Dovolenka v skúšobnej dobe

tinkaaa
25. okt 2020

Dobrý deň od 1.10. má nové zamestnanie,ako nepedagogický zamestnanec,no aj tak sa ma teraz vládou navrhnuté prázdniny dotknú.Ako to mám riešiť resp ako sa to rieši keď som v skúšobnej dobe mám nárok na dovolenku? A čo zvyšné dni,ak by som musela zostať doma , z dôvodu uzavretia školy - niekto s pozitívnym testom,alebo nové nariadenia- ? Vie mi nietko poradiť

hettinka
25. okt 2020

@tinkaaa nepedagogicki zamestnanci u nás cez prázdniny normálne pracujú. Aj cez letné.

Ak budeš v karantene, lebo si mala kontakt s pozitívnymi, máš nárok na PN.

mogaa
25. okt 2020

@tinkaaa dovolenku ti nemusia schváliť, väčšinou sa ani nechvaluje až po skúšobnej dobe....ak vám školu zavrie hygiena - máš normálne karanténnu PN.....ak nepôjdeš na celoplošné testovanie - musíš si zobrať neplatené volno a za tú dobu si platiť zdravotku

hettinka
25. okt 2020

@mogaa ak školu zatvorí hygiena, deti sa učia distancne a učitelia pracujú normálne ďalej na homeoffice. Ja učím na SS, my už sme zatvorení 2 týždne a nepedagogicki pracujú. Aj účtovnícky, aj školník, upratovačky. Aj na jar robili. Dezinfikovalo sa, upratovalo, malovala budova. A účtovnícka robila normálne výplaty, papiere.
Môže mat ešte prekážku na strane zamestnávateľa - 80% plat.

tinkaaa
autor
25. okt 2020

@hettinka to znamená,že aj keď budú prázdniny,ja do práce môžem ísť - vedúca ŠJ - som pre upresnenie a môžem robiť vyúčtovanie alebo zostávam doma - som v MŠ

hettinka
25. okt 2020

@tinkaaa ms sa nezatvárajú. Iba maximálne karanténa 2 týždne. A v tvojom prípade je to o dohode so zamestnávateľom. Ak máš čo robiť, dohodni sa na práci v škôlke/z domu.

tinkaaa
autor
25. okt 2020

@hettinka viem že sa nezatvaraju no jesenné prázdniny sa nás tentokrát týkajú o tie mi v konečnom dôsledku ide keďže nemám dovolenku