Jasle a nová práca

24. dec 2022

Ahojte, plánujem dat 14 mesačnú dcéru do jaslí a ja by som nastúpila do novej prace.
1. Ako dlho sa adaptovali vaše deti na jasle? Mam na to mesiac, dá sa zvládnuť adaptácia za mesiac? Mala je rada v spoločnosti deti, vydrží cez deň bez mojej prítomnosti, zaspáva v postieľke sama ale nikdy ju neukladá nikto iný na spanok ako ja alebo manzel.
2. Ako ste zvládli novú prácu po vyše roku na MD/RD? Obávam sa nového softvéru vo firme, nové procesy, noví kolegovia, pauza v používaní jazyka ... Nejaké tipy a triky do novej prace? Ako ste si písali poznámky, aby ste v tom mali prehľad, ako si zapamäť mena všetkých kolegov?

Ďakujem Vám 🙂

danielahamar
24. dec 2022

3dni a prišiel nato, že tam ostáva, po týždni už bolo všetko ok

kris_tin257
24. dec 2022

Moj išiel do týždňa na celý den bez problémov, čím menšie dieťa tým je adaptácia jednoduchšia. Prácu som zvládala bez problémov, horšie bolo zvládať časté choroby malého a domácnosť popri práci 🙂

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
25. dec 2022

to čo sa pýtaš ohladne adaptácie je veľmi individuálne....naša nastupovala 20mesačná, "škôlku"milovala, ale rovnako s ňou nastupovalo rovnako staré dievčatko a to to nezvládalo, celý deň len plakala, nezapájala sa, nejedla, nepila...sami učiteľky navrhli mamičke počkať s nástupom pár mesiacov...takže vidíš, rovnaké prostredie, rovnaké učiteľky a uplne odlišné reakcie na škôlku u 2 detí ....čo sa týka novej práce, treba si nájsť niekoho kto sa bude o dieťa starať v čase choroby, rovnako je bežné že ti zavolajú počas dňa že treba prísť po dieťa lebo začalo kašlať či mu vyskočila teplota....