Home office a dieťa

3. mar 2023

Ahojte,
chcela by som sa opytat ako dlho zvyknete pracovat s dietatom na HO?
Byva to tyzden dva raz za dva mesiace alebo dlhodobo, tri tyzdne kazdy mesiac?
Od decembra je to nonstop co som s dcerou doma, bola v skolke dokopy asi dva tyzdne. Vacsinou sa snazim robit iba blosticky na ktore sa nemusim extra sustredit cez den, zvysok vecer alebo som si privstala ale posledne dva tyzdne uz nevladzem, necham jej pustenu telku dlhsie ako by som chcela cez den, nech si porobim, lebo vecer o deviatej lahnem a spim.

Viem ze je to individualne a su zeny ktore pracuju z domu aj s malinkymi detmi, ale mam pocit ze oo tychto mesiacoch mam uz naozaj dost. Prvy rok to bola tiez katastrofa v skolke, bola viac doma ako tam ale zvladala som a stihala, teraz je to uz iba nechut voci vsetkemu.

anjelicek26
3. mar 2023

Ved zavolaj k malej opatrovatelku, s malym dietatom sa efektivne proste pracovat neda, dotahujes skoro rano alebo po veceroch, ked dieta spi, inak sa neda no... tiez si len clovek a mas svoje limity. Preto som mavala HO 20-30h podla veku deti... teraz mam HO ciastocny a 40h uz... ale doobeda som v kancli, poobede doma... a chodim do prace uz velmi skoro rano...

autor
3. mar 2023

@anjelicek26 ja som sa snazila aj v praci riesit ciasticny uvazok, ale nejde to, hoci technicky by sa to dalo. Ooatrovatelku nechce muz, lebo cudzi clovek doma, ocumovat co a ako tu mame.

kp7333
3. mar 2023

Cez covid sme takto pracovali nepretrzite. S 2 detmi, z toho jedno skolopovinne a druhe v skolkarskom veku. Bolo to velmi narocne. Inak ich mam doma pocas choroby, cez prazdniny. Vsetko riesim homeofficom, aj ked je to niekedy o hubu.

kp7333
3. mar 2023

Zaklad je deti zamestnat, vtedy nevymyslaju. Zosit s ulohami, kreslenie, plastelina, obrazky z koraliek... cokolvek pri com vydrzia aspon hodinu ticho sediet.

autor
3. mar 2023

@kp7333 som asi chybna, hoci ma mala aj vymalovavanky, knizky, cokolkvek ale maluje si asi 20 minut, vie sa zahraj aj sama ale nikdy to nie je hodina.

pragmaticka
3. mar 2023

Mam 9 a 5 ročne. Keď sú chore, tak telka nonstop a ja pracujem. Inak sa nedá. Vôbec koli tomu nemám výčitky, tiez si pamätám ako deti sme tak fungovali.

milanemila
3. mar 2023

Ked bola mala chora a bola som na HO, tak ano zial pozerala viac telku a vlastne ani velmi nemala chut sa hrat, kreslit alebo nad niecim uvazovat ked sa necitila dobre. Mna skor zaujima, ze ked tvoj muz odmieta opatrovatelku, kt by ta trosku odbremenila, ked je mala casto chora, tak co navrhuje? Ked bola moja povedzme tyzden doma, tak sme sa muzom pri nej predtriedali, napr ked ja som mala nejake dni dolezite meetingy bol s nou on a opacne. Ciastocne sa da popri doetati pracovat HO, ale nie dlhodobo alebo ked je kazdu chvilu chora. Ja by som sa napriklad nevedela poriadne sustredit na pracu.

loginexistuje
3. mar 2023

ak muz nechce opatrovatelku nech si vezme OCR on

neda sa takto dlhodobo robit proste si to vyberie dan na na tvojom zdravi alebo na kvalite tvojej prace

luccija
3. mar 2023

a co bude opatrovatelka ocumovat?nech si muz uvedomi ake to mas tazke aj ty aj dieta.Takto sa budes moct venovat pracci a ona dietatu muz by mal zmenit optiku, ale nech si vyskusa pracovat popri dietati

guiseppinka
3. mar 2023

Posli muza na tyzden na HO s malou a po 2 dnoch budes mat opatrovatelku doma... Ja sice robim len 10 hodin, ale ked treba, tak muz ostava doobedu doma a decka maju telku, tablet... Ked bola korona, kamoska s kamosom HO obaja, este byvali v malom byte, ona HO uctovnictvo, muz meetingy a maly doma, tak on mobil a tablet, lebo sa to inak nedalo...

stanzi
3. mar 2023

Ja suhlasim s @anjelicek26, efektivne sa s malym dietatom proste pracovat (full time) neda, ak nema byt odlozene pred telkou 🤷‍♀️ Tento rok idem naspat do prace, sice na HO, ale mala pojde do skolky a ak bude casto chora, bud budeme s muzom striedat OCR alebo pride opatrovatelka…
Vyjadrenie tvojho muza je trochu sebecke, povedz mu, ze takto ako to mate teraz to proste nefunguje a ked je tak proti opatrovatelke, tak nech vymysli nieco lepsie…🤷‍♀️

tamvtme
3. mar 2023

Je to narocne, ja som na HO ked je mala chora, teraz je to uz druhy tyzden v kuse a je to o hubu,,,,ju ani ta telka alebo tablet nezabavia na dlho, ked vydrzi hodinu pri tom, som rada....takze sa snazim robit rano, ked ju este bavi ta telka, potom cez den vacsinou len to, co hori a neda sa odlozit a potom dorabam po veceroch do noci, ked mala ide spat (ma 3 a pol).

danulicek
3. mar 2023

cez covid som pracovala s deťmi na HO v podstate vždy, keď mali zavretú školu a škôlku. doma som mala prváka, takže to bolo veľmi náročné. fungovali sme tak, že cez deň som robila len "blbosti" a nevyhnutné veci a večer, keď zaspali, sadala som k PC a do polnoci/do druhej v noci dorábala. ak boli dni, kedy som musela byť pripojená normálne, tak sedeli pri telke a pri mobile/tablete väčšinu dňa. žiaľ, inak sa to nedalo. varila som hneď ráno, počas dňa som riešila v domácnosti len to, čo bolo treba nevyhnutné - oprať, zavesiť, umyť riad...

môcť robiť na HO je veľká výhoda, ale má to aj mnoho nevýhod, ktoré už nezainteresovaní nevidia a potom ľahko vzniká predstava, že aká to je paráda 😀 ja som bola viac rozbitá a unavená, ako bývam po maratóne podujatí v lete (pracovne), doslova mátoha. ale môj muž to tiež pochopil až vtedy, keď bol s nimi na HO týždeň sám. a to som im navarila, všetko pripravila. muž nemá možnosť HO? žeby si to vyskúšal?

katulienkax
3. mar 2023

nuz normalne jej pusti telku apson na 4 hodiny, hold smola alebo nech sa raci vymenit muz ked je taky mudry a nechce opatrovatelku. Inac ten covid uz nechcem na to ani pomysliet, ale ja som robila len 6 hodin vtedy denne ale bol to masaker a uz to nechcem zazit, v druhej vlne sme uz nosili z restiky jedlo lebo som mala toho plne zuby

sandokanka36
3. mar 2023

je to normalne, neda sa to dlhodobo, lebo to clovek kazdu chvilku odbieha, nieco treba, obed navarit, venovat sa a tak, viem to podla sestry, tiez bola z toho na nervy kym jej mala chodila do skolky a viac bola chora ako zdrava a v skolke, nakoniec sa snazila to aj s babkami vykryt aby jej pomohli aby viac porobila

fischi
3. mar 2023

telka a tablet....bohuzial...porobim co sa da, tazsie je to cez meetingy ,napr ak mu treba zrazu cikat🙂, ale tam uz ho aj vela ludi spoznalo cez kameru a maju pochopenie...a on sa na druhej strane naucil ze ked mamina vola tak je tichucko...zvacsa potom koncim aj skor a tak....nie je to idealne, neviem sa mu venovat, ale tak inak sa neda....pripadne sa prestriedame s muzom, ze na par dni je s nim