Homeoffice + ubytko pri mori

8. mar 2022

Ahojte, s priateľom pracujeme na homeoffice a rozhodli sme sa to využiť a ísť niekam k moru - žiadny extrém, stačilo by Chorvátsko, Taliansko... (ideálne Slovinsko) sen je taký ten malinký mobilný domček hneď pri mori s teraskou, kde môžeme pracovať 🙂 a po práci ísť zabehať popri mori... možno na 2-3 týždne? Googlim všetky možné ubytovania, ale nič také som zatiaľ nenašla (a samozrejme za rozumnú cenu...) a viem, že aj veľa Slovákov tam má rôzne apartmániky, tak možno budete vedieť poradiť, posunúť kontakt... možno aj niečo súkromné, aby to nevyšlo draho.
Rada by som podmienky homeofficu využila, lebo zatiaľ sedím len doma. Využívate to nejako? Budem vďačná za všetky rady 🙂
Ďakujem

anjelicek26
8. mar 2022

Home office znamena, ze si stale na dosah kancelarie a sefa... aspon u nas to tak je, toto si dobre nastuduj v zmluve. Keby nieco, idem na meeting ci skolenie alebo cokolvek sa deje do kancelarie, inak som uz treti rok s muzom tiez v home office... ale neexist ist si robit dovolenku no...

simsalabim
8. mar 2022

Manzelov kolega tak bol minuly rok 2 mesiace v Rijeke. Mam pocit, ze maj/jun. Prenajal si byt cez Airbnb. Viac neviem, ale pochvaloval si to. Samozrejme, pracoval ako vzdy.

katulienocka999
8. mar 2022

Ešte predtým nez si niečo rezervujte sa informuj vo firme ci by s tym mali problém ak by ste isli mimo svojho bydliska. Neviem ako u vas ale v mojej bývalej robíte sa nahlasovalo odkiaľ robis, HO nie je holubnik 😅 takze radšej sa pytat akoby z toho bol potom vyhadzov pre istotu 😊

surama
8. mar 2022

Ahoj, nepises v akej oblasti pracujes, ale over si najprv ci ti pojdu pristupy do firemneho systemu zo zahranicia.

anjelicek26
8. mar 2022

Ono prakticky staci, ked ti skolabuje firemny pocitac, vyhodis si heslo a veci tomu podobne a IT-kar ti povie, tak mi to doneste...hmmm cela noc v aute kvoli tomu...toto si poriadne treba zo zamestnavatelom ujasnit...

marca12
8. mar 2022

@anjelicek26 hadam pozna povahu svojej prace a vie,ci moze ist inak by to neriesila. A zase tie destinacie,ktore pise su tak blizko,ze sa vies zo dna na den dostat domov.

martul
8. mar 2022

@anjelicek26 môj švagor nebol fyzicky v robote už 4 roky. Pracuje z domu, mailuje, telefonuje

anjelicek26
8. mar 2022

@martul to je fajn, ale nie vzdy je to takto a je rozdiel "home office" na adrese, ktoru zamestnavatel pozna a "mobilna praca" - velmi rozdielne pre zakonnik prace...

marca12
8. mar 2022

@anjelicek26 netaraj prosim ta dnes uz s itckarmi fungujeme online vsetko riesime online,vie sa pripojit do mojho pc nadialku. Ty asi vi vsetkom rozmyslas,co sa ako neda urobit a nie hladat riesenia ako sa to da

petamich
8. mar 2022

kazda firma to ma inak 🙂 u nas je to bezne napr. ale mame klientov, ktori to so svojimi zamestnancami riesia a nemozu robit z inej krajiny, poznas svoju firmu, charakter prace, takze ak vies, ze mozes preco nie 🤪 ja nemat dieta a byt v praci davno takto robime

anjelicek26
8. mar 2022

@marca12 nejaka si nabrusena na vecer (?) Kazdopadne ano rozmyslam aj nad tym, co si o tom mysli zamestnavatel, kedze sa moze velmi lahko stat, ze to zmluva vylucuje, kazda firma to ma proste inak...

petamich
8. mar 2022

@anjelicek26 vo vacsine zmluv to ani nie je, kedze ludia zacali robit z domu zo dna na den a nikomu sa nechcelo podpisovat dodatky a ani len ten zakonnik prace nie je dokonaly co sa home-office tyka 🙂 to si ale uz musi zvazit autorka, my jej zamestnavatela nepozname, u nas je to uplne bezne napr. a aj sam sef robi z kade tade

a co sa servisu tyka, tak servisny zasah uz mi robili chalani z Dell aj v Rumunsku aj v Madarsku, kedze cestujeme na sluzobky kade tade a ten pocitac sa ti moze hocikedy pokazit - teraz myslim hardver, ostatne vyriesi na dialku

zuzanaete
8. mar 2022

Praca zo zahranicia zalezi od firmy. Niektore to toleruju. Oficialne je to vsak narocne, kedze toto nie je zadefinovane v zakonniku prace.

pimpulka
8. mar 2022

uz to zacinaju korporaty takto robit, aj nas zaviedol 30dni do roka ze mozme pracovat zo zahranicia, co je mega super....presne na taketo prilezitosti ze si odskocit v lete do HR a v zime napriklad na maledivy a pracovat odtial....meetingy zvladame online, pracu tak isto

savanna
8. mar 2022

@pimpulka mozem sa opytat, v ktorej firme robis?

pimpulka
8. mar 2022

@savanna je to velky nemecky korporat v BA

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
8. mar 2022

@viestta ano a taketo mega poruchy sa stavaju 3x denne?? Ak ano je vazny problem niekde iolne inde ako v praci mimo sk... Skor mam pocit ze jej zavidite aj nos medzi ocami niektore... Pokial sa neviete vyjadrit k danej otazke tak nechapem o com tu vypisujete autorka sa pytala na nieco uplne ine ako na mozne poruchy HD a oreto nechapem preco by ju mali vase nevyziadane rady o tom ako a oreco sa to NEda mali vobec zaujimat? Ja mat takuto moznost tiez sedim niekde pod palmou s picitacom a telefonom v ruke... ✌️✌️✌️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana123
8. mar 2022

Na fb sú skupiny na cestovanie do ktorej krajiny chces, alebo oblasti. A tam keď napíšeš tak ponúkajú úbytkom. My chodíme kazdy rok do GR na Thassos a v skupine Autom do Grécka keď dáš dopyt ponúknu aj Slováci apartmány. A inak ak chcete niečo super - malú exotiku tak odporúčam Thassos. My sme mali napr. Apartmán 2 izbový v najvyššej sezóne za 60e noc.

kulumulu123
8. mar 2022

@viestta moja ja nemam co zavidiet ani tebe ani autorke prajem pekny dnik ✌️✌️

kulumulu123
8. mar 2022

@viestta a este nieco predpokladam ze autorka je svojpravna a teda schopna si precitat zmluvu alebo ptedpokladam ze vie co si moze alebo nemoze dovolit aj bez toho aby jej to dookola tie iste zienky ktore su strcene v kazdom orispevku museli prrtlmocit ale to je asi dost tazko pochopitelne pre niektore damy na vecne srdiace na mk 😁😘

kulumulu123
8. mar 2022

@viestta sediace sorry

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nerko
8. mar 2022

https://www.vodicehome.eu/sk/
Toto maju Slovaci. Recenzie Ti vsak nedam, neboli sme. Cez booking Ti tiez povyskakuju rozne campy. Alebo skus zadat dopyt, FB Dovolenka v Chorvastku.

mapypotkancek
8. mar 2022

Ahoj, určite sa porad so zamestnávateľom. Nejde len o to, či to Tvoj zamestnávateľ umožňuje (čo si zistíš iba rozhovorom s ním), ale ide aj o dane a daňové povinnosti - a to môže byť stopka. Niektoré firmy priamo zakazujú zamestnancom mať HO v inej krajine ako je Slovensko.

bubutko
8. mar 2022

@anjelicek26 to je dnes uplne normalne ze sa chodi homeofficovat na mesiac dva mimo SR. Moj zamestnavatel nam dal benefit takto pracovat mimo SR 30 dni v roku. Btw….my sme od zacatia kovidu v office neboli, nesmieme a ani sa neda kedze zrusili niekolko poschodi. Cela firma robi od 2020 feb z domu a funguje to vyborne.

andreagajewska
8. mar 2022

@anjelicek26 ale no nepozeraj sa na všetko že sa to nedá 🙏🏼… tiež som pracovala na home office a cestovala som kade-tade, ako už písali baby vyššie väčšina pracovných pozícii takýto spôsob umožňuje a opravy v PC sa dajú robiť aj na diaľku.

tinkavvv
9. mar 2022

Vodice Home mam aj ja ulozene. Skus pozriet, maju dobre recenzie a videla som aj na ig odtial posty. Dost ma to oslovilo, ale este sme nevyskusali.

namornicka
9. mar 2022

@nana123 ktore konkretne miesto/plaz by si na thassos odporucila? Presne som nad tym uvazovala, nie pracovne, ale par dni pred top letnou sezonou ist.