Dovolenka po rodičovskom

24. okt 2022

Ahojte, taka otazka, ak mam v praci cca 70 dni dovolenky, ktoru si po nastupe do prace budem cerpat, co by sa stalo s touto dovolenkou, ak by som este pred nastupom pracu zmenila, preniesla by sa mi tato dovolenka do novej prace? Alebo by proste prepadla? Ako to funguje? Ďakujem

floren
24. okt 2022

Musia preplatit

lienka.7
24. okt 2022

Pri ukončení PP ti ju celu preplatia. Do novej prace si ty nic neprenasas, tam ti vznikne nárok na novu dovolenku. Ak teda myslis toto.

autor
24. okt 2022

@lienka.7 jasneee, cize to by bolo fajn ze by mi tolko preplatili …. Tak super, aj ked dam vypoved ja v tej povodnej tak musia preplatit ano?

floren
24. okt 2022

Vycerpaj si jeden deň dovolenky a zvyšok daj preplatiť,ak by sa ti v novej práci nepáčilo,zvyso ti to podporu

autor
24. okt 2022

@floren no ale ja som este na rodicaku, ja bud nastupim do novej alebo do starej …. Cize ked nastupim do novej tak uz musim preplatit celu a ked nastupim do starej tak zasa mam smolu a nove miesto nebude

jaroslav81
24. okt 2022

Ako to že máš 70 dní dovolenky? Za rok je nárok na 20 - 25 dní, to si nemala dovolenku 3 roky? Pokial viem, dovolenka sa može prenášať iba na ďalší rok

autor
24. okt 2022

@jaroslav81 ja som tri roky na rodicaku, predtym som bola este na pn a mam pracu v statnej sprave, my mame viac dni dovolenky

autor
24. okt 2022

@jaroslav81 neviem kolko mi to vychadza presne, ale pisem cca

abby11
24. okt 2022

Nárok na dovolenku máš len počas poberania materského, počas rodičovskej nevzniká.

autor
24. okt 2022

@abby11 no mne dnes v praci povedali ze tam mam okolo 70 dni dovolenky, ale ja som bola este aj na pn pred naterskou, tak mozno tym ….

sterbulka
5. júl 2024

je to pravda,ja som po prvej materskej mapa 58dni dovolenky (mame narok na 30dni v statnej sprave,teda som mala nevycerpanu odrobenu+vznikol narok pocas MD+narok po nastupe do prace alikvotna cast)tazle ano moze mat narok aj na 70dni dovolenky