Evidencia na úrade práce ak som absolvent SŠ

waterlo
27. aug 2018

Dobrý deň prajemChcem sa iba informovať o evidencii na úrade práce, som absolventom strednej školy ak sa evidujem v deň X. budem od toho dňa X. evidovaný o zamestnanie na úrade alebo od dňa maturity čiže od mesiaca Máj? Keďže sú iné postupy pri evidencii s absolventmi SŠ. Našiel som si zamestnanie kde nik sa nehlási a som adept na to miesto len nemám 3 mesiace evidencie. Ďakujem za každú odpoveď.

veronikastrickova
27. aug 2018

@waterlo spatne ta 3 mesiace nenahlasi nikto

draik
27. aug 2018

Študentom ste do 31.8.

misinka0611
27. aug 2018

@draik má pravdu.

simonahra
27. aug 2018

keď si študenom sš, teda si bol tak si ním až do konca augusta a na nahlásenie máš 7 dní. to znamená, že najneskôr do 7.9. musíš byť zaevidovaný ale nechoď na poslednú chvíľu lebo oni ťa isto ešte s niečím otočia

cialota
27. aug 2018

ak sa stihnes zaevidovat do 7.9. tak budes evidovany od 1.9. studentom si do augusta, teda ak si hned po maturite nenajdes na trvalo pracu

judar
27. aug 2018

evidovať sa treba od 1.9, ale....ked si si našiel flek že chcú min 3 mesiace evidencie na úrade tak to sú good špekulanti ktorý chcú zinkasovať peňažný bonus za toho evidovaného človeka

zuzanka.zuzu
27. aug 2018

@judar preco by to mali byt spekulanti??? tak podnikatel da niekomu pracu a je spekulant ☹ no a co ze chce vyuzit prispevok ktory dava stat... vsak ho nejde ukradnut, ma pravo si on poziadat. toto bolo nemiestne a smutne ☹