Dohoda o vykonaní práce

belllinka
5. aug 2015

Ahojte, mám súrnu otázku, mesiac robím na dohodu o vykonaní práce. Zabudla som odniesť na úrad práce zmluvu o vykonávaní tejto práce. Budem mať nejaký problém, ak im to odnesiem až teraz po mesiaci? Nevyradia ma z evidencie? A treba doniesť aj to potvrdenie o príjme, čo som zarobila teraz za prvý mesiac? ďakujem

luba41
5. aug 2015

no tak to je asi prúser..zmeny treba hlásiť do 8 dní na úrad..

blondie257
7. aug 2015

@belllinka ahoj, ja som pracovala na dohodu popri evidencii na UPSVaR a bolo mi povedane, ze ak moj príjem neprekročí 148,57 € za mesiac brutto. (Táto suma je stanovená zákonom o službách zamestnanosti. Ak by ste zarobili viac, úrad Vás vyradí z evidencie od prvého dňa toho mesiaca, kedy Váš zárobok zákonom stanovenú hranicu prekročil ) nemusím nic dokladovat, nepotrebovali ani kopiu dohody, nic. Jedine vtedy ak prekrocis tu hranicu sumy, si povinna zdokladovat tento prijem na UPSVaR a oni podnikaju kroky k vyradeniu z evidencii uchadzaca o zamestnanie.

majka2508
7. aug 2015

@blondie257 a to kde? u nas musis doniest kopiu dohody. kazdy mesiac dokladovat prijem a aj ukoncenie dohody. ziadne take, ze len ked prevysujes sumu.

blondie257
7. aug 2015

@majka2508 Ja som sla vsetko dokladovat a netrebalo pokial neprevysujem sumu, tak mi bolo povedane. Smerodajný je pre nich ten príjem, ak ho prevýšiš. Ved vieme ako to na SVK chodi.... nie vsetci úradníci aj vedia a poznaju zákony a interne inštrukcie. Tie zákony sociálnej politiky sa menia tak casto, ze ani sami nevedia co a ako. Viem,ze niekedz bolo ze dokladovat prijem si musela vzdy k damenu mesiacu, teraz som nemusela pokial neprevysujem tu sumu.

blondie257
7. aug 2015

@majka2508 akurat citam zakon o sluzbach zamestanosti a mas tam napísene :"
(5) Uchádzač o zamestnanie je povinný do ôsmich kalendárnych dní písomne oznámiť úradu každú zmenu skutočností rozhodných pre vedenie v evidencii uchádzačov o zamestnanie.

teda kazda zmena rozhdujuca pre vedenie evidencie uchádzaca " výklad zakona je samozrejme nie vzdy jednotny ... teda ak pojdeme na to právnicky, výklad opakom , nie si povinná hlásit zmeny, ktoré nie su rozhodujuce pre evidenciu, teda otazka znie : co su rozhodujuce skutocnosti? Vsade sa píse, ak nepresiahnes na dohodu zárobok tu sumu, nie je to rozhodujuca skutocnost pre evidenciu.

to znamená ze kazdý veduci uradu, svojim zamestnancom v rámci interných instrukcii moze znenie zákona vylozit inac. Dostávame sa teda k záveru, ze na kazdom urade to teda funguje inac.

1veronika125
7. aug 2015
Používateľ 1veronika125 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1veronika125.

je potrebne aj dohodu doniest do osmych dni, lebo urad prace dava papiere ktore ty musis dat zamestnavatelovi a on ti mesacne bude robit nieco ako zapoctovy list kde bude vlastne dokladovat uradu ze si nezarobila viac ako tych danych necelych 150e 🙂

belllinka
autor
7. aug 2015

Tak mne sa tam nakoniec podarilo dovolat a bolo mi povedane, ze kopiu zmluvy staci doniest az na moj dalsi termin, co mam na urade prace, teda koncom septembra. A vtedy mam doniest aj ten doklad o prijme.

blondie257
9. aug 2015

teda, každá máme inu skusenosť 🙂

luba41
9. aug 2015

@belllinka tak u nás na UP by toto neprešlo..striktne vyžadovali doniesť zmluvu do 8 dní..z praxe viem-nedoniesla pani DoVP, zistili podla registra poistencov na SP že je prihlásená a vyhrážali sa jej natvrdo vyradením.. 😒 a prišla by o dvojmesačnú podporu..
@blondie257

slavka1307
16. aug 2015

Nehnevajte sa, prosím, že vstupujem do tejto diskusie, aj ked je staršia.
Robím na dohodu o vykonaní práce na pošte. Chcem však skončiť skôr ako mám uvedené v zmluve do 31.8. a ja chcem skončiť 21.8. Viem, že ma vyradia z úradu práce kvôli prekročeniu príjmu. Potrebujem vedieť, či ma zaevidujú na úrade aj keď skončím skôr. Ďakujem.

luba41
17. aug 2015

@slavka1307 no neviem..ak si skončila dohodu skôr, tak potrebujú ukončenie...inak budú brať dátum ukončenia podla zmluvy,,,

luba41
17. aug 2015

@slavka1307 no neviem..ak si skončila dohodu skôr, tak potrebujú písomné ukončenie...inak budú brať dátum ukončenia podla zmluvy,,,

olifcek
17. aug 2015

@slavka1307 musis im priniest doklad o ukonceni. ak ale nemas ine ukoncenie, nez to 31.8., tak skor Ta ani nezaregistruju

janka1202
17. aug 2015

@slavka1307 dobry den mozte sa kludne zaevidovat aj ked pracujete na dohodu. Nemusite ju ukoncit

slavka1307
17. aug 2015

@olifcek No super ☹ Ach, aj s ich dohodami. Zarobila som "úžasne" - 268 eur v čistom za celý mesiac makania ako "na kostole", ešte ma aj vyradia z úradu práce a teraz zasa naťahovačky, aby ma zasa zaevidovali. Papiere mi neurobia skôr ako výplatu - teda 14.9. a dovtedy budem robiť čo ? Ma porazí.
Ale ďakujem za radu.

janka1202
17. aug 2015

@slavka1307 ste evidovana na urade popri dohode?

olifcek
17. aug 2015

@slavka1307 ak ste evidovana... tak by Vam mali len vziat spat podporu, kedze ste zarobili nad.... ale s tym vyradenim to neviem ako je. no a ak ste mali dohodu do konca augusta ohranicenu datumom, tak im bude stacit aj to... to, ze nemate pokracovanie si vedia overit na socialnej poistovni, su prepojeni 🙂

slavka1307
18. aug 2015

@janka1202
@olifcek
Som evidovaná na úrade práce, ale nijakú podporu už nepoberám.