Farmaceutický laborant

kristiinaaa
28. máj 2024

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či niekto nevie o nejakej možnosti pre laboranta, ako sa nejakým spôsobom dovzdelávať v danej oblasti alebo ako to nazvať..ide totiž o to, že som už 5 rokov od školy a odvtedy som nerobila v lekárni takže nemám skúsenosti (VŠ a potom materská) .. rada by som pracovala v lekárni keďže som si to štúdium oddrela no hrozne sa bojím či by ma niekto zobral keď som od školy nemala žiadnu prax.. bojím sa že som úplne všetko zabudla a týmto mi zhasla možnosť robiť to čo som študovala..

carrot_apple
28. máj 2024

@kristiinaaa treba len podávať žiadosti a možno neočakávať extra plat na začiatok a podľa mojich skúseností, vezmú aj tak toho kto najmenej vypýta😨
výška ti neušla titul máš
ak to naozaj chceš robiť musíš sa len ponúkať a hotovo

kristiinaaa
autor
28. máj 2024

@carrot_apple vš som nedokončila práveže skrz materskú..mám len strednú v odbore farmaceutický laborant

carrot_apple
28. máj 2024

@kristiinaaa tak to som pochopila inak
ja že VŠ máš
netreba zúfať, podávať žiadosti a uvidíš, čo vyžadujú, možno si dorobiť VŠ neskôr
ja som takto menila odbor a potom som sa nakoniec dostala k prvému odboru a robím ho už 10 rokov a robila som si kurzy a oprávnenia na iný odbor a budem zasa iné robiť😂
treba sa obracať v dnešnej dobe🤒

kristiinaaa
autor
28. máj 2024

@carrot_apple hej zle som to napísala v príspevku...ach veď toto ..ja mám pocit trošku takého zlyhania ale to by bolo na dlhšie písanie, lebo som skúšala 2 VŠ a ani jedna mi nevyšla.. a stále sa tak akoby hľadám, neverím si v ničom, neviem čo budem robiť po rodičaku.. jooj 🙈

carrot_apple
28. máj 2024

@kristiinaaa nikde nieje napísané, že musíš mať výšku, možno by ti na začiatok stačilo, sa dostať niekde do nemocnice? ambulancie? dá sa to?s tvojou strednou?
ja sa do tohto nevyznám,ale s mojej skúsenosti viem, že potom ako som tú moju prácu robila som prišla na to, že môžem popri nej iné sa učiť, čo by ma bavilo lebo kolega to robil a popri ňom som sa k tomu vlastne dostala hlbšie, možno by si aj ty stretla kolegu/sestričku, čo robí niečo iné popri tom a možno by si takto prišla na to, čo teda chceš a môžeš robiť. hlavne mysli pozitívne💃

tini27
28. máj 2024

Neviem odkiaľ si, no napríklad v BR je momentálne dosť nedostatok tak laborantov, ako aj farmaceutov, takže nemyslím, že by to, že nemáš prax bola neprekonateľná prekážka. Vyskúšaj a uvidíš 🙂

butterflyeffect
28. máj 2024

Moja sestra je laborant so SŠ ale pracovala od skoly, potom bola na rozikovom od zaciatku a po materskej bola doma este pol rok na urade lebo nechcela naspat do povodnej lekarne. Cize vyse 4 rokov pauza a nemala problem sa zamestnat aj ked laborantov je vela zalezi od mesta, pripadne ochoty aj dochadzat, ona si este ale pred materskou robila atestaciu. Neviem presne ake su podmienky ale urcite by ti to osviezilo vedomosti, lebo viem ze dost sa drvila na tie skusky ze toho bolo vela a urcite to pomoze v zivotopise ked maju vybrat cloveka s alebo bez atestacie.

letter
28. máj 2024

Nebudeš mať problém vôbec sa zamestnať. Z ktorého si mesta? Odporúčam Benu/Max, budu sa ti venovať kym sa do toho nedostaneš. Žiaci zo SŠ reálne nič nevedia, pacientom nevedia poradiť. Do všetkého sa ale dostanú.

larinka552
28. máj 2024

@kristiinaaa pozri, ak ta potrebuju, tak ta do zamestnania prijmu a nehladia na to, ze nemas prax. Neboj, do vsetkeho sa dostanes, zaucia ta. Praca v lekarni zase nie je az tak zlozita, po rokoch je to viac menej rutina.
Ale ak sa chces dovzdelavat a vylepsit svoj zivotopis, mas dve moznosti. Bud dalsie laborantske studium s titulom Dis. To sa studuje v Jihlave. Alebo spominane atestacie, tie sa robia na Slovensku. Len priprav si na to aj €
Keby si bola zamestnana, vacsina zamestnavatelov na studium prispieva.

lalenka33
28. máj 2024

Skús Benu, Max., ale kľudne aj súkromné lekárne alebo nemocničné, kde ešte existuje IPL príprava a zo začiatku budeš v labáku. Postupne sa dostaneš do všetkého.
Ja som tiez po SŠ skúšala VŠ a vzdala to, následne som šla cez absolventskú prax cez UPSVaR do lekárne na 6 mesiacov. Zo začiatku som bola len v labáku. Kolegyne mi všetko ukazovali, vysvetlovali. Cez voľné chvílky som počúvala kolegyne pri expedícii, čítala letáky, krabičky. Raz prišiel deň, keď sme ostali 2 na celú lekáreň. A zvládla som to. Čo som nevedela , som sa opýtala. Žiaden absolvent nemá prax. U nás v Maxe sa už z 2 sanitáriek stali laborabtky ( štúdiom v CZ). Pošli životopis. Študuj ADC.sk

nikamo33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiinaaa
autor
29. máj 2024

@larinka552 áno už som si pozerala tu Jihlavu..ale mám to 3,5hod autom a neviem ako by som to zvládala keď mám aj dieťa

kristiinaaa
autor
29. máj 2024

@larinka552 a v Ostrave čo mám celkom blízko tento rok kombinované štúdium neotvárajú iba denné

kristiinaaa
autor
29. máj 2024

@letter som z Bytče

linda144
3. júl 2024

@kristiinaaa prosím tá môžem sa ťa opýtať? Je tento odbor na SŠ veľmi ťažký? Ťažká je tam chémia? A čo matematika? Vedela by si mi povedať niečo viacej? Ďakujem krásne

kristiinaaa
autor
4. júl 2024

@linda144 ahoj, samotne sám o sebe odbor by som povedala, že ťažký je. Čo sa týka chémie a matematiky tak matika úplne v pohode, nič ťažké ale potom som mala problém s matikou na VŠ lebo tam už chceli gymplácke učivo..chémia v prvom ročníku úplne všeobecná, potom už to je analytická chémia, farmaceutická chémia a to bolo už ťažšie, no sú aj omnoho ťažšie predmety..ak chceš napíš správu 🙂