Dve práce

23. dec 2023

mate tu niekto 2 prace? Ako to mate a ako to stihate? a hlavne otazka - mam pracu na TPP a ponukaju mi este jednu externe, v podstate v tej 1. som od 8-17 po-pia, a ta externe este neviem ako by bola ale dalo by sa normalne z domu, akurat ma zaujima ked mam tu 1. na tpp, tato 2. externe by bola na zivnost alebo ako? Nechcem si kvoli tomu zakladat zivnost ak to vobec ide

liz_lemon
23. dec 2023

mozes mat kolko prac len chces, vobec si nemusis zakladat zivnost, moze to byt aj TPP, aj dohoda

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
13uzivatelka11
23. dec 2023

Ty musíš vedieť či budeš mať čas po robote robiť aj druhú robotu.. My nevieme ci máš deti muža rodinu, ktorej sa musíš venovať a keď ani sama nevieš na koľko hodín do týždňa ma ta druha robota byt..

doriiis
23. dec 2023

Môžeš mať aj dve TPP kľudne.

autor
23. dec 2023

@doriiis a potom je to ako s odvodmi, platia obidvaja alebo? tu 2. pracu by som na 8h denne alebo na 160 mesacne nedavala, tak ze ci by nebola lepsia dohoda vlastne

autor
23. dec 2023

@jj298 a mate to ako dohodu alebo?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. dec 2023

@jj298 ahaa to je super, ale mate aj nejaky limit stanoveny ze kolko čoho spravit alebo kolko hodin odrobit?

autor
23. dec 2023

A ešte sa chcem spytat keby mam teda 2 TPP prave tak ako to je s odvodmi, a ako to jes nimi ked by som mala TPP a dohodu

katica06
23. dec 2023

Či už budeš mať druhý TTP alebo dohodu odvody musíš platiť

kris_tin257
23. dec 2023

Mala som dve práce 3 roky, TPP a dohodu na 40 hodín do mesiaca... Mesačne som odrobila cca tých 220 hodín vždy, keď som nemala rodinu nebol problém, robila som po práci po večeroch nociach keď som mala voľno dalo sa to vždy, akonáhle sme začali plánovať rodinu tak som s tým sekla

autor
23. dec 2023

@katica06 pri obidvoch pracach sa platia normalne teda? a kto plati zdravotku a do socialnej?

katica06
23. dec 2023

Aj ty aj zamtel

autor
23. dec 2023

Musi zamestnavatel vediet o 2. praci ? ze aka je a podobne, lebo su to dve v podstate rovnake prace a nechcem aby to vedeli ze robim pre ´konkurenciu”

katica06
23. dec 2023
autor
23. dec 2023

@katica06 takze musim dat vediet zamestnavatelovi ze 2. praca by bola rovnaka a musi dat suhlas?

katica06
23. dec 2023

Snáď je to v zákone dosť zrozumiteľné napísané. Neviem v akom odbore pracuješ. Niektorí zamestnávatelia dávajú rovno k pracovnej zmluve ak konkurenčnú doložku. Stojí za to, že oklameš zamestnávateľa a on sa dozvie neskôr? Môžeš prísť o prácu môžeš platiť pokutu ...nepoznám detaily tvoje zmluvy.

mogaa
24. dec 2023

odvody platíš z oboch, ale aj teoretické dávky ako PN, materskú, podpora, dôchodok sa zohľadňujú z oboch....

mogaa
24. dec 2023

môžeš pracovať aj na dohodu alebo skrátený PP...pri dohode pozor lebo tam to môže byť do 10hod.týždenne, ale kludne môžeš mať 1/4PP, teda PP na 2 hodiny denne, samozrejme potom aj dovolenka na 1 deň sa rátajú len 2hodiny....

mogaa
24. dec 2023

ale ak je to pre konkurenciu tak zamestnávateľ sa to tak či tak dozvie...napr.keď budeš na PN a niečo bude riešiť so SP, mu to môžu povedať...tam jedine získať súhlas z 1.práce aby o tom vedeli....lebo svet je malý, nevieš či mzdázka z 2firmy nemá kontakty so mzdárkou z tej 1práce, učtovníčky sa poznajú hlavne ak je to z rovnakého odvetvia tak si radia, chodievajú spolu na školenia pri zmenách a pod...vždy sa nájdu dobrosrdeční ľudia🙂