Do koľkých dní sa treba prihlásiť na úrad práce?

luciynka
3. apr 2018

Ahojte,

pred druhym tehotenstvom som pracovala na dobu urcitu, mala som zmluvu na dva roky. Zhruba po roku a pol som odisla na matersku. Ked som nedavno bola na urade prace, teta mi povedala, ze kedze som sa neprihlasila do jedneho roka od ukoncenia prac.pomeru, narok na podporu mi nevznikne. Tie odpracovane dva roky by som pravdepodobne splnila, kedze som mala zmluvu na dva roky,. Chcem sa spytat, ci niekto nemate skusenost s tym, ze naozaj bolo potrebne prihlasit sa do jedneho roka.

Dakujem.

bale1rinka
4. apr 2018

@luciynka je to tak, nikde nieje napísané, že sa MUSÍŠ na úrad práce hlásiť hneď ako ukončíš prac.pomer, môžeš to urobiť aj po mesiaci napr. len za ten 1 mesiac si musíš uhradiť zdravotku o tom to je, a áno do jedného roka sa musíš ak chceš dávku v nezamestnanosti, myslím,že je to v zákone.

lolilata
6. apr 2018

byť tebou tak sa radšej prihlásiť ihneď než mať potom nejaké problémy

luciynka
autor
6. apr 2018

@lolilata ja uz som to praveze prepasla ak to plati 😞

fokuska
6. apr 2018

@luciynka A zdravotne poistenie mas ako poriesene na ten cas odkedy ti skoncil pracovny pomer?

luciynka
autor
7. apr 2018

Ja som na rodicovskej
@fokuska

majusqa77
7. apr 2018

@luciynka od 1.1.2018 je zmena, musi byt 730 dni poistenia za posledne 4 roky

evittam
7. apr 2018

@luciynka Do 31.12.2017 platilo,ze o podporu musíš požiadať do roka od skončenia PP ak si mala na ňu narok. Od 1.1.2018 su to 2roky.

majusqa77
7. apr 2018

@evittam a tak ktovie, ci je to "nedavno", mozno tam bola v decembri

evittam
7. apr 2018

@majusqa77 Ved jasne. Malo informácií.

evittam
7. apr 2018

@majusqa77 No, dieta ma 1rok aj 9mesiacov, povedzme ze cca pred necelymi dvoma rokmi nastúpila na MD-povedzme v maji 2016, zmluva cca skončila november-december 2016....Cize narok mala do cca nov.-dec.2017...

evittam
7. apr 2018

@luciynka A btw.tu nejde len o prihlásenie na UPSVaR ale o ziadost o podporu na SP. Samozrejme jedno bez druhého nie je mozne.

majusqa77
7. apr 2018

@evittam ale ked pojde teraz by mala mat znova, nie?

evittam
7. apr 2018

@majusqa77 no to si nemyslim.

luciynka
autor
8. apr 2018

@evittam
@majusqa77 baby ja som tam bola teraz po novom roku niekedy, ale vravela mi to teta, ktora vydava potvrdenia k danovemu priznaniu, tak mozno nemala nove info, ja som mala zmluvu do konca oktobra 2016, cize som sa musela prihlasit do konca oktobra 2017 podla nej, ale ak to predlzili na dva roky, tak by som este teoreticky mohla mat narok na podporu? Dakujem vam 😊

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
8. apr 2018

@luciynka Len cisto teoreticky ak mas tych 730dni PvN za posledné 4roky a isla by si sa prihlásiť na UPSVaR ako uchádzač o zamestnanie, tak mozno by si mohla mat narok-skus sa ist spytat do SP.
@zalka co si myslis?😉

zalka
8. apr 2018

@evittam áno nárok má, ak sú splnené podmienky čo si napísala ... 730 dní poistenia za 4 roky.

evittam
8. apr 2018

@zalka Dik. Tak super.

majusqa77
8. apr 2018

@luciynka aj podla mna by si mala mat. Skus ist este raz

luciynka
autor
8. apr 2018

@zalka dakujem krasne, chcem sa este spytat, ja som mala zmluvu na dobu urcitu na 2 roky a nie som si ista, ci sa mi do odpracovanych rokov rata aj materska, ak ano, tak mam vlastne presne tie dva roky

luciynka
autor
8. apr 2018

@zalka predtym som bola na rodicovskej s prvym dietatom

evittam
8. apr 2018

@luciynka Pokial PP trval tak ano.

luciynka
autor
8. apr 2018

@evittam

@zalka baby dakujem vam! Pojdem teda este raz na socialku

evittam
8. apr 2018

@luciynka Ale ohladne naroku na podporu na SP nie na UPSVaR😉

luciynka
autor
29. máj 2018

@evittam
@majusqa77
@zalka ahojte dievcata, len som vam chcela dat vediet, ze vdaka vasej podpore a pomoci som sa rozhodla s uradmi zabojovat. Momentalne cakam na rozhodnutie, avsak potvrdili mi, ze ASI teda tie podmienky splnam. Nebolo to vsak bezproblemove, teta na socialke ma niekolkokrat pocas prvej navstevy odbila s tym, ze narok z rozlicnych dovodov nemam, takze nebyt info od vas, hned by som to vzdala. Kedze som vsak verila, ze narok by som mala mat, tak som sa nenechala a po dlhsej diskusii teta uznala, ASI ho teda mam. Dam vam vediet ako to dopadlo, kazdopadne vam velmi pekne dakujem ❤️❤️❤️😊

luciynka
autor
1. jún 2018

@evittam
@majusqa77
@zalka baby takze prispevok mi SCHVALILI!!! Dakujem vam a ak mi poslete svoju adresu, mate u mna cokoladu! 😘💝

evittam
1. jún 2018

@luciynka Super.😉

majusqa77
1. jún 2018

@luciynka super sprava, krasny vikend ;)