Existuje ideálna práca pre ženu?

25. jún 2024

Zaujíma ma či existuje práca/profesia pre ženu, kde si viem zarobiť a mať dobrú pracovnú dobu. Roky som investovala energiu do profesie, ktorá pre mňa nemá budúcnosť. 😕 Toto som si žiaľ ako teenagerka neuvedomovala, keď som s tým začínala.
Musím pracovať ozaj veľa nato aby som sa vedela uživiť, prispôsobovať sa klientkam, ktoré sa častokrát vykašlú na stretnutia a mňa oberajú o príjem. Ide o službu za ktorú klientky nebudú platiť zálohu, čiže tadiaľto cesta nevedie.
Stále sa hľadám, skúste mi poradiť. 😊 Ktorá práca je podľa vás ideálna. Aj si viete zarobiť, aj mate čas žiť, čas na rodinu.

autor
25. jún 2024

Som vcelku šikovná, práce sa nebojím a kľudne sa povzdelávam aj v novom smere. 😊 Určite však nemám nato študovať medicínu alebo právo.

lucik194
25. jún 2024

jasnacka, ze existuje, jednu taku mam, super prace pre zenu aj muza, VS nutna, cista praca za PC, dobre platena, ked sa prihlasis a nebudes ako anonym, aj Ti napisem aka je to praca, nie nie je to IT

a nie , nie je to ziaden predaj, ani telefonovanie

anjelicek26
25. jún 2024

Neda sa profesia,ktorá ťa baví a napĺňa a robíš teraz nejako upravit, aby to fungovalo? Ono mat klientky a sama si nastavovať pracovnú dobu je keď žena má do budúcna deti veľké plus...ale ak ako píšeš ta to aj tak sotva uživí tak neviem neviem...

Ja mam ideálnu prácu, ale pre mňa.. pochybujem,že by to bavilo 98.9% ľudí.. roky sa firmy prispôsobovali časovo mne a nie ja im...ale už som na pozícii,kde to ide ťažšie a ťažšie. Ale tak platovo je to kompenzovane nastastie dostatocne.

Ak fakt nevieš, tak sa vráť do školy a sprav si nadstavbu.. a zorientovať sa na trhu práce,aké odvetvia sú potrebné a ktoré aj majú budúcnosť. Taky elektrikár, toho budú čoskoro na rukách nosiť,lebo je ich málo...

dzejny656
25. jún 2024

Ja mám prácu kde som dosť spokojná s platom v pomere k náročnosti práce a pracovnej dobe. Za mňa ideál pre ženu (aj muža) je keď môže mať home office kedy a koľko chce, robiť odkiaľkoľvek a pracovný čas si flexibilne prispôsobiť. Pre mňa osobne je toto ešte viac ako peniaze.

majkamasar
25. jún 2024

@lucik194 aj ja chcem pocut o tej skvelej praci

dorottka
25. jún 2024

Ja ti len viem povedat, co neodporucam, lebo casto to tu padne - softverovy vyvojar. Na papieri super, zarobok super, ale totalne sa to nehodi pre rodinny zivot. Cim si vyssie, tym menej casu, viac stresu a podstatne viac zodpovednosti. Riesit incidenty na prode kedykolvek, aj v piatok v noci, katastrofa. Plus vkuse sa treba ucit, najma v ramci volneho casu a s detmi (ako ich mamka teda) mi to len tazko ide dokopy.

belle_vie
25. jún 2024

Ja suhlasim s tym, ze univerzalne dobra praca pre matku ( ale ani vseobecne) nie je. Niekoho snom a idealnou pracou je byt napr. ucitelka, inu zenu by porazilo natahovat sa s detmi v skole a potom doma. Alebo praca obchodaka- au ludia, co to miluju, mozu si cez pracu obcas niekam vybehnut, maju k dispo sluzobne auto.... A ineho staly reporting telefonatov, stretnuti a dohodnuteho biznisu stresuje.

Takze si ty musis zvazit priority ( evidentne dobra pracovna doba, stabilita zarobku), tvoje schopnosti, vzdelanie, casovu narocnost mozneho nevyhnutneho studia. Ziadanost danej profesie v tvojom regione. A tiez ratat s tym, ze tvoj pocit z prace ovplyvnuje i manazment, kolegovia, firemna kultura.

Ja robim na ludskych zdrojoch, svoju pracu zboznujem, aj nadpriemerne zarobim, ale viem, ze po materskej musim hladat nieco ine. Z hladiska lokality ( uz nemozem tolko dochadzat), i mnozstva prace ( nestihnem mat tak velke projekty s deadlinami s 2 vecne chorymi skolkarmi).

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hefo
25. jún 2024

@dorottka Na druhej strane, to, čo popisuješ, je nejaký značne zhnitý DevOps prístup a nie je to tak všade.
Normálne by vývojár nemal byť na incidenty na produkcii potrebný, ale ak aj hej, mali by byť definované pohotovosti (platené!) a samozrejme nie že nonstop pohotovosť ale v cykle trebárs jeden týždeň z troch alebo ešte redšie. A nenechať si skákať po hlavách, keď pohotovosť (platenú!) nemám, tak mi môžu lízať moju ctenú inžiniersku riť, pardon za výraz 😉

(ja teda nie som vývojár, ale operations, každopádne pohotovosti nám slušne platia, zároveň, keď niekto si nevie poradiť, môže na dobré slovo zavolať kolegovi, ale funguje to práve preto, lebo to po tom kolegovi nijaké šéfstvo nepožaduje)

autor
25. jún 2024

@anjelicek26 Môžem si pracovnú dobu nastaviť ako chcem, keď sa mi klientky nedostavia na termíny. Preto riešim túto dilemu. Aktuálne som bezdetná a kvôli zárobku prídem do práce aj mimo pracovnej doby, avšak čo bude potom? Nebudem môcť poskytovať náhradné termíny mimo pracovnej doby, len aby som si vynahradila stratené peniaze. Viem čo cca je aktuálne žiadané na trhu práce, skôr čakám nejaké rady z osobných skúsenosti. A rada si vypočujem aj názor iných žien. Aktuálne pravdupovediac pokukujem po smere v digitálnom svete. Grafika/marketing a podobne.

viera27
25. jún 2024

No,tak zrovna grafika a marketing sa AI hooodne pretriedia len na tych najseniornejsich 😉.

viera27
25. jún 2024

@dorottka zmen firmu. Fungovala som podobne. Potom som odisla a mam neporovnatelne viac casu,penazi a menej zodpovednosti. Ideal.

autor
25. jún 2024

@belle_vie Ja som napríklad veľmi dlho premýšľala nad policajným zborom, avšak viem že by som musela za prácou odísť z nášho regiónu a musela by som pracovať "piatky a sviatky". Preto toto nepripadá do úvahy, rovnako ako aj napríklad práca učiteľky. Niesom ochotná študovať dlhé roky nato aby som zarobila pár stoviek, rovnako viem že by ma to nebavilo. Som skôr introvert a preto by mi viac vyhovovalo pracovať z pc. Preto aj dosť intenzívne uvažujem nad zmenou profesie, pretože ma klientky/klienti vyčerpávajú. Som v priamom kontakte s klientom aj 10 hodín denne a komunikujem.

autor
25. jún 2024

@viera27 Muž pracuje v tomto smere, preto viem že AI je dobrý pomocník pre ľudí v tomto odbore. Nie náhradníkom.

viera27
25. jún 2024

Ano,je pomocnik. Zatial. Co mam znamych co dokonca na drahych zahranicnych skolach studovali original grafiku,tak su dost v prdeli z toho. Poloz si otazku,co tvori najvacsiu cast klientely takychto ludi? Na velke zakazky potrebujes prax a znamosti (to su ti seniori,o ktorych hovorim,alebo herne studia a podobne). A na tych zvysnych 80% prace a jednoduchych uloh (co ja viem,blbe loga,jednoduche upravy atd) uz odtikava cas.

mirko84
26. jún 2024

Ma zaujima, co to mas teraz za profesiu?

alenka7777
26. jún 2024

@dorottka zmeň firmu, toto čo popisujes, nie je určite všade takto na figu.

magic08
26. jún 2024

@lucik194 a prezradis mne aka je to praca?

mirkam3
26. jún 2024

Autorka, nepíšeš, čo vlastne vies, čo si študovala, ake jazyky ovládaš a čo cca hladas, atd. Uvádza len “Som vcelku šikovná, práce sa nebojím a kľudne sa povzdelávam aj v novom smere” co vlastne o sebe na anonymnom fóre tvrdí každý od (a teraz sa nechcem nikoho dotknúť) manikerky, cez vedúcu predajne az po juniora v korporáte - to je v realite vlastne strašne malo…
Ak hladas dobrú prácu, tak v prvom rade odporucam neklasifikovat ju vyslovene na mužskú/ženskú. Ja mám napr (z môjho pohľadu) pracu so skvelými podmienkami, zarobím nadštandardne, som na homeoffice ako mi vyhovuje väčšinou 3-4dni z 5, pracovnú dobu mám v podstate flexibilnu, a ako bonus mám super team. ALE dopracovať sa sem chcelo v mojom prípade dosť rokov skúsenosti a špecifické znalosti, a samotná práca vyžaduje značnú sebadisciplínu, aby ta voľnosť nesklzla kam nemá. Určite za mna budú potrebovat počas MD/RD náhradu, naopak môj naj kamoš robí v podstate manuálne a tiež si žijú s celou rodinou krásne a jeho ta práca veľmi baví, ale tiež k tomu treba mat vzťah —- ale čo ti to pomôže, keď nevieme čo ty hladas??

snowflakenel
26. jún 2024

Sestra ma vs. Ekonomicku.
Ale sekla s.tym a irobila si kurz,kozmetiky. Samozrejme,beha kade takde.po skoleniach. Ale nevie si vynachvalit ,,pracovnu dobu ma podla.toho ako,si zariadi. A zarobi super.

dorottka
26. jún 2024

Grafika/marketing? Vies, aky tam je pretlak a presaturacia? Pokial nekreslis od decka a ako hobby nemas uz xy projektov pre neziskovky zadarmo, ani nad grafikou nepremyslaj. Je to neuveritelne kompetitivna oblast, kde je problem casto zohnat pracu aj pre fakt skusene talenty. Pokial nerobis pre graficke studio, tak kolko myslis, ze potrebuje priemerna firma grafikov? Presne tak, malo a ver tomu, ze si teda vyberu. Marketing to iste, navyse je to prve oddelenie, ktore sa v casoch krizy (co je teraz vkuse), prepusta. Ak sa to tebe podla popisu prace zda lahke, tak ver tomu, ze sa to zda lahke skoro kazdemu, a teda tolko je ludi, s ktorymi budes bojovat o pracu. Akurat mnohi z tychto budu mat aj zahranicne skoly (prekvapivo mnohi marketeri maju) a samozrejme kopec praxe.

dorottka
26. jún 2024

@hefo ja tie rotacie mam samozrejme platene a velmi dobre, byvaju dvojdnove, zial obcas sa stane incident, ktory devops nemoze vyriesit, nakolko sa jedna o vazny bug v kode, najcastejsie daky edge case, ktory sa predtym nezachytil. Tam bez ohladu na pohotovost, je vacsinou zavolany clovek, ktory ten kod pozna a vie s nim hned aj pracovat. Taku situaciu sme mali minuly rok, musela sa riesit ihned (legitimny dovod). Presne som bola na rodinnej oslave, z ktorej som musela odist a riesit to do druhej rana, aj ked tu chybu som tam nezaniesla ja, ale medior, no ti s juniormi nemaju pohotovosti.

Ono aj ked su klasicke rotacie a su platene, to je nieco podobne… si predstav, ze mas chore dieta, davas mu v noci zabaly a ti pipne incident. Aj keby bol vyvazeny zlatom, vtedy ma to vies ako zaujima. A nie, nemozes zavolat dalsiemu kolegovi, jednak to nie je fer, aj ten clovek ma zivot a za druhe, na taketo spravanie sa pozeraju velmi cez prsty, nech inkluzia vyzera neviem ako dobre na papieri. Ja viem, ze mozno nie vsade je to takto, ale uprimne, ja poznam v svojej bubline len taketo firmy, casto dokonca este horsie, kazdy mam pocit, ze tak robi, teda od momentu, ked si na vyssej dev alebo lead pozicii - vela a dlho a casto neplanovane. To je jedno, ze za velmi dobre peniaze. Ale to si s detmi ako matka proste neviem velmi predstavit. Pre otcov to taky problem nie je, asi za to je ich tak vela.

ajka19
26. jún 2024

@lucik194 aj ja by som chcela vedieť viac

mamatroch
26. jún 2024

ja si zarobim slusne a robim na skrateny uvazok, cize koncim 14,30. pracujem v korporate v IT oblasti. ale ci to ma buducnost, je otazne. vo velkom sa u nas prepusta a to stylom, ze v jeden den Ti zavolaju a na druhy uz nemas pristup do systemov. Doslova nevieme ani dna ani hodiny. stve ma to, lebo skrateny uvazok plus korporatny plat pre mna boli prave tie priority. No ak budem dalsia na rade, budem musiet z niecoho ustupit, bud z platu alebo zo skrateneho uvazku, pochybujem, ze najdem pracu, kde budem moct mat vsetko. zatial je pre mna ale priorita cas s rodinou, cize asi budem hladat nieco so skratenym uvazkom aj za cenu nizsieho platu. budem riesit, ked ta situacia nastane.

katulienkax
26. jún 2024

@dorottka aj ja som myslela ze to je tak ako popisujes, ale ver su aj lepsie firmy, ktore toto nerobia
Jeden nenahraditelny uz hladi na nas z neba

libusak
26. jún 2024

Jasne elektrikar. Robis na zakazku a zarobis. Cas si regulujes sama. Alebo krajcirka. Alebo kadernicka

ariesi
26. jún 2024

@lucik194 môžem poprosiť správu aj ja? VS mám a občas sa už zamýšľ na zmenou. Aká je to oblasť?

margotka17
26. jún 2024

Začni podnikať v tom, čo ťa baví. VS tam nemusíš mať, zriadia si pracovné miesto a môžeš robiť čo len chces.pracovnu dobu si určia sama, stačí ak budeš začínať o 9.00, tak začínam aj ja, robím na seba, baví ma to, som spokojná. Voľno si vezmem kedy ja potrebujem, víkendy mám voľné.

autor
26. jún 2024

@libusak Pracujem v službách, čas si regulujem sama a vieš čo sa stane? Každú chvíľu klientky termíny rušia a presúvajú na poslednú chvíľu a ja si už neviem nájsť náhradu. Prichádzam tak o stovky eur mesačne a preto uvažujem nad zmenou profesie. Netreba si nič idealizovať, pretože toto čo si napísala nieje realita.

autor
26. jún 2024

@margotka17 Podnikám, baví ma ta práca, mám svoju prevádzku. Pracovnú dobu sa snažím mať cca od 8 do 16-17tej ale nonstop sa musím niekomu prispôsobovať. Robím to roky a ozaj sa snažím makať poctivo ale už ma dosť zožierajú tie nezodpovedné klientky. Neustále termíny rušia, presúvajú, vkuse výhovorky deti/práca/choroba a na poslednú chvíľu už nezoženiem náhradu a som bez zárobku.