Išli by ste pracovať ako sestrička k bábätkám do nemocnice v prípade, že pracujete ako učiteľka v škôlke?

amelia0511
27. júl 2022

Ahojte dievčatá mamičky ,
Mám takú otázku (iba som zvedavá ) išli by ste pracovať ako sestrička k bábätkám do nemocnice kebyže pracujete v Mš ako učiteľka ? S tym,že sa musíte ďalej vzdelávať v tomto odbore...a budete pracovať na smeny? A máte doma malé dieťa?čiže práca v MŠ je ideálna pri deťoch...budem rada ,keď sa zapoja do diskusie také,ktoré už v tomto smere robia .dakujem

bajka16
27. júl 2022

Nemám skúsenosti s takouto prácou ale viem že tie sestričky na novorodeneckom sú dostatočne vyčerpané. Tie nočné, stále niekto niečo potrebuje, bábätka... Určite by som ostala v MŠ.

dagmarovita
27. júl 2022

S malým dieťaťom, asi na dve smeny nie. Ale pripomenula si mi zlý zážitok z pôrodnice.

svetlonos
27. júl 2022

@amelia0511
ahoj, jedna znama robila sestru v nemocnici a po porode bola minimalne 7 rokov doma, mala pracu z domu doobeda. Povedala mi, ze koli synovi nerobi v nemocnici. Opatrovala deti inym a poobedie travila so synom.

luccija
27. júl 2022

@amelia0511 nie, budes vycerpana skola, svoje dieta plus asi to bude na smeny vsak?Ja som robila nocne 7 r uplne som si pokazila spanok na roky.plus stale unavena a to som bola bez rodiny.Ak, ked som.nocne mala radsej ako denne, lebo som mala viac volna, ale uz nie.
Nepaci sa Ti v skolke ci preco zmenu?

mogaa
28. júl 2022

@amelia0511 no v prípade sestry musíš mať zdravotné vzdelanie, v škôke nie....čo sa týka samotnej povahy práve - jednoduchšia je určite v škôlke, v prípade sestra síce vyšší plat ale zase nadčasy, práca na smeny, víkendy, sviatky....

luccija
28. júl 2022

@mogaa ked uz by som isla niekde do ordinacie, recepciu do zdr.zariadenia, k zubarovi.

lilope
28. júl 2022

@amelia0511 pri pomere pracovný čas (smeny, víkendy, sviatky a nočné) ako zdravotná sestra a práce v týždni po-pia 6,5 hodiny denne (víkendy, sviatky voľné) ako učiteľka MŠ a platu, rozhodne je lepšia voľba zostať v MŠ. Ten plat ti práca na smeny nevykompenzuje.

amelia0511
autor
31. júl 2022

@mogaa mám strednú zdravotnú..takze som sa chystala dalej na Bc. sestru,ale asi momentálne sa toho vzdám..ano priznám sa lákal ma aj vyšší plat, pretoze v skolke je to dosť mizerné platovo i ked jasné, kedze tam nie su nadcasy ani nic, je to pochopitelné, lenze pri dnesných cenách clovek neustale uvazuje ako sa "lepsie" zabezpeciť....ale je to tazke, ked clovek ma aj male deti...ale dakujem za odpoved🙂

amelia0511
autor
31. júl 2022

@dagmarovita to som mala aj ja...prave preto ma aj lákala táto robota.

amelia0511
autor
31. júl 2022

@lilope no veru to je pravda... plus aj v lete ovela viac volna ako inde.

amelia0511
autor
31. júl 2022

@luccija ale nemozem povedat, ze sa mi tam nepaci, zmenu som chcela hlavne kvoli tomu, ze v MŠ je to platovo dost mizerné, ale ano na druhej strane su tam výhody, ktore inde nie, takze tazko sa potom rozhoduje..🙂

luccija
31. júl 2022

@amelia0511 verim ja som bola v skolke, lebo mam rada deti a hlavne pracovnu dobu🙂vsetko ma plusy a minusy u mna bolo hlavne minus moja chorobnost od deti.Chytila som vsetko plus to doniesla domov k rodine.

amelia0511
autor
31. júl 2022

@luccija takze ty si robila v skolke aj v zdravotnictve? no to je pravda, tiez som bola castejsie chorá ako inokedy....

luccija
31. júl 2022

@amelia0511 nie, iba v skolke

ankare
31. júl 2022

@amelia0511 ja by som ostala v škôlke