Dohoda o brigádnickej práci študenta v 26 rokoch?

zuzulka474
27. aug 2018

Dobry vecer, prosim viete mi niekto poradit ci moze zamestnavatel so mnou uzavriet dohodu o brigadnickej praci studenta napriek tomu ze som v juli mala 26rokov ?

krevetka2
27. aug 2018

Podľa paragrafu 227 Zákonníka práce: Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku. Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

judar
27. aug 2018

takúto dohodu nie len nejakú zmluvu na určitý počet odpracovaných hodín na rok

zuzulka474
autor
28. aug 2018

@krevetka2 dakujem toto som si uz citala aj ja... takze so mnou uz nemozu uzavriet takuto dohodu?

ifava
28. aug 2018

@zuzulka474 Ak si mala tento rok 26 a este si prakticky studentka na vysokej skole tak do konca roka moze ale potom uz nie. Tak neviem ci sa ti oplati na tu dobu alebo nie

zuzzuzi909
28. aug 2018

@zuzulka474 ak si studentka tak ano ale iba do dna, kedy dovrsis 27, tym dnom takata zmluva zanika a nieje mozna. ak si teda studentkou denneho studia a nie externe.

zuzulka474
autor
28. aug 2018

@zuzzuzi909 ano som studentka denneho studia na vysokej skole, takze je mozne takuto zmluvu so mnou uzavriet?

krevetka2
29. aug 2018

@zuzulka474 Znenie zákona je jednoznačné a chápem ho tak, ako je to napísané, že dohodu možno uzavrieť so študentom, ktorý ešte NEDOVŔŠIL 26 rokov. Ak študent stihne dohodu uzatvoriť pred dovŕšením 26. roka, môže na ňu pracovať maximálne do 31.12. daného roka, v ktorom 26 dovŕši. Ja osobne si teda myslím, že ak už máš 26 rokov dovŕšených, uzatvoriť novú dohodu už nemôžeš, mohla by si pracovať do konca roka už len na dohodu, ktorú si mala uzatvorenú pred 26. narodeninami.