mam rovnaky a to robim v nepretrzitej prevadzke, cize smeny, vikendy, nocne, sviatky.
takyto plat mam po 28r praxe.

nehovorim, ze som neviem ako spokojna a ze by som neuvitala vyssi plat, ale teda su aj horsie platene pozicie.

domiklik
2. jún 2024

@thirstymonk ako mi čistú mzdu ovplyvní to, ci som vydatá?

petracandle
2. jún 2024

Pri plate nejde o číslo, ale o tvoje výdavky. Niekomu je aj 4000 málo a niekomu postačí aj 1000. Za mňa, ak nemáš deti, hypotéku či drahý podnájom je to v pohode plat.

klip0
2. jún 2024

@thirstymonk bývaš podľa profilu v Kežmarku... Nechápem prečo si kopa ľudí čo nežijú v ba myslia že tu sa zarába horibilne násobne viac ako inde. Nie v BA 1350€ niesu smeti

sisska96
2. jún 2024

@koniarova ja sa smejem keď porovnaju a BA, keby tam každí boli bohatí s 3000 eur platom

koniarova
2. jún 2024

@sisska96 ale paradoxne to píšu práve tí ľudia z BA.

egonsk
2. jún 2024

dnes mi sused prezradil, ze ma 5.50eur na hodinu, co nieje ani 1000eur mesacne. Robi 12tky a v pekarni, kde sa nonstop nezastavi. Jedine zvlast odmenene su vikendove upratovania, co vsak malokedy moze ist robit, lebo ma doma kopec zveri a potrebuje si aj doma nieco obcas porobit a navyse ked ma 2 dni predtym 12tky, tak je rad, ze sa este udrzi na nohach v sobotu a nie aby mukloval s handrami a zmetakmi cely den.

hradnapani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliacenc
2. jún 2024

Pre zenu na vychode slovenska super

katuskamala1
2. jún 2024

K nicomu ti to nepomoze lebo naklady ma kazda ine.. za mna to bolo okey, mala som tak donedavna. Ako samozivitelka by som samozrejme nevysla. Ako druhy plat v rodine v pohode.

gab1sol
2. jún 2024

Je to málo informácií. Ale oháňať sa tu, že na BA sú to smeti? Ten si neváži, čo má, ak toto považuje za smeti. Áno, sú aj vyššie platy, ale sú aj nižšie… A aj v BA má mnoho ľudí nižší plat od tohto, aj po rokoch praxe, nie ako nástupný plat, kde je predpokladať rastu.

petamich
2. jún 2024

nepises ake mas vzdelanie, prax, ci si absolvent, co ty ponukas zamestnavatelovi, ...mesto...kazdy sa ti tu vyjadri subjektivne aj podla toho kolko zarobi sam a ake ma vydavky atd.

podla mna ako nastupny plat za administrativnu nemanazersku pracu je to fajn

dancingqueen321
2. jún 2024

Mizerny. Kuchar bez VS a bez jazyka zarobi v KE 2k.

thirstymonk
3. jún 2024

@domiklik Lebo keď si vydata, maš možnosť daňoveho bonusu na manžela. Alebo niečo také. Neviem, či sa to presne volá daňový bonus. No a potom podľa počtu deti. Čím viac deti máš, tým viac sa približuje čistá mzda k hrubej. Napr. kolega, čo mal 5 deti, tak mal čistú mzdu len o 30€ nižšiu ako hrubú.

trgypadl
3. jún 2024

@thirstymonk 🙈🙈

egonsk
3. jún 2024

@thirstymonk ak mas nizky plat, mozes mat cistu mzdu vdaka bonusom este vyssiu ako hrubu - aspon to tak tvrdi online web kalkulacka 😉

thirstymonk
3. jún 2024

@egonsk To neviem, ja som nizky plat nikdy nemal hehe :D

hiro
3. jún 2024

@janai1 "Áno, je to dobrý plat. Aj na BA."
No, 1370 ma predavacka v Lidl. Co pozeram asistent tam berie 1660... tak ak v BA predavacky maju viac tak by som si tipol ze ini zamestnanci maju este viac.