Dohoda o skončení pracovného pomeru

xqwertyx
23. jún 2024

Ahojte idem dávať dohodu o skončení pracovného pomeru. Stačí toto takto (vid foto)? Samozrejme hlavičku atd doplním.

bublinka1426
23. jún 2024

da sa dohoda dohodnut aj pocas klasika TPP ked zaemstnavatel bude suhlasit ze pojdeme bez 2m vypovednej ze?

melanta
23. jún 2024

@xqwertyx áno, toto stačí.
@bublinka1426 áno, dá, preto je to dohoda, že sa dohodnete na ukončení k určitému dátumu bez výpovednej doby. Zamestnávateľ však nie je povinný s tým súhlasiť.

tulipan43
23. jún 2024

@xqwertyx ja si myslím, že by to malo stačiť, firma zo zákona sa musí v určitej lehote Vám odpovedať ci s outo dohodou súhlasím, či nebudú chcieť riadnu výpoveď z Vašej strany.

xqwertyx
autor
23. jún 2024

@melanta
@tulipan43
A prosím vás keby sa náhodou nedohodneme, že nebudú súhlasiť a budú chcieť vypovednu dobu, keď sa počas nej hodím na PN, tak s tým není problém ze? Normálne po ukončení PN skončí aj pracovný pomer.
Nie som v tom nejako "doma" preto sa pýtam.

melanta
23. jún 2024

@xqwertyx ak nebudú súhlasiť s dohodou, musíš dať výpoveď. Výpovedná doba ti začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, kedy bola doručená. Čiže ak ju doručíš ešte v júni, začne plynúť od 1.7. Ak to však v júni nestihneš a doručíš ju až v júli, začne plynúť od 1.8. Ak ju budeš dávať osobne, daj si potvrdiť prevzatie, aby si mala dôkaz o doručení. A áno, počas výpovednej doby môžeš byť PN. Tvoje renomé a morálny pohľad je druhá vec.

bublinka1426
23. jún 2024

@melanta ok dakujem.

veltraud
23. jún 2024

@tulipan43 v akej lehote musi odpovedat? Kde si to nasla v zakone? Minule som hladala a nenasla som tuto povonnost (ale mozno som len zle hladala 🙂)

purple_wolf
23. jún 2024

ty mozes dat len vypoved nie dohodu... ak chces skoncit bez vypovednej doby to musis povedat personalistke nwch sa spyta vedenia ci ta pusti

rozculena
23. jún 2024

dohoda sa nežiada.Dohoda sa jednoducho spíše.

https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-d...
https://www.tlaciva-online.sk/tlacivo-vzor/doho...

zamestnávateľ ju podpíše alebo nie

hara_vara
24. jún 2024

@xqwertyx jasné stačí 🌹