Dočasné miesto alebo stála práca

26. jún 2023

Prosím, poraďte mi. 🙏🙏🙏
Zobrali by ste dočasnú prácu, v ktorej by bolo iste miesto do konca roka, po novom roku je to otázne (ale na 70 percent by to pokračovalo) alebo by ste zobrali stále miesto na dobu neurčitú, ale platovo by to bolo o 150 eur menej....
Ďakujem za každú odpoveď.

ropucha6
26. jún 2023

Robi ti problem vseobecne najst si pracu? Ak nie, tak by som brala vyssi plat.

autor
26. jún 2023

Ešte, aby som nezabudla dodať - v práci na neurčito sa 2x ročne zvyšuje plat, práca istá stále. V práci na neurčito menej zodpovednosti, viac času, pohoda.

autor
26. jún 2023

@ropucha6 nemám problém nájsť si prácu, ale v dnešnej dobe práca na neurčito znamená dosť.

zmrzlinka2021
26. jún 2023

Autorka,

A obe prace su prace, ktore by ta bavili a naplnali?

autor
26. jún 2023

@zmrzlinka2021 áno. 😃

zmrzlinka2021
26. jún 2023

Autorka,

poviem ti tak, ja som tiez najprv brala iba docasnu pracu, na zastupovanie materskej, potom druhej materskej a v podstate az po 2 rokoch mi dali dobu neurcitu.
To ze si v dobe neurcitej, nie je extra vyhoda - bavime sa, ak si sikovna a mas potencial a teda nie je problem si najst pracu.
Okrem mzdy a uvazku, v com je tam este rozdiel? Napr. HO? Flexibilita prace?

autor
26. jún 2023

@zmrzlinka2021 no pri ten práci na neurčito nie je takmer žiadna zodpovednosť, pohoda, kľud, zvyšovanie platu 2 x ročne, 2x ročne odmeny..... Pri dočasnej je veľká zodpovednosť, prvé 2 týždne v mesiaci neexistuje dovolenka, očr..... Nezvyšuje sa plat, nie sú odmeny....

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika2
26. jún 2023

Ja by som brala urcite tu na neurcito 🙂

maranta_leuconeura
26. jún 2023

Nechapem v com je teda vyhoda tej na dobu urcitu? Ved sa len strhas a za co? Ze prvy pol rok budes mat vyssiu vyplatu? V tej na neurcito ti to rychlo dorovnaju, ci?