Dochádzanie hodinu do práce

22. jún 2024

Dobrý deň, čo by ste si vybrali?
Práca A - v mieste bydliska za nižší plat
Práca B - v susednom kraji za vyšší plat cca o 500€
Ak sa jedna len o peniaze, je B jasná voľba, ale ja sa bojím, že to nedam. Predsalen hodinu cestovať po 10-12 hodinách

zojanka
22. jún 2024

Keby som tých 500€ potrebovala, tak B.
Ak by som v pohode vyžila aj bez nich tak A.
Ale záleží aj či máš deti, či máš muža ktorý pomôže, ako často pracuješ keď máš 10-12h, ....

koniarova
22. jún 2024

Denné cestujem hodinu tam a hodinu späť. Ale nemám fyzicky náročnú prácu. A robím len 8 hodín. Deti mám veľké.

autor
22. jún 2024

@zojanka nie že by som bez tých peňazí neprežila, ale rozhodne by sa mi ľahšie dýchalo, keby viem že každý mesiac mám odložené o 500€ viac. Muža mám v pohode, pomôže, ale nepretrhne sa. Tým, že su to 12-hod smeny tak by som robila 14 dni v mesiaci plus možno nejaké nadčasy. To bola moja požiadavka, že nebudem robiť kratšie smeny, lebo by som musela tým padom viacej dni odrobiť

autor
22. jún 2024

@koniarova tiež to nebude fyzicky náročné. Ale psychicky dosť

dadka1997
22. jún 2024

Tych 500€ popravde aj prevoziš za ten celý mesiac, + pomedzi to ak chodíte na nakupy a vylety

janka95
22. jún 2024

Ja dochádzam tak 35 minút tam a 35 naspäť. Už 3 roky vstávamo 4 ráno a chodim domov o 19:15... Ale zvažujem nájsť si niečo bližšie. Ja robím denné nočné v nemocnici a je to o držku . Treba chodiť 20 minút skôr, odchádzame neskôr plus tá cesta. 13,5 hodiny denne zabijem prácou.
Takže ja by som volila určite možnosť A. Keď si odratas náklady na cestu , auto. 500 eur isto nebude doma.

doriiis
22. jún 2024

Ja by som brala B.

evinku
22. jún 2024

Tiež dochádzam 37km denne ráno a 37km poobede.. Zober si tankovanie každý mesiac, údržba auta ( oleje, filtre, gumy, ostrekovače)... Pre počítaj si to a zistíš ze výsledná suma je len cca o 200 € viac, ako v mieste trvalého bydliska... Oplatí sa ti to?.. Plus pri rátaj čas, ktorý tráviš v aute denne koli ceste...

autor
22. jún 2024

@dadka1997 nemyslím si, že by som to prejazdila. To je blbosť. A čo s tým maju výlety a nákupy? Nechápem

autor
22. jún 2024

@dadka1997 teraz som to nejak spočítala, vyšlo to niečo malo cez 150€ prejazdím do prace. S tým že som počítala s vyššou spotrebou ako reálne mávam. Niečo zožerie servis, samozrejme.

evcagabi
22. jún 2024

Moja svagrina, pracuje na zeleznici, ked nastupila po rd dochadzala 1.5hod ale bolo to len docasne cca pol roka, kym sa uvolnilo blizsie miesto. Takze podla mna urcity cas sa to da zvladnut. Ja by som to sice nezvladla, vzdy som mala pracu 5min od domu 😅😅

13uzivatelka11
22. jún 2024

Ak nemáš malé deti, tak by som brala zatiaľ B, vyskúšas, nasetris a ak sa ti to nebude páčiť, hľadáš ďalej.. Predsa len nebudeš cestovať úplne každý deň, keď robíš na zmeny.

kvetka404
22. jún 2024

Pozri sa aj na to, čo chceš v práci dosiahnuť a aký kariérny postup by bol v práci A a v práci B. U nás v korporáte máme ľudí na vyšších pozíciach, ktorí dochádzajú aj 2 hodiny do práce.

30katrusa40
22. jún 2024

Ako by si odchádzala je to hodina autom alebo hromadnou? Ak hromadná musíš aj prestupovať ?

felycity
22. jún 2024

B / v bratislave ak ides mhd tak tiez cestujes 45-50 min, 14 dni mas v pohode/ este si to prerataj s cestovnymi nakladmi, ci praca je fajn + vyhoda je casovy fond

mandzula
22. jún 2024

Cestovalo som takto cca 3 roky, akurat vcera som nad tym rozmyslala, ako ma to neskutocne unavovalo, a to som robila klasickych 8 hodin v kancli. Uz by som to takto nechcela.

1ryba
22. jún 2024

A.

beronsche
22. jún 2024

Precestovať 2h denne by ma zničilo...
Išla by som do toho, len keby ma to karierne posunulo a bolo to na určitý čas..
Ale je pravda, že som nikdy nerobila 12-stky, kde je aj dosť voľna, tak si to neviem predstaviť...

mima172
22. jún 2024

Ak by bol aj plat A postačujúci na žitie + bola by som z neho schopná aj nejakú sumu odkladať bokom, tak jednoznačne A. Ušetrené 2 hodiny času každý deň sú pre mňa viac ako 500€, keďže tie dve hodiny viem venovať rodine, sebe...

betulinka1
22. jún 2024

500€ prejazdis, castejsie olej, castejsie opotrebovanie a vymena všeličo coho, najazdených kopec kilometrov. Muz tak chodi 76 km a 76 spat a on si vsetko pocta, celkove naklady 350€ mesacne, len naklady bez postenia, plus nie kazdy den ma Dobry den a niekedy pride fakt unaveny a to teda robi iba 8 hodin, nie 10 ako by si robila ty. Za mna 500€ menej ale doma.

autor
22. jún 2024

@mima172 ono pri tých dvanatkach sa tie dve hodiny zase stratia. Ráno o šiestej sa nikomu venovať asi ešte nebudem, sebe už vôbec nie a večer o deviatej keby prídem domov tak mám normálny večer. Muž konci o 20, takže by nám mohol zatiaľ nachystat večeru aby sme potom mohli mať čas pre seba

autor
22. jún 2024

@betulinka1 76 kilometrov je bez mala raz toľko toho čo by som cestovala ja

autor
22. jún 2024

Takže aj ta suma by bola nižšia a aj ta únava predpokladám

evcagabi
22. jún 2024

Inak teraz mi tak doslo, ze aj moja mama pri jednom prestupovani cestuje nieco cez hodinu a to ma pracu 30km od domu - ale nema vodicak

mima172
22. jún 2024

Autorka z tvojich odpovedí je jasné ako facka, že vnútorne si chceš vybrať prácu B, tak do toho 🙂
A aj odôvodnenie, ktoré píšeš, má zmysel. Držím palce, nech si v novej práci spokojná.

dadka1997
22. jún 2024

Lebo pomedzi jazdenia do prace, teda aspoň mi chodime autom na nakupy a aj na vylety .. a len 2 hodiny denne cestovat je riadne unavujúce .. ale tak je na kazdom co mu viac vyhovuje ;)

zalka
22. jún 2024

Autorka,
pred časom som mala podobnú debatu s jedným pánom. Cestuje hodinu do a hodinu z práce. Cestuje autom.
Som mu hovorila, co pre cestuješ môžeš robiť doma za menej peňazí a v konečnom efekte máš to isté. No on ma vyviedol z omylu. Mi hovorí, ale mam vyššiu hrubú mzdu TJ. PN, dôchodok sa mi bude rátať z vyššej mzdy. Preto sa mi oplatí dochádzať aj keď reálne mam v čistom zarobené podobne.
Svoj názor som prehodnotila po tej debate, nešiel na to zle.

dadka1997
22. jún 2024

Treba uvazovat aj nad tym, ze ci sa mas ako dostavit do prace, ked sa pokazi auto nedajbože skončí i pre iný dovod v servise ...

doriiis
22. jún 2024

Autorka ...môj muž dochádzal 9 rokov do práce každý deň tam 53 km a späť 53 km.5-6 dni v týždni.Prejazdil cca 200 € mesačne.Takze tieto strašiaky,že nič navyše nezarobis,si nevšímaj.
500 € je 500 €. 14 dni v mesiaci je veľmi dobrý pracovný čas.Mala som aj ja taký a bolo to super

autor
22. jún 2024

@doriiis vidíš a ja by som cestovala podľa mňa 3-4 dni v týždni. Lebo dvanástky. Ja tiež milujem 12ky popravde nikdy nebudem rozumieť ľudom, čo si dobrovolne výberu osmičky ak maju na výber. Veď to je vlastne tak ci tak celý deň v prdeli. Asi to vezmem. Odísť môžem vždy