Dohoda o pracovnej činnosti. Ako to funguje?

ma3jozka
23. feb 2009

Ahojte...zobrali ma do novej práce, dali mimju teda aspon dufam, zatial na Dohodu o pracovnej činnosti, že ked sa osvedčím potom začnem makať na klasický prac. pomer TPP..mne to ale nejde teraz do hlavy prečo takýto sposob...nebolo by lepšie podpisat zmluvu na dobu určitu v rámci skušobnej doby:???ved keby som nebola pre nich OK mozu mi dat hocikedy výpoved nie? a ja tiež...Čiže ostavam evidovana na UP nadalej a predložím im tuto dohodu...je mi jasne že možem odpracovať max 10 hod,. týždenne za max. 3200Sk/mes. ..ale vraj tam nejake percenta z toho strhavaju..neviem prečo, ale vraj to tak je aj ked nemam presne info...neporadite??
dakujem

anib
24. feb 2009

ma3jozka, co Ti ja viem v tejto veci povedat je, ze podla mna zvolili takyto postup hlavne preto, aby Ti nemuseli platit odvody. Totiz,ked pracujes na dohodu o prac.cinnosti - ano je to 10hod do tyzdna,ale môzu ti po novom/cca od 6/2008/ dat hocijaku sumu na vyplatu - teda takto:
1) bud zarobis do tych - teraz uplne presne neviem nej.3900sk a si dalej vedena na UP,len musis predkladat mesacne potvrdenie o prijme. A tvoj zamestnavatel za teba odvadza len nej smiesnu sumu asi 0,8% do nej. fondu,co je asi zo 40,-sk - preto sa mu oplatis/neplati odvody,nemas narok na dovolenku atd,nic ti nejde do dôchodku..../

2) zarobis na dohodu viac ako 3900,-sk , ale to uz ta nedrzia na UP - rátaju ta ako dobrovolne nezamestnanu a Ty si platis len zdravotku nej 850,-sk mesacne /co doteraz na UP platili za teba/
A iné je to na dohodu o vykonani prace - tam je limit 350hod do roka.
😖 😉