Etická výchova - skadiaľ čerpáte materiál?

vivi142
18. sep 2024

Ahojte ucitelky etickej vychovy. Prosim vas, odkial cerpate inspiraciu a materialy? Tento skolsky rok ucim etiku ja na celej skole (1-9.rocnik). Kazdy den mam aj siedmu hodinu, takze kazda rada potesi :D dakujem krasne 🙂

tortelinka
18. sep 2024

@vivi142 mne pomohlo program kompas a kompasito, dajú sa nájsť online

martinmmartin
18. sep 2024

Hehe nas rozdelili na nabozenstvo a etiku a ta semezrika co ucila nabozenstvo tvrdila ze na etike sa vyucuju vrahovia a prostitutky - tak skus to

thirstymonk
18. sep 2024

@martinmmartin Nam kaplan na naboženstve čítal bibliu a pýtal sa otázky. A etikári mali s triednym, čo mali prakticky voľnú hodinu, lebo jemu prišlo trápne rozprávať o vzťahoch a podobných veciach...

bibiana26
18. sep 2024

@vivi142 my učíme pomocou pracovných zošitov Hravá etika od Taktiku. Je tam veľa rôznych aktivít a mne osobne to veľmi pomohlo.

jana_eyre_2
18. sep 2024

Ja nie som učiteľka, ale mám deti.. a veľmi ma mrzí keď mi často deti vravia, že na etike mali film, alebo si kreslili, či boli vonku a učiteľ sa s nimi nebavil.. tak len chcem povedať, že etika je výborný predmet, ktorý by mohol deťom pomôcť orientovať sa v problémoch.. bola by som veľmi vďačná keby sa na hodinách preberali konflikty a ich správne riešenia.. aby samé deti mohli uvažovať ako sa v spoločnosti správne chovať k druhym, ale aj k sebe.. ako vediet ochrániť seba a aj druhych.. to sú podľa mňa najdôležitejšie témy ktoré deti potrebujú počuť a ucit sa...

vivi142
autor
18. sep 2024

@jana_eyre_2 samozrejme, mame aj taketo temy 🙂 a dakujem vam vsetkym