Dohoda a počet odpracovaných dní

adkaadulka
30. sep 2020

Chcela by som vás poprosiť o info nech nemusím bežať hneď do poisťovne. Mám uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti s pravidelným prijmom,ale pracujem len 5dni v mesiaci(popri rodičovskej dovolenke). V zdravotnej poisťovni som si všimla,že len tieto dni som vlastne prihlásená.
Ako je to v sociálnej poisťovni?...Ráta sa mi celé obdobie (celé mesiace) do odpracovaných dní či tiež len týchto 5dni v mesiaci? 🙈
Dakujem

fokuska
30. sep 2020

@adkaadulka Podla toho ako ta zamestnavatel prihlasil. Ak ta prihlasil do ZP len na tie dni, kedy skutocne pracujes, tak aj na SP ta pravdepodobne prihlasil rovnako.

mogaa
30. sep 2020

@adkaadulka aj v SP budeš prihlásená len v dni za ktoré dostávaš plat, čiže len tých 5dní......

zalka
30. sep 2020

@adkaadulka v SP sa ti ráta celé obdobie ak si zamestnaná na dohodu napr. 7 mesiacov, tak sa ti ráta 7 mesiacov a nie 35 dní .
A ZP tam zamestnávateľ má viac možností ako prihlásiť zamestnanca.
Jednou je prihlásiť na celý mesiac a rozpísať odpracované hodiny čo v tvojom prípade pri 5 hodinách mesačne to nejde.
Druhou možnosťou je prihlásiť a odhlásiť každý deň kedy si reálne v robote, čiže mzdárka 5x do mesiaca nahlási a odhlási - čo ja by som napr. nerobila ak by nešlo o prácu v jednom týždni.
A treťou možnostou je prihlásiť do ZP v posledný den v mesiaci a aj odhlásiť.

aj @mogaa aj @fokuska píšu zle.

fokuska
30. sep 2020

@zalka Fuha, velka vdaka za opravu! 🙂

adkaadulka
autor
30. sep 2020

@zalka ďakujem krasne ....tak ako pisete😉
Už som si to aj preverila ráno vystresovana po prvých komentoch na soc.poistovni 🙈
Aj keď bola to zaberacka .... 5xpresmerovana zamestnankyňami som si už pripadala ako papagáj 🤣