Ekonómka/účtovníčka v škole

14. mar 2024

Dobrý deň. Pracuje tu niekto ako ekonómka/účtovníčka v škole? Dá sa to v pohode zvládnuť ak robím účtovníctvo podnikateľov? Je to moc zložité? Plat približne aký a pracovná doba ma tiež zaujíma, či je možnosť aj občasnej práce z domu. Pracuje sa aj cez školské prázdniny? ďakujem

cookie29
14. mar 2024

ides zo sukromnej sfery do rozpoctovky... podla mna dobry rozdiel, ale zvladnut sa da vsetko

zuzap33
14. mar 2024

A cez prazdniny sa vyplaty v skolstve nerobia? 🙄

melanta
14. mar 2024

Prázdniny majú deti. Ty budeš mať bežnú výmeru dovolenky. S možnosťou práce z domu by som určite nepočítala. Budeš robiť množstvo administratívy, tie "papiere" si domov neodnesieš. Pracovná doba podľa dohody a toho, ako to chce riaditeľ školy, niekto robí od 7, niekto od 7.30 či od 8. Plat tabuľkový.

sella38
14. mar 2024

nebudeš pedagogický zamestnanec, čiže budeš mať toľko dovolenky, ako máš teraz ako človek mimo školstva. Áno, budeš pracovať aj počas prázdnin, keď učitelia čerpajú dovolenku.

autor
14. mar 2024

@zuzap33 ano robia. Ale však výplaty sa urobia za deň dva 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

autor
14. mar 2024

@sella38 akurát mi kamoška hovori, že účtovníčka pracuje z domu keď sú prázdniny. Tam kde by som mala nastúpiť namiesto nej. No neviem či si chcem ďalšiu prácu nosiť domov. Jednu už mam

mimka11111
14. mar 2024

Áno,dá sa to zvládnuť,až na to,čo tu už bolo spomínané....účtovníctvo školy je rozpoctovnictvo,t.j. podvojné účtovníctvo s malými obmenami + rozpočet. A s tým súvisí pár výnimočnosti,ktoré treba dodržať. Za mňa je rozpoctovnictvo o dost ťažšie,ako účtovníctvo podnikateľov.