Druhé kolo na pohovori v Allianzi

19. sep 2024

Zdravim, dnes idem na 2. Kolo pohovoru do alliaz.. V prvom kole som sa rozprávala s veducou pobočky a po pohovore mi povedala nech si donesiem obc. Preukaz, kartu poistenca, c. Účtu, výpis z registra trestov, overené maturitné vysv., že na druhom pohovore sa budem rozprávať cez počítač s riaditeľom... Ona mi povedala že je to hotová vec...
Čo si o Tom myslíte ?

tundra
19. sep 2024

Drzim palce😉

dadka1997
19. sep 2024

Za skúšku nič nedáš , ale ak vies o sebe, že niesi typ ktori bude nahanať ludi a "otravovať" ich s poistením a vediet vsetko odkumunikovat (nemyslim ako basnicku) tak choď do toho .. nam ked na skoleni povedali . Citujem: ,, sak chodte, sa postavit k tym novym domom co postavili v XXX" tak ma to odrovnalo , čo som nejaky jehovista? Oni by nemali núkat, oni by mali vítať ludí vo dveroch, ktorí tam pridu sami od seba

autor
19. sep 2024

@dadka1997 myslíte že má zoberú podľa toho ?

petronela1985
19. sep 2024

Ako držím palce, ale bola som raz na pohovore ale u konkurencie. Bola vypísaná pozícia, že sedíš na pobočke a robíš servis a hneď na začiatku nám pánko povedal, že pozícia je zameraná na predaj, trištvrte osadenstva vstalo a odišlo. Ja som zostala, beriem to tak, že každý pohovor ti niečo dá, nakoniec ma zázračne vybrali, ale vybrali by hocikoho, kto tam zostal 😅 tak som povedala, že prenechám inému, brali to úplne športovo.

petronela1985
19. sep 2024

@dadka1997 presne toto nechápem, v dnešnej dobe, keď sa poistis online na pár klikov, že máš chodiť po domoch. Máme v rodine bratranca, robil to, ale takého toho komplexného poisťováka pre viac poisťovní, všetci sme sa mu stránili, napokon sám uznal po roku, že nič nezarobil, iba prerábal a prišiel o veľa kamarátov a kontaktov, každý ho má za poisťováka aj keď tam už nerobí a vyhýbajú sa mu.

melanta
19. sep 2024

Samozrejme, že ťa zoberú. Toto nie je job, kde sa ľudia hrnú. A zároveň je to job, kde je asi najväčšia fluktuácia na pracovnom trhu. Pretože nie každý je obchodník, ktorý dokáže riešiť tzv. studené kontakty, čiže ponúkať neznámym ľuďom poistenie. Nezabudni na to, čo píše @petronela1985 že jej známy po roku nieže nezarobil, ale prerobil. Vysvetlím dôvod - ak uzatvoríš klientovi životku a on ju do 2 rokov zruší alebo prestane platiť, vrátiš províziu. Takže nikdy nemôžeš minúť celú zárobok. Vysoké % príjmu musíš mať odložené na tento účel. Storno provízie sa vracajú okamžite a naraz.

autor
19. sep 2024

@melanta to akože ide z môjho vrecka prečo ?

sweet20
19. sep 2024

Lebo tebe klient zrusil zmluvu

alesto
19. sep 2024

@melanta Toto bola veľmi zaujímavá a prekvapivá informácia. Prosím Ťa, nevieš náhodou, či takto fungujú aj OVB a iné finančné spoločnosti? Kamarátka sa dala na jednu nahovoriť 🤦, dokonca dala výpoveď v práci, ale zatiaľ z toho vôbec nezarába a míňa "len" na školenia. Tak by ma zaujímalo, či ju môže stretnúť ešte aj to s províziou, aby nakoniec neskončila nie ako finančná manažérka, ale finančná troska 🤔

melanta
19. sep 2024

Áno, ak zoberieš províziu za niečo a klient to zruší, tak ju vrátiš. To sú štandardné podmienky na trhu. A prečo? Preto, aby poisťovňa platila provízie iba za tie poistky, ktoré sú dobre uzatvorené. A uzatvoriť dobrú poistku, hlavne životnú, vie tak 1 maklér y 10, pretože ostatní netušia ani zdiaľky, ako nastaviť poistné sumy, aby klientovi v čase pokryli jeho reálne výdavky. A ďalšia situácia - ak sa klientovi zmení finančná situácia, prvé, čo ľudia prestanú platiť, sú poistky a sporenia. Takže ak nie si rodený obchodník, neuspeješ v poisťovaní. To nepíšem, lebo na teba chcem útočiť. Píšem to preto, že je to proste tak. Ty vieš, aký si typ človeka a či byť "poisťovákom" je job pre teba.

sweet20
19. sep 2024

@alesto ano, aj ovb tak funguje

melanta
19. sep 2024

@alesto áno, aj OVB to tak má, aj všetky iné veľké spoločnosti. Pri OVB je ešte potrebné povedať, že je rozdiel predať životku ak robíš v Allianz a ak robíš v OVB. Ak predáš životku v Allianz, dostaneš províziu vo výške ročnej platby - čiže ak klient platí mesačne 50 eur, dostaneš províziu 600 eur alebo dokonca dvojnásobok. Ak si v OVB a predáš tú istú poistku Allianz, dostaneš províziu od OVB a ako začínajúci maklér nedostaneš ani polovicu ročnej platby. OVB je najväčšia pyramída na Slovensku, makléri na najnižších pozíciách musia uživiť všetky úrovne nad sebou a veru neexistuje firma na Slovensku, kde je taká široká pyramída manžérov. A tí všetci žijú z toho, že dostávajú percentá z predaja toho, čo predá maklér.

autor
19. sep 2024

@melanta tak je to aj v Kooperative?

melanta
19. sep 2024

Áno, tak je to v každej poisťovni a rovnako tak to funguje aj v každej spoločnosti, ktoré predávajú poistky a úvery od viacerých poisťovní a bánk. Aj pri hypotékach to tak funguje. Ak finančný sprostredkovateľ sprostredkuje hypotéku a klient ju vyplatí alebo refinancuje do inej banky do bankou stanoveného termínu, tak vracia celú alebo časť provízie. V niektorých bankách sú to až 4 roky, kedy maklér vracia časť provízie, ak ju klient do 4 rokov prefinancuje inam.

melanta
19. sep 2024

Ale aby som nebola iba negatívna - ak je človek obchodník, učí sa a predáva nie kvôli provízii, ale naozaj pre klienta, tak to môže robiť celý život a celý život zarábať nadštandardne. Poznám mnoho ľudí, ktorí zarábajú mesačne v priemere vysoko nad 5 000 eur v čistom (po zaplatení odvodov, dane, nákladov). Aj tu registrujem množstvo žien, ktoré sa tým živia a vidno, že tomu rozumejú, napríklad aj sweet, ktorá sa tu zapojila do diskusie.

sweet20
19. sep 2024

@melanta ono je to aj o tom nastaveni.. ci chcem mat 2 troch klientov a zvysok mesiaca nic nerobit alebo zoberiem si toho viac ale viem, ze budu spokojni klienti, kedze chcem dobre spavat tak by som nic nedala klientovi co nemam sama a za mensi peniaze ... cize to je o tom ako by si to autorka nastavila ale kedze viem ako poistovne aj banky funguju, tak by som tam nechcela robit , som rada kde som, lebo tam sa len zvysuju vykony a mzda ide dole.. ale predpokladam, ze v takych instituciach musis veduceho posluchat a nie , ze ta toho nechcem klienta, toho chcem.. ale to je moj nazor

mimirka32
19. sep 2024

@melanta a ak klient zrusi poistku po roku a rok ju platil, preco musi predajca vratit celu proviziu? Ved predsa klient nieco uz zaplatil

sweet20
19. sep 2024

@mimirka32 lebo tak to proste je.. ak by zrusil po 2 rokoch tak nemusi vracat..

oliviakatka
19. sep 2024

Pokojne mi napíš, som v Allianz rok a pol a neplánujem tak skoro odísť :D . Studené kontakty nevoláme.

sweet20
19. sep 2024

@oliviakatka vies sa vyjadrit k tym proviziam, ci po zruseni a pod sa berie provizia?? Je mi jasne, ze mate nejaky fix ale bude asi nizky..

melanta
19. sep 2024

@mimirka32 pretože ak klient platí rok, tak zaplatil akurát toľko, koľko dostal maklér províziu. Čiže poisťovňa nezarobila ešte nič.

melanta
19. sep 2024

@sweet20 áno, berie sa provízia, je to informácia priamo od šéfa vzdelávania a 2 regionálnych riaditeľov v Allianz. Takto to funguje v každej poisťovni, v každej SFA aj u každého brookerpoola.

melanta
19. sep 2024

@mimirka32 a ešte doplnenie, okrem toho zrušenie poistky je znak toho, že klient si kúpil niečo, čo nechce, alebo nepotrebuje, alebo tomu nerozumie. Čiže zlý predaj. Maklér je SZČO, zarobí, ak robí dobre.

melanta
19. sep 2024

@sweet20 tí, čo predávajú poistky v poisťovniach sú málokedy zamestnanci. Sú SZČO vo väčšine prípadov. Avšak sú obmedzení často tím, že majú svoju pobočku a tým pádom majú prísnejší režim ako ty, ak robíš pre SFA alebo brokerpool. A samozrejme, manažér pobočky je zaťažený plánom a ten chce splniť. Tí, ktorí robia v bankách, sú zamestnanci, fixný príjem, bez adresných provízií. V oboch prípadoch nemajú tú voľnosť, ako máš ty. A navyše, predávajú len produkty tej svojej banky/poisťovne. S výnimkou Allianz a Generali, ktorí predávajú hypotéky všetkých bánk okrem Primabanky. Ale aj tam sa nájdu úspešní, ktorých to baví. Ale ako píšeš, musíš to robiť nie pre plán, ale tak, aby si večer vedela zaspať. A to musíš vedieť. Ja by som to napríklad robiť nemohla. Tiež som obchodník, predávam ľudí ak to tak nepekno napíšem, ale finančné produkty by som nevedela predávať.

slavomira236
19. sep 2024

Dcera robila az 2mesiace v alianz .nizky fixny..posadilu ju daleko takze kto prisiel isiel hned dopredu. Musela mat vlastny pocitac notebook. A co mi hovorila vetsinou kudia chodili a poiskry rusili. Olus sama platit odvody. Nebola tam este abi tyzden uz nadriadena do nej hucala kedy uzatvori poistku..to bolo kazdy den. Myslim ze aj zato ze tam sedi musela platit nieco. Myslela ze prestupi na dialkove na posledne 2rocniky vs.Nakoniec sa na to vyprdla a sla dalej na denne.

sweet20
19. sep 2024

@melanta dakujem, rozumiem 😊

sashabb
19. sep 2024

Autorka, tieto doklady som niesla keď som išla podpisovať pracovnú zmluvu. Čiže to kľudne ber, že ťa prijali. Ako bolo spomenuté, poisťovne berú všetkých, takmer bez rozdielu, nemajú žiadne požiadavky. Ja som bola v jednej chvíľu ako zamestnanec, a provízia bola dokonca polovičná, plus tam boli ešte iné "podmienky" ale to ak by si chcela vedieť, radšej do súkromnej pošty.

ankare
19. sep 2024

Samozrejme,že Ťa príjmu. Budeš otravovať ludi.

oliviakatka
19. sep 2024

@sweet20 áno pri storne zmluvy sa vracia provízia, je to odstupňované podľa dĺžky trvania zmluvy - za rok a pol som žiadne storno nemala. Asi aj preto že nikomu nič nasilu nenútim. - pravidelne servisujem klientov, nedávam im na zmluvy blbosti, nerobím nevýhodné ponuky atď. 😁
Ďalší klienti prichádzajú na odporúčania a veľa obchodu (väčšinu) robím online.

dancingqueen321
19. sep 2024

Ja som tiez robila kedysi poistky, este popri vysokej skole pred sto rokmi :D len nie u Allianzu, ale ich konkurencie. Teraz by som to uz ale robit nesla, ak neplatia za mna odvody ani oni, ani stat (ako ked som bola student). Pre mna to bolo toho casu fajn kvoli tomu, ze odvody som ako student nemusela platit, nieco som zarobila, ale ano, bolo to malo. To take, povedala by som len na privyrobenie… pretoze je presyteny trh poistovnami a ludia uzatvoria max pzp, resp nehnutelnost, co musia… a v tom case ked som robila ja, este neboli online poistne zmluvy. Dnes si kazdy uzatvori online alebo cez nejaky nemenovany portal, ktory najde najvyhodnejsiu poistku. Na pobocku uz to uzatvarat moc nechodia, len rusit alebo spisovat skodove udalosti a veci okolo toho…