Fyzioterapeut

tamaee
1. okt 2020

Dobrý deň má tu niekto skúsenosti s povolaním Fizioterapeut ?
Rozmýšľam že sa vyberiem touto cestou tak by som chcela počuť nejaký príbeh že na akú strednú ste išli po prípade nejaké kurzy a poprípade aj plat ak by niekto nemal problém napísať
Dakujem

veronikaszabova
1. okt 2020

Fyzioterapeut.

tamaee
autor
1. okt 2020

@veronikaszabova ano dakujem

erikaa09
1. okt 2020

Spoluziacka sla po strednej zdravotnickej maserka . Plat zalezi kde robis ci sama pre seba alebo pre niekoho. Ma skoncene bc. A hovorila ze latincina dala najviac zabrat

tamaee
autor
1. okt 2020

@erikaa09 No len masérka je niečo iné

erikaa09
1. okt 2020

@tamaee pisem ze ako maserka sla na fyzio skolu. Pytali ste sa na aku strednu ste isli .

sisa_s
1. okt 2020

Najlepsie stredna zdravotka alebo gymnazium, aby boli kvalitne zaklady biologie

kacena4
1. okt 2020

ahojko v prvom rade treba mat min. diplom bc. fyzioterapiu ak chces v tejto oblasti pracovat, t.j. najlepsie je vystudovat strednu zdravotnu alebo gympel a potom na vysku. nasledne si mozes dorabat rozne kurzy podla zamerania ktorym sa chces smerovat deti, telesne postihnuty, dospely, geriatria, tehotne.... drzim palceky, nakolko je do zaujimava praca najma v dnesnej dobe, kedy je vela ludi postihnutych sedavou pracou a bolestami a nasledkami civilizacnych ochoreni...

erikaa09
1. okt 2020

@kacena4 ano zaujimava ale mam pocit ze ich je uz vela aspon u nas a to sme male mesto

kacena4
1. okt 2020

@erikaa09 nie kazdy je vsak kvalitny a vie pracovat s ludmi poradit spravne dobre navigovat pri cviceni - to chce cit a cvik to musi mat clovek v sebe a nie kazdy to ma chut vzdelavat sa ak poskytuje aj masaze tak na profesionalnej urovni...

dzejsik
1. okt 2020

@tamaee kamarátka bola na strednej zdravotnej v BB tiež ako masér, lebo tam nebol odbor fyzio a potom na vysokej v BB si robila Bc. a Mgr. z Fyzio a stále chodí na nejaké kurzy

laura164
2. okt 2020

Môj muž je fyzio 12 rokov. Na strednú šiel na maséra a potom bc fyzio. Robí v štátnej nemocnici, plat v čistom sa tam pohybuje okolo 700 € a to chodia cvičiť aj vážne stavy na ARO, traumatológiu, 150 kg nevladnych pacientov a aj infekčných pacientov. Jeho kolegyne baby stále sekne v chrbte, majú bolesti chrbtice z ťažkých pacientov, lebo musíš s nimi aj chodiť po chodbe a držať ich. Môj muž to celkom zvláda, ale aj on má už chrbticu dosť zničenú. Najlepšia je asi vlastná ambulancia, ale do toho musíš investovať a zohnať si klientelu. Cvičenie novorodencov a detí je teraz v kurze a robí ho malo fyzioterapeutov