Dovolenka v zamestnaní po ukončení rodičovskej

omnos
17. nov 2014

Chcem sa spýtať.....ak som pred nástupom na PN (celé tehotenstvo), následne na materskú a potom na RD nevyčerpala v zamestnaní všetku dovolenku, mám na ňu nárok ešte aj po návrate z rodičovskej dovolenky po cca 3,5 rokoch? Či po toľkej dobe už nie? Ďakujem.

petrouchka
17. nov 2014

jasne ze mas, ak zamestnavatel nechce, aby si ju cerpala, musi Ti ju vyplatit, ale uz vzniknuty narok na dovolenku nezanikne ani po MD

greschnerka
17. nov 2014

samozrejme , že áno. Ja som sa teraz vrátila po 2,5roku a mám 25dní starej dovolenky 🙂)

omnos
autor
17. nov 2014

Ďakujem vám 🙂 ,mne ju určite nevyplatia, ale som rada, že si ju môžem vyčerpať 🙂 🙂

liz_lemon
17. nov 2014

@petrouchka preplatenie dovolenky umoznuje ZP len v pripade ukoncenia PP

omnos
autor
18. nov 2014

@liz_lemon Aha???? Takže ak by som dala výpoveď, kvôli tomu, že som si našla nové zamestnanie MUSÍ mi zamestnávateľ dovolenku preplatiť??? alebo to ostáva na ňom? - čiže môže alebo nemusí????? Lebo môj zamestnávteľ dovolenky nepreplácal v žiadnom prípade, museli sme si ich čerpať, aj keď sa preniesli do ďalšieho roku.....

liz_lemon
18. nov 2014

@omnos ked das vypoved, tak ti bude plynut 2-mesacna vypovedna doba, a vtedy ti moze zamestnavatel prikazat, aby si si ju vycerpala, pripadne ak by si jej mala viac, tak tu by ti preplatil

omnos
autor
18. nov 2014

@liz_lemon vďaka 🙂 🙂