Dochádzanie do práce

zuzkamacken
11. apr 2014

ma tu niektora skusenost s dochadzanim do prace mimo bydliska? teda najma pokial ide o vasich manzelov.. moj muz bude dochadzat BA-stara tura 120km a ma to celkom trapi... na zapade je to vraj bezne no ale ja si predstavit neviem... dakujem za skusenosti

ellca123
12. apr 2014

tolko km denne nevyvladze,po case si musi najst nejaku ubytovnu,lebo sa uplne vycerpa
ja som cestovala 8Okm plus cesta naspat 80km,je to narocne aj na cas,ranne vstavanie aj o 4 30h.prichod o 18h. v zime je furt tma

kaktusik007
12. apr 2014

@ellca123 a da sa 🙂 toto je trasa kde 100 km spravi rychlik, ako autom denne je to hlupost, aj sa nedoplatia na benzine, ale rychlik je uplne v pohode dopravny prostriedok - akurat chodi kazde dve hodiny vacisnou, ale na trase Mesto - Bratislava ide fakt v pohode a casto.... doprava je dobra... preto je fakt rozdiel, ci dochadzas 80 km po cestach 2 triedy autom, alebo ides 11 km do Mesta a tam nastupis na rychlik a cestujes 100 km nim....

@zuzkamacken problem je ze stara tura 😀 takze bude musiet autom na stanicu do Mesta... a potom autom spat, pretoze tie pripoje k rychlikom nic moc...

inak, dochadzala som pol roka denne smer NMnV - BA a spat, je to hodinka a kusok rychlikom, uplne v pohode... akurat je dolezite, kde v BA ma pracu -- ja som mala v centre, peso som to dala do 15 minut od hlavnej... ak to da obdobne, je to pohoda jahoda....

chodila som o 6 rano rychlikom, o 19 som prichadzala na stanicu do Mesta... akurat teda hovorim, nasledne som musela autom - byvala som vtedy 10 km od NMnV na dedine, spoje ziadne, ty pises o Turej - tam spoj sice ide, ale som odtial a ked som chodila do BA do skoly, to trmacanie pol hodinu z Mesta na Turu bolo priserne, a aeste aj to cakanie na prestup... preto by som volila auto....

a este jedna rada do zivota -- urcite nech si kupi mesacnik do prvej triedy!!!!! druhou ist je za trest, do blavy dochadza cela trnava, aspon tak mi to prislo.... nikdy nebol priestor na sedenie... a ked naratas za miestenku a 2 triedu, tak lacnejsie vysla jazda v prvej triede, a dochadzala som aspon ako clovek.... ak si pamatam, tak listok stal asi 5 tisic korun -- ano, este koruny boli ked som ja dochadzala 😀 😀 😀 teraz mam uz deti a som na ne sama, takze to sa mi uz neda.. co ma aj stve, lebo v blave vzdy bola a je praca, co tu fakt nie.

inak, cesta vlakom je super aj v tom, ze som vzdy mala dve hodiny na net - cestou tam a aj cestou naspat, vybavila som vsetky potrebne maile, precitala co je nove vo svete.... a o 20.00 hod som otvarala dvere na byte... ale ano, vstavala som o 5 rano 🙂 ale dalo sa, polrok zbehol ani neviem ako 🙂))

kaktusik007
12. apr 2014

@zuzkamacken a ak chce dochadzat denne autom, tak do toho by som sla, ak by sa jednalo o pracu v avione alebo v jeho okoli -- tam je dobra dostupnost z tejto strany, ale hovorim, na benzine sa to preplati a este - je to unavne, kazdy den tahat 120 km autom hore dole 5x v tyzdni... ale je to na zvazeni, ak by boli spolucestujuci, mozno by to bolo aj rentabilnejsie.... pises malo info 🙂

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@kaktusik007 no bude pracovat v starej turej, cize nie sme do BA ale do Turej. malo by sa jednat o tri dni v tyzdni, dva dni home office.. akurat riesime ze ci auto ci vlak, ci prespat dve noci priamo tam a neriesit. este nevieme ako to bude, nastupuje az od juna.. cize az vtedy budeme moct vychytavat muchy..

kaktusik007
12. apr 2014

@zuzkamacken on si nasiel pracu na turej???? a to prosim ta kde???
toto som este nepocula, aby z blavy dochadzal clovek na turu..... vsak to ani zapchy nebudu a vlaky moze kludne aj druhou triedou, ved to bude prazdne tymto smerom.... 🙂

swordka
12. apr 2014

@zuzkamacken ahoj, podla mna to zvladne v pohode...ja som dochadzala 100km denne do prace tam a 100km spat, tiez 3 dni v tyzdni a to som zena a mam male dieta...tie tri dni v tyzdni su uplne v pohode, nemusis sa nicoho bat...aj na to skore ranne vstavanie si clovek zvykne. Tiez som cestovala z domu autom na stanicu, potom busom a potom kusok este pesi a po praci naspat...pokial sa to financne oplati, netreba sa nicoho bat 😉

warholette
12. apr 2014

@zuzkamacken zijem na "zapade" a presne tolko dochadza manzel do prace. rano vstava o 3, odchadza o 4 a cesta mu trva hodinu a pol. potom spi v aute do pol siestej a o siestej zacina. konci o tretej, cesta zasa hodinu a pol az dve hodiny a doma je o piatej. ja pracujem od 9 do 5, takze ja rano odveziem syna do skoly a poobede ho vyzdvihne on. za posledny tyzden bol doma dokonca skor ako ja, ja prichadzam 5:15 a 5:20.
tu je to celkom normalne/bezne, vela ludi sa stahuje do oblasti kde zijeme my, pretoze je lacnejsia, a oplati sa im dochadzat za pracou aj dve hodiny tam a dve hodiny spat.

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@swordka financne sa to oplati, ja sa len bojim aby som ho do hrobu nepriviedla 🙂 .. som z BA a momentalne zijeme pri TT.. neviem si tu zvyknut, mam rocneho syna, dalsie dieta na ceste a potrebujem socialny kontakt, zazemie co poznam, obciansku vybavenost apod. bojim sa ako to zvladneme..

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@kaktusik007 vidis to!!! on si zas nevie pracu v BA najst!! chce pracovat vo svojom obore a v BA toto odvetvie az tak nejde.. ak neratame nemecku automobilku a to on po nemecky zial nevie.. teraz dochadza z TT do NM.. a uz tych 45km tam a 45 spat sa mi zadlo hrozne... ale ja tu pri TT zit nedokazem, som rodena bratislavcanka a proste to nezvladam. mam rocneho syna, dalsie dieta na ceste a tak potrebujem socialny kontakt, zazemie, obciansku vybavensot bla bla bla... to tu zial ani po dvoch rokoch neviem najst.

dai
12. apr 2014

@zuzkamacken ja ti neviem... mna by toto zabilo asi☹ ja som skor za stahovanie za pracou ako byvanie kdekolvek v super krasnom neviemcom a pomale zabijanie sa cestovanim...
proste ja chcem byvat tam kde zijem, pracujem mam muza a deti... keby mal muz super pracu v turej, tak by som sa tam prestahovala - ked predas byt v ba tak v turej zato kupis haciendu s bazenom a konom😉 keby som v turej a mam byt doma s detmi a muz dostane pracu v ba tak by som radsej isla do 2izbaku v ba ako byvat v super haciende s bazenom a konom v turej😀

swordka
12. apr 2014

@zuzkamacken neboj, do hrobu ho urcite tymi tromi dnami dochadzania neprivedies 😉 ja som takto dochadzala do 20tt, potom som to vzdala lebo tie rana boli strasneee... 😒, a tiez ziadna pomoc rodicov alebo nieco take, sami sme si to s muzom zmanazovali... s tym zazemim ta chapem, tiez sme prisli byvat do dediny kde sme absolutne nikoho nepoznali, ale postupne si clovek najde znamych, zoznami sa so susedmi...aj ked stale sme tu len pristahovalci 😉 ...ale ked mi uz bolo najhorsie ked som bola na materskej, prehovorila som muza aby sme kupili staru skodovku ako druhe auto pre mna, a akonahle som bola mobilna, hned sa to zlepsilo ;)

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@swordka no ja by som mobilna aj bola ale ja odmietam chodt "na navstevu" do rodneho mesta 🙂))) proste dost bolo!!

simca06022011
12. apr 2014

No... Co by si nezvladla, zvladnes🙂 U nas sa dochadzlo 2 roky cca 3-4x tyzdenne BB-Budapest + ak sa ugentne nieco stalo + ked nebolo treba neslo sa vobec a robilo sa z domu. Prezili sme v pohode, az mi to niekedy chyba. sice niekedy som bola na psychiatriu, ale to kvoli inej veci 🙂))).
O stahovani.. Bolo by to riesenie ale urcite az po urcitej dobe, nikdy nie je iste aka stabilna praca to bude a prestahovat sa ... No pre mna nic moc, neznasam caste stahovacky🙂))))

swordka
12. apr 2014

@zuzkamacken nemyslim ze mobilna na navstevu do rodneho mesta, ale mobilna na socializaciu...ze potom sme uz s malou vedeli chodit plavat, do materskeho centra, zacvicit si...a tam sme si nasli kamaratov, znamych a tak...ved o tom to je 😉 uzivat si radosti a nie cele dni len vyckavat kedy pride muz domov z prace...ale zase je to indivindi...kazdy sme ini 😉

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@simca06022011 akoze banska bystrica budapest tam aj spat? to je kolko km? nebolo vyhodnejsie ostat prespat v hoteli? autom ci valkom? 🙂

henikav
12. apr 2014

@zuzkamacken mozem ti potvrdit, ano na zapade je to uplne bezne, denne dochadzam s dvomi detmi 2 hodiny rano a hodinu a pol az dve hodiny poobede, sice trosku menej km, ale v totalnej zapche, radsej by som viac km bez zapchy, my nabehame denne tak 180km ked pocitam iba pracu, skolu maleho a jasle malej. A ak tvoj manzel ma chodit len 3x v tyzdni, tak to je uplne v pohode, ani nehovorim o tom ze ano, ma alternativy, ako vlak, autobus.... My nemame na vyber kedze este veziem decka a kazde inde. Ale zas mesacne tych 500 eur odide na diesel. Co sa tyka kolegov, vacsinou denne dochadzaju este z vacsej dialky ale to uz potom castejsie vlakom, alebo aj TGV rychlovlakom. Takze ked to zvladnem ja zena, s dvomi detmi, hlavne malicku vozim od narodenia, to dava zabrat ked zacne plakat, ked pubertak frfle ze je viac zapcha ako zvycajne... tak tvoj manzel iba 3 dni v tyzdni a sam to zvladne uplne v pohode

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@swordka ved to, cakat na muza to je najhorsie, zial, momentalne zijem tak!!! tesim sa naspat do BA, tam som doma, vsetko poznam, znami..a tak..

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@henikav si ma potesila!!! 🙂 som zvyknuta ze praca je tam kde sa byva.. asi to uz davno tak neplati :(

henikav
12. apr 2014

@zuzkamacken nuz tu v Belgicku to urcite neplati, tu dochadza prakticky kazdy

zuzkamacken
autor
12. apr 2014

@henikav ved ja viem, ze to nie je az take ojedinele.. ale ups, zacina sa to dotykat aj nas!! 🙂 tak ale ked to das ty s detmi.. tak potom by to malo byt ok aj u nas 🙂 dakujem!

sense
12. apr 2014

no aj vo Svajciarksu je kopec ludi co rano idu 100km do prace a poobede naspat....moj chlap ako kuchar o 9.00 20km do prace o 14.00 to iste domov a o 17.00 zas 20km do prace a o 22.00 domov...

kaktusik007
13. apr 2014

@dai suhlasim s tebou ale nepoznas staru turu - tam by som byvat nechcela ani zadarmo 🙂 ale v NMnV - to mas kusok, je to uz uplne o inom... detto trencin...

@zuzkamacken ja ti neviem... ako dobre, pises ze si izolovana... lenze to budes aj v blave -- to je udel nas matiek, proste nalozit dve deti do kocika, do elektricky ci autobusy a riesit mhd, aby si sa s nimi niekam dostala --- dakujem, neprosim.

prave by ti prospelo prestahovanie sa niekam do CENTRA mesta -- ci NMnV, alebo teda mozno aj ST - aj ked na Turej su strasne drahe byty podla mna.... tiez som zila na dedine, tiez mi z toho prepinalo, pretoze dedina moze byt neviem ako velka aj tak v nej nic nie je...
co sa tyka izolovanosti, tak praveze toto okolie NMnV je na tom uz super -- ked som v 1998 z Turej odchadzala, slahackovu smotanu vozili do obchodu vo stvrtok, a chladene kura sa dalo kupit jedine v utorok rano.... A to fakt nezartujem.
Teraz tam mas billu, tesco - otvorene 7 dni v tyzdni... neskutocny posun vpred... A v Laugu v TN mas vsetky obchody, ake len na nakup potrebujes - teda aspon ja som prestahovanim z blavy netrpela a vsetky som tam nasla.... jedine, co mi chyba, je IKEA - ale aj tam sa da ist raz za mesiac ci dva, nie je to daleko....

takze skor ako byt v Blave by som zvazila byt v NMnV - za 60 tisic kupis priamo v centre a kompletne zrekonstruujes v tehlovej bytovke na kluc 60m2 - postacujuce pre mladu rodinu. V BA mas za to garsonku, mozno 1 izbak - ale zabudni na to ze v centre mesta.

zuzkamacken
autor
13. apr 2014

@kaktusik007 ja som rodena bratislavcanka, mne elektricka ci trolejbus normalne chyba. a nie len to. mam tam rodinu, znamych, kamosky.. neskutocne moznosti kulturneho ci sportoveho vyzitia... na prechadzku tam ci onam.. moznost vyberu lekara od vymyslu sveta a hlavne, poznam to tam naspamat. cize ja uz sa nikam inam ako spat domov stahovat nemienim. 🙂 ale nikomu neberiem, mozno niekomu chyba klud a pokoj vidieka, no ja teda uz dalej takto na samote nemozem..

kaktusik007
13. apr 2014

@zuzkamacken 😀 😀 😀 ja som zila v blave 10 rokov, v podstate presne na den... a som rada ze som prec 🙂

ale ak tam mas rodinu, ktora by ti mohla chodit na navstevu castejsie, ako doteraz, a postrazili by pritom deti a tak, tak to ano -- to chapem ze chces ist spat 🙂)) najhorsie je ked je matka zavreta 24 hodin denne s detmi a neda sa....
my mame tearz napriklad uz mesiac kiahne --- najprv starsi, teraz mladsi... no riadne mi preskakuje z toho 😀 😀 😀

zuzkamacken
autor
13. apr 2014

@kaktusik007 ja som tam odmalicka, jasle, skolka, skola, gympel, vyska.. proste tam patrim.. a sem k TT malokedy malokto zajde.. som s malym cele dni sama. nepotrebujem kavickovat kazdy den ale raz za tyzden hodinka "volna" by bodla.. mne uz prepina maximalne!!!

kaktusik007
13. apr 2014

@zuzkamacken a este ti len zacne prepinat, ked porodis druhe... 😉

gabinecka_
13. apr 2014

@zuzkamacken chlap to zvládne v pohode, ja som žena a dochádzala do práce cez 90km, najskôr prvý rok denne - v podstate zabila som veľa času v aute, ale dalo sa. V aute som mala veľa času na rozmýšľanie, riešenie problémov, mala som kvalitný hands free, veľa vecí som takto poriešila. V tej dobe som ešte deti nemala, a teda som doma v pohohode všetko stíhala urobiť. S manželom sme spolu boli síce pomenej, ale vynahradili sme si to cez víkend. Potom pribúdal home office a o dva roky som to mala tak zabehnuté, že som dochádzala max raz do týždňa.
3 dni v týždni nie je až tak moc. Ja by som to možno ako chlap riešila tým prespávaním. Menej stresujúce, pohodlnejšie, bezpečnejšie. Viac urobí a potom keď bude mať home office, tak nebude musieť možno až toľko robiť a vy si vynahradíte tie 3 dni.

anatalia77
13. apr 2014

Tiez by som pripojila k tomu prespavaniu.Ono sa to nezda,ale casom moze byt unaveny,nevyspaty..
Ale urcite to zvladne.

henikav
13. apr 2014

ja by som s prespavanim zas nesuhlasila kvoli trom dnom, to sa da zvladnut dochadzat, ved si oddychne tie ostatne dni. Prilezitost robi zlodeja. Zostane tam ja neviem o 17-18tej poobede, dlhy vecer sam pred sebou a plno pokuseni.. nahoda je blbec, nech len dochadza, radsej nech je unaveny, nez aby mal cas mysliet na hluposti 😉

simca06022011
13. apr 2014

@zuzkamacken 180km je to teraz ked je dialnica uz vsade urobena, vtedy trochu viac. Autom. Nebolo by lepsie prespat, nechodilo sa 3 dni za sebou a teda cena hotela kde by od nas niekto bol schopny prespat=cene cesty urcite (zalezi aj od auta...) a o tom, ako by som vystrajalaa zatvorena na konci sveta sama ani nehovorim :P