Dohoda a nárok na nemocenskú dávku

dada7701
24. aug 2016

Dievcata radte...skoncila mi RD, momentalne som na PN, pretoze nemam pracu....ak by som isla na Oup sa nahlasit a nasla by som si nejaku pracu na dohodu a stalo by sa,ze by som potrebovala marodovat, mala by som narok na nemocenske davky ? neviem ako to funguje teraz....chceli by sme este jedno baby, ale keby som otehotnela ako evidovana na Oup,tak na ND by som narok nemala,ani na MD....ale co ta dohoda napr.

dada7701
autor
25. aug 2016

nikto ?

anatalia77
25. aug 2016

@dada7701 keďže sa z dohody odvádzajú všetky odvody tak by si mala nárok na pn

moni244
25. aug 2016

Je smutne hladat pracu len skrz to, aby clovek dostaval nemocenske, zakezu, kolko bude ta dohoda, lebo ak bude malo, tak aj PN bude nizka a materska tiez

draik
25. aug 2016

Ak budete nemocensky poistená, nárok na nemocenské mať budete. Na MD je potrebné splniť podmienku 270 dní nemocenského poistenia v období 2 rokov pred pôrodom a mať aktívne poistenie resp. byť v ochrannej lehote.

dada7701
autor
25. aug 2016

@moni244 nehladam pracu len kvoli tomu,aby som ziskala nemocensku....nepoznate ma,ani moj zdravotny stav a situaciu,tak prosim neodsudzujte...

evittam
25. aug 2016

@anatalia77 Pozor, nie z každej dohody sa odvádzajú aj odvody na NP. Z dohody na nepravidelný príjem sa tieto odvody neodvádzajú, čiže by nárok v tomto prípade na PN nevznikol. Čo sa týka MD - tam ak by mala splnenú hlavnú podmienku a to 270 dní NP za posledné 2 roky pred pôrodom tak sa stačí zamestnať na takú zmluvu kde sa odvody na NP odvádzajú alebo teda platiť si DNP. Čiže ako napísal @draik mať aj aktívne NP alebo byť v ochrannej lehote.

evittam
25. aug 2016