Dohoda o pracovnej činnosti

16. dec 2022

Ako postupovať muž nastúpil do práce najprv na skúšku tak mu dal dohodu o pracovnej činnosti od 13.10.2022 a p.zmluvu od 4.11.2022 pracoval každý deň na tej dohode a zrazu náhodne sme zistili dlh na zdravotnej poisťovni c októbri za neho zaplatil len za tri dni a v do 4.11 iba jeden deň ako postupovať ďakujem

melanta
16. dec 2022

Okamžite ukončiť zmluvu, to je snáď jasné, že toto je prvá vec, čo okamžite urobím, ak zistím, že zamestnávateľ je vychcanec. Dnes za neho nezaplatil odvody, budúci mesiac mu nezaplatí mzdu? A následne dať podnet na inšpektorát práce, nech klepne zamestnávateľovi po prstoch.

alenah31
16. dec 2022

@melanta otázka ale je ako pracoval. Pri DoPČ je možné odpracovať mesačne len 40 hod/mesiac. Ak pracoval denne po cca 2-3 hod. - ok - zdravotku platí zamestnávateľ za celý mesiac a tak pošle aj výkaz na ZP. 40 hodín máš 5 prac. dní ak počítam s 8 hod. prac časom - v takom prípade si dohodár za neodpracované dni platí zdravotku sám. Zamestnávateľ ho prihlási len za dni kedy podľa dochádzky pracoval.

melanta
16. dec 2022

@alenah31 áno, táto alternatíva ma nenapadla. Pretože som predpokladala, že autorka by vedela, že muž má dohodu kde za neho platia odvody iba za odpracované dni a ostatné si musí zaplatiť sám.

autor
16. dec 2022

Dievčatá on pracoval každý deň tak preto sme boli prekvapený

sandrahi
16. dec 2022

hmmm ak ma teraz uz normalnu zmluvu, tak sa proste opytat na mzdovom. neviem no je to uz take, ze moc dobre svetlo to na samotnu firmu nevrha, ale zas neviem, ci si moze len tak dovolit odist