Dochádzanie do práce

29. mar 2024

Naskytla sa mi ponúka práce ktorá je perspektivnejsia ako moja terajšia práca, už aj tak dlhšie rozmýšľam nad zmenou. Teraz pracujem hlavne na HO, nikto nerieši že chodím do kancelárie raz za mesiac. No nová práca je 3 dni v týždni v office, 2 sú HO, a do kancelárie je to dokopy 30-40 minút MHD a chôdze, denne teda cca hodina cestovania. Váham či to zobrať, viem že to nie je až tak dlhá cesta, no bude to čiastočne horšie ako teraz, tak neviem či ísť do toho..

lindous
29. mar 2024

Ja som takto 40 min. tam, 40 min. späť MHD cestovala roky každý jeden deň, takže mne to príde ako úplne normálna vec, ale ako som sa presťahovala bližšie k práci, tak som si uvedomila, že boli dni, kedy ma fakt to cestovanie dorazilo (hlavne v zime, skoro tma, hnusné počasie, ak mi ušiel prestup, tak sa to natiahlo aj na hodinu) a že teraz mám pohodovejšia rána, keď môžem ísť neskôr z domu… ale napriek tomu, ak by tá práca stála za to a bola by pre mňa lepšia - finančne, možnosťou rastu, náplňou - to cestovanie by ma neodradilo, nebolo to zas nič tak strašné, bola som na to zvyknutá… ešte možno záleží či máš deti a musíš pred prácou/po práci riešiť školu/škôlku, ja to teraz hovorím ako bezdetná a tiež ako človek, ktorému HO dlhodobo nevyhovuje… ty musíš vedieť kde máš ty priority

autor
29. mar 2024

@lindous deti nemám, v podstate by som sa len musela na 9 dostať do práce, no potom naspäť by som sa už vrátila cez zimu za tmy. MHD mi chodí často, keby som aj nestihla tak idem ďalším o pár minut. Finančne je to lepšie ohodnotené, kariérne to vyzerá lepšie. Zas tá vyše pol h nie je nič strašné, hlavne keď je to "len" 3x do týždňa, no nie je to úplne ideálne, a teraz neviem, či sa mi oplatí hľadať ďalej inú prácu kvôli ušetreným 10 minútam na cestovaní

lindous
29. mar 2024

Ak vieš, že zo súčasnej chceš odísť a táto nová ti inak vyhovuje, ja by som do toho šla 😊

deti95060810
30. mar 2024

ak chceš z predch. odísť tak potom zober túto prácu..

barka1
30. mar 2024

A vieš, že vetsina ludi chodí v zime do práce a z práce za tmy? 🤦🏻‍♀️
Trošku nekomfortu v živote treba prekonat, dochadzanie 30-40 min. do práce je úplne normálna vec. Nemáš deti, vobec neváhaj.

andreatytler
30. mar 2024

Clovek spohodlnie. Ten HO je velmi prijemny a ked sa clovek na to nauci, tazko sa toho vzdava. Ak to nie je vyrazne zlepsenie financne alebo inac, ja by som to nebrala.

pribinak
30. mar 2024

Hodina je úplne v pohode. Neváhala by som

lusyyy36
30. mar 2024

30min je ti veľa na cestu do prace? 😯 ved to je nič. Ja cestujem hodinu a to v rámci mesta a príde mi to ok

syslik81
30. mar 2024

cestujem hodinu do prace -2 busy a nevadi mi to ...

bolarazjedna
30. mar 2024

Podľa mňa pol hodina není taka strašná na cestovanie... Navyše môžeš to vnímať ako forma relaxu - ten čas môžeš využiť na čítanie, počúvanie podcastov, hudby, môžeš sa cestou naraňajkovať...

ibatanecnica
30. mar 2024

@syslik81 ja tiez cestujem cca 40 min. Pride mi to normalne.

panonia
30. mar 2024

Ja odchádzam z domu 04:45 autom, potom 55 min vlakom a na MHD sa mi nechce tak sa prejdem cca 15 min. Aj prácu aj cestovanie beriem ako relax.

martinkatinka
30. mar 2024

No hladas dovod preco neist do novej prace. Nasla si dochadzanie.

sense
30. mar 2024

Bežné odchádzame denne cca 30min do prace a 30 minút z prace. Podľa mňa hľadáš len ospravedlnenie prečo do tej prace neísť. Bežné ľudia dochádzajú aj hodinu tam a hodinu späť a ty to máš len 3x do tyzdna

manzanillaa
30. mar 2024

Každý pracovný deň odchádzam z domu o 7mej a prichádzam domov cca do tej 18tej. HO nehrozí, cestujem tiež zhruba 30min tam a 30min naspäť,autobusom alebo autom s muzom,ked pomna pride. Cez obed hodina pauza. Ja by som práveže brala, keby sa dalo 2x do týždňa z domu. Povaha mojej prace to žiaľ zatiaľ neumožňuje. Úplne doma nechcem byť, chýbala by mi spoločnosť iných ľudí.

tana85
30. mar 2024

ked nemas deti, tak chod do toho - kariera, financie, vrati sa ti to, uvidis. ja som tiez v ramci mesta isla mhd a bolo to cca 30 minut, ale rovnako precestujemteraz autom ked po ceste riesim logistiku s detmi. viem, ze doba sa zmenila a praca z domu je naozaj komfortna, ale ak budes mat dobry team a prijemne prac.prostredie, tak ist tam 3x nie je tak zle

portret7
30. mar 2024

Ak sa chces karierne a platovo posuvat, tak to zober. Mozno prave tato praca ti pomoze k buducej, ktora bude pidla tvojich predstav vratane cestovania.

majlo1234
30. mar 2024

Ja mam deti, takze by som to nezvazovala. Pokial je to pre teba atraktivne platovo a vyhladovo do buducna, vzala by som to

lakebabe
30. mar 2024

Ja by som do toho nešla lebo som zvyknutá byť doma, ale záleží aká je tá nová práca. Prečo nad tým rozmyslas? Polepšis si financne alebo kariérne? Ak áno 30 min je nič, všetko do hodiny je bežné dochádzanie v rámci mesta

zmrzlinka2021
30. mar 2024

Určite by som to vzala. Pracovať iba HO, by ma porazilo

autor
30. mar 2024

Ako tu bolo spomenuté, asi je to o pohodlnosti kvôli tomu HO čo mám teraz. To mi totiž stačí vstať 15 minút pred tým ako realne začnem pracovať, pro novej práci by to boli aj 2 hodiny pred začiatkom. Pritom si uvedomujem, že roky som dochádzala do školy podobne dlho a zvykla som si.
Čo sa kariéry týka, tak je to oveľa lepšia možnosť ako terajšia práca, tu nie je priestor na rast. A už aj ten HO sa preto stal trochu frustrujucim, cítim že by to chcelo zmenu a ten čiastočný HO by bol asi lepšia možnosť. Len to cestovanie ma trochu odrádza, no viem, že keby som hľadala ešte inú prácu v okolí, dostanem sa možno na 25 minút dochádzania, čo sa asi neoplatí riešiť.