DPH živnosť a predaj

sisa7587
11. aug 2022

Založila som si živnosť a chcem predávať oblečenie na začiatok nemám obchod ani priestory chcem predávať cez internet (mám FB stránku kde sú už teraz viacerý potenciálny zákazníci). Keď to pôjde tak potom porozmýšľam nad otvorením kamennej predaje.
Našla som si aj dodávateľa z EU vyplnila som tam všetko pýtali VAT number kde som vysvetlila že som platca DPH takže DPH budem platiť im. Pýtali company name kde som uviedla názov živnosti a tiež pýtali číslo budovy dala som číslo mojej adresy kde má doraziť tovar. A na miesto VAT number som dala svoj DIČ.
Je to môj prvý obchod. Preto skúsenejších sa chcem spýtať vyplnila som všetko dobré? Nechcem mať potom žiadne problémy.
Ešte sa chcem opýtať ak si môj zákazník niečo objedná pošlem mu to poštou ale nemám registračnú pokladnicu tak mám poslať len tovar? Ty na Slovensku si mám viesť nejaký zoznam alebo také niečo?

lucka_ke
11. aug 2022

novovzniknutá živnosť a hneď platca DPH? DPH platíš na Slovensku, ak by si odoberala tovar z únie tak príde bez DPH a samozdaňuje sa na SK, nemýliš si to s niečím?

michaelam2
11. aug 2022

@sisa7587 vat number nie je dic ale IČ DPH…mas ič dph?

sisa7587
autor
11. aug 2022

@michaelam2 nemám IČ DPH preto som im napísala že IČ DPH nemám a miesto toho som dala len svoj DIČ a oni mi dali v objednávke naviac zaplatiť dph

sisa7587
autor
11. aug 2022

@michaelam2 presnejšie mi dali do objednávky zvlášť sumy za
Value items net
Shipping
total net
Total VAT
A potom už všetko sa zrátalo spolu a vyšla suma ktorú mám zaplatiť. Preto si myslím že DPH im platím a na SK mám teda aké povinnosti?

295anicka
11. aug 2022

@sisa7587 pokial si chces kupit tovar z clenskeho statu, mala by si sa registrovat podla paragrafu 7

michaelam2
11. aug 2022

@sisa7587 presne ako pise @295anicka …ak chces nakupovat z inych clenskych statov, musis mat ic dph a zaregistrovat sa podla par. 7…odporucam rychlo ist za nejakou uctovnickou ktora ti vsetko vysvetli

lucka_ke
12. aug 2022

@michaelam2 na tovar je par. 7, ale tam závisí aj od hodnoty nakupovaného tovaru... do 14000 Eur nemusí (ale môže)
@sisa7587 - určite nepodnikaj bez účtovníčky, očividne tomu vôbec nerozumieš a hneď ideš nakupovať zo zahraničia, aj na SK máme dosť veľa povinností a pravidiel, treba sa s nimi najskôr oboznámiť