Dovolenka - výpočet

bluehorsee
9. jan 2022

Ahojte, vie mi niekto prosím odpovedať na moju nasledujúcu otázku, lebo si nie som istá či uvažujem správne... V apríli sa chystám na MD, ale ešte predtým by som si chcela vyčerpať všetku tohto ročnú dovolenku.
Vo firme pracujem 7 rokov, mám 12 hodinový pracovný čas a každý rok mi nabehne 18 dní dovolenky. Lenže som zmätená, lebo neviem či budem mať nárok na celých 18 dní(počíta sa to za minulý odrobený rok?)
Alebo budem mať nárok len napr. Na 4 dni, ktoré si "zaslúžim" za odrobené mesiace v tomto roku kým nepôjdem na MD?už mám v tom guláš, nikdy som to nejako neriešila, dovolenka jednoducho nabehla a v lete som ju vyčerpala😃

sofinka_293
9. jan 2022

@bluehorsee budeš mať nárok na dovolenku len za to obdobie čo odrobis za každých 21 odrobenych dní 1/12.. a materská dovolenka sa tiež počíta ako odpracované čiže aj počas materskej ti zvykne nárok na dovolenku

zalka
9. jan 2022

@bluehorsee samozrejme máš nárok na celoročnú dovolenku, čiže môžeš si ju zo súhlasom zamestnávateľa vyčerpať pred nástupom na MD, MD sa berie ako výkon práce. Dovolenka sa ti nekráti