Hlásenie sa na úrade práce po škole a práca na dohodu

laura159
13. jún 2020

Ahojte, mám otázku. Minulý týždeň som dokončila školu, bola som sa zapísať na úrade práce. Počas 4 rokov som mala dohodu o brigadnickej práci študenta u jedného zamestnavateľa kde som chodila pravidelne až do polky marca( kedze prisiel virus od marca som tam nebola). Dohodu mám do 30.6., tú dohodu som aj odovzdala na urade prace (kopiu). V rovnakom zamestnaní mi sľubili prácu na trvaly pracovny pomer, ale este mi nemozu dat zmluvu kedže maju take nariadenie vďaka virusu. Ponukli mi zatial dobodu o vykonani prace aby ma za ten cas kym mi daju zmluvu vedeli zaskolit. Prosim Vas, docitala som sa že na tu “dohoda” mozem odpracovat len 40 dni do roka. Ako to funguje viete mi povedat? Pocitaju sa aj tie dni ked nie som realne v robote ? Alebo len tie dni ked som v robote ? Napr ked mi daju tu dohodu od 1.7. tak to znamena ze 10.8. musim skoncit ????

mogaa
13. jún 2020

@laura159 a pracuješ keď nie si reálne v práci? lebo odrobených 40dní.....ODROBENÝCH

mogaa
13. jún 2020

@laura159 rovnako je tam okrem max.počtu dní aj maximálna suma ktorú si vieš privyrobiť dohodou....ak tú sumu prekročíš čo len o 1euro, nedostaneš podporu

laura159
autor
13. jún 2020

@mogaa Ok, ale môžu mi dať taku zmluvu ?? Lebo na slm niekde citala ze taku zmluvu nemozem mat u toho isteho zamestnavatela .. preto sa pytam.

daniela1911
13. jún 2020

@laura159 ahoj, áno počíta sa to na kalendárne dni.
Je ešte možnosť mať dohody (vzdy novú) len na reálne odrobenú dni.
Napr. Školíš sa v práci od 15.6.-20.6. a potom od 27.6.-30.6. a mala by si dve dohody a “minutých” 10 dní zo 40.
Je to pracnejšie pre personalistiku a mzdárku v práci ale robieva sa to tak. Tvojou povinnosťou alebo po dohode so mzdarkou je však potrebné deň pred nástupom na danú dohodu, poslat kópiu aspoň do mailu, sprostredkovateľske na uprsvar.

len_nig
13. jún 2020

@mogaa akú podporu? Veď ešte len skončila školu...

rosalie1411
13. jún 2020

@laura159 môžeš uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti, ta sa dá uzavrieť max na rok a týždenne odpracuješ 10 hod., Resp. Vieš aj viac, da sa to obísť.. Len sa inak nastaví hodinová mzda.. 😊

mogaa
13. jún 2020

@len_nig počas štúdia že pracovala, ak neviem akú mala vtedy zmluvu....tak som predpokladala že na UP je kvôli podpore, veď ak bude pracovať na dohodu, nepotrebuje byť evidovaná na UP

zojanka
13. jún 2020

@mogaa zle píšeš, nie je to 40 odrobenych dni, ale počet dní keď plynue dohoda

daniela1911
13. jún 2020

@mogaa ak nepracuje každý deň, tak kvôli odvodom ju poslali na úrad prace... a kedysi aj ponukali príspevok na prvé zamestnanie, neviem či to beží ešte, resp. či budú na to peniaze - aj vtedy je to pre ňu výhoda ísť na TPP z úradu