Emetofóbia a práca v zdravotníctve

2. aug 2024

Ahojte, od detstva trpím emetofóbiou (fóbia zo zvracania).
Včera som videla blízku osobu priamo zvracať a v tom momente ma chytila hrozná panika, triasla som sa, plakala a celú noc som kvôli tomu nemohla zaspať. Nedokážem od vtedy vôbec jesť, na nič sa sústrediť, nič. Mojím snom je stať sa detskou lekárkou, budúci rok nastupujem na medicínu, avšak neviem, ako sa s týmto problémom vysporiadať, lebo viem, že toto bude takmer dennou súčasťou. Nechcem sa toho vzdať, podarilo sa prosím niekomu túto fóbiu prekonať? Ďakujem za každú odpoveď.

taktotedanie
2. aug 2024

No vzhladom k tomu, co ide studovat cim skor vyhladaj psychologa/psychiatra inak budes mat velke problemy v buducnosti
Tiez som lekar

gelifil
2. aug 2024

buduci rok? to vies, ze ta vezmu??

alickapusinka
2. aug 2024

@taktotedanie určite verím tomu ak si študovala medicinu že počas svojej nejakej praxe si videla zvracať bežne človeka v nemocnici.

alickapusinka
2. aug 2024

Však počas školy a praxe sa určite stretneš s človekom čo bude vracať a čo urobiš dostaneš triašku.Vyhľadaj pomoc psychiatra a ako vieš že ťa na buduci rok prijmu na medicinu.

taktotedanie
2. aug 2024

@alickapusinka to vracanie bolo najmenej z toho vsetkeho a ked ma taketo psycho stavy z obycajneho vracania neviem co bude robit na praxi z inych odborov, nehovorim o tom, ze ked chce byt autorka detska lekarka odrobi si roky na detskom oddeleni kym bude sediet vo svojej ambulancii a tam tie grcky lietaju z kazdej strany

alickapusinka
2. aug 2024

@taktotedanie presne taka aj ja si myslim máš pravdu že medicina nie je pre každeho.

kiki68
2. aug 2024

S tymto sa neda robit v zdravotnictve, co tam chces robit? Ved Ta poslu hned na prax. Moj chlap tiez nema rad zrovna zvracanie a zial si toho na praxi uzil. Ako zvykol si na to. Ako ked na to nemas zaludok a psychiku, tak medicinu by som obisla oblukom. Co spravis, ked zacnu pacienti zvracat? Bud si na to zvyknes, alebo skoncis na psychine.

autor
2. aug 2024

@gelifil myslela som tento, nasledujúci školský rok

autor
2. aug 2024

@kiki68 toto sa mi stalo prvýkrát, mala som z toho nepríjemné pocity už aj v minulosti, ale takto ešte nie. Pri cudzích ľudoch mi to tak nevadí, ale toto bolo priamo predomnou a náhle + som musela potom upratať, lebo nikto iný nebol doma. Mám strach len z toho, že sa mi to ešte v budúcnosti zopakuje a chcem tomu predísť…

taktotedanie
2. aug 2024

Este tolkokrat budes ogrcana, ze to ani nebudes vediet spocitat a kebyze len grcky uprimne ja som mala na sebe snad vsetko co si viete predstavit

taktotedanie
2. aug 2024

A to nemas este vlastne dieta, nedajboze bude mat reflux to ti bude vracat denne aj 10x prudom