Zdeavim Vas,vykonava tu prosim niekto tuto funkciu?co to presne obnasa..nastupujem do novej prace na tuto pozicu do zariadenia s 20 klientami...(downov syndrom,slabsie mozgove obrny)...je to narocna praca?
@pamag1805 pred MD som pracovala v takom zariadení ako psychológ, mali sme tam dvoch inštruktorov - kolegyňa a kolega. Ona vedela šiť, vyšívať, štrikovať a tiež mala také “umelecké” nadanie - vedela robiť pekné sezónne dekorácie a pod. Čiže s klientmi robila takéto veci v rámci terapie. Klienti majú svoje tempo, samozrejme veľa vecí nezvládnu tak to robíš v podstate za nich. Je treba mať trpezlivosť, výhodou je ze to nie je stresujúca práca. Kolega inštruktor sa zas venoval klientom v rámci takých tých mužských prác, robili rôzne výrobky z dreva, pracovali v záhrade - kosenie, hrabanie lístia atd.
Ak by som to mala zhrnúť, tak klientov učíš rôznym činnostiam, samozrejme sa berie ohľad na ich možnosti.
Naše zariadenie fungovalo ako denný stacionár, pracovnú dobu sme mali 7-15:00, vikendy a sviatky voľno.
A je treba povedať že ako inštruktori sa zapájali aj do samoobslužných činností, čiže ak nejaký klient potreboval doprovod na WC, tak s ním išli. To ale asi zalezi aj na danom zariadení, koľko majú personálu, ako to majú podelené a pod.
Ja myslím že budeš v tej práci spokojná, ak vieš niečo tvoriť a ak si pomáhajúci typ človeka.
Každá inštitúcia to má inak, rovnako ako aj klienti sú iní. Pracuje od 7:00 do 16:00. Platovo sa pohybuje podľa toho, či dostane pohyblivú zložku. Najmenej čo dostala podľa mojich informácií bolo 700, inak dostávala okolo tých 900.
ja pracujem ako PSR Pracovník sociálnej rehabilitácie už 19 rokov v DSS, predtým sme boli ako vychovávatelia, potom terapeuti a potom PSR. píš SS, ak chceš niečo vedieť
Ano robim, je to veeeeelmi psychicky narocna praca za minimum penazi aj s VS.
@martina123s fuha...skolkymi klientami robis??
@pamag1805 cca 28. Niektori chodia len urcite dni. Striedaju sa.
Kolegyňa je na tejto pozícii. Podľa toho pre koho je čo náročné. Ona konkrétne má rôzne terapie s klientmi, cvičenia, kvízy, spoločenské hry. Na precvičenie si mozgu, pamäte. Avšak nieje to také ako sa na prvý pohľad zdá. U nás sú starí ľudia a je to ako s deťmi ak nie horšie, toto sa nechce jednému, druhému hento sa nechce. Hádajú sa medzi sebou, hádajú sa s inštruktorom, oni to vedia lepšie, toto ich nebaví atď. No závisí to konkrétne aj od ľudí s ktorými pracuješ. Podľa mňa je to náročné na psychiku. Musíš mať veľa trpezlivosti a kreativity.