Do akej krajiny by ste išli pracovať?

11. okt 2023

Keby máte možnosť odísť do zahraničia..do akého odvetvia a krajiny by ste išli pracovať?

babovka2321
11. okt 2023

Do Spanielska

eliska13
11. okt 2023

@babovka2321 prečo do takej chudobnej krajiny?veď Španieli majú mega nezamestnanost
Autorka Rakúsko, Nemecko do gastra do Álp, alebo do domova dochodcov

melanta
11. okt 2023

Jedine do odvetvia v akom mám kvalifikáciu. Určite by som nešla robiť do zahraničia niečo menej kvalifikované ako to, čo som robila doma. Momentálne sme na prechodné obdobie v Stockholme. Muž tu dostal dobrú pracovnú ponuku a ja robím prácu, ktorú môžem robiť odkiaľkoľvek.

autor
11. okt 2023

@eliska13 bohužiaľ ovládam len angličtinu..

martinka13
11. okt 2023

Viem, kam by som určite nešla. Do Anglicka.

miadi
11. okt 2023

Kebyze mam 23r a zijem na Svk ., tak USA Canada alebo Australia . Volakedy mà odpudzovala Australia ze je “ daleko “ pavuky a ina haved. A pracovne viza Asi najtazsie vybavit.. ale krasna krajina . Ak si mlada single tak by som skusila cabin crew na super yachtach v Mediterranean Sea . Ak nemas uz nejaku karieru a vzdelanie. Je to makacka ale maju super tips . A ked maju volno Tak si aj uziju krasne lokality.

slovakboy
11. okt 2023

@miadi kamarát bol v Austrálii viac rokov potom prišiel s rodinou že budú tu a po pár rokoch keď videl ako to tu nič nefunguje sa tam už natrvalo vrátili. Austrália je super.

slovakboy
11. okt 2023

Nemecko, Rakúsko, Česko, Severské krajiny. V Nemecku som robil 3 roky. Najlepšie profesne roky v živote. Slušné spravanie, úcta medzi ľudmi, žiadne predsudky že som Slovák.

babababka
11. okt 2023

Zdravotníctvo a Škandinávia.

beloved
11. okt 2023

@martinka13 Preco do Anglicka nie?

bessie12
11. okt 2023

Tam kde žijem a pracujem aj teraz. Nemenila by som, aj keď ľahko nie je.

vevesh
11. okt 2023

Tak zalezi, co by bola motivacia vycestovat a ci sama alebo s rodinou- ak zarobit a sama, tak zaoceanake lode (i ked je to poslabsie, stale je to dobre ohodnotene, aj ked sa nadries). Ak si uzivat zivot sama, isla by som juznej ameriky, juhoafricka republika alebo japonsko. A ak natrvalo zakotvit, tak niekedy ma lakala kanada, ale teraz a za momentalnej situacie urcite nie. A momentalne mi nepripada ziadne miesto tak pritazlive, ze by som tam chcela dozivotne zakotvit.....

zuzinabila
11. okt 2023

@vevesh preco nie Kanada teraz?

martinka13
11. okt 2023

@beloved mam veľké množstvo spolužiakov, kamarátov, zväčša s 1-2 vysokými školami. A aj napriek tomu, ze to sú veľmi priebojní, vzdelaní a inteligentní ľudia, sú tam chudáci. Zarábajú 3-4000 libier mesačne a ked uz maju deti, nie sú schopní ísť ani raz ročne na dovolenku. V podstate živoria

vevesh
11. okt 2023

@zuzinabila pretoze to nie je momentalne demokraticka krajina, i ked je nadherna a ludia su super mili.

beloved
11. okt 2023

@martinka13 Aha, myslela som si, ze v UK dokazu ludia zarobit tak, aby sa mali lepsie

1ryba
11. okt 2023

Do žiadnej. Doma mi je dobre.

kandelabra
11. okt 2023

Australia. Odstahoval sa tam nas sused, ked po nejakom case prisiel hovoril, ze ako prvu pracu umyval riad, ked povedal kolko mu za to platili tak som cumela, ci si robi srandu. Kamaratka z CZ takisto, dostala turisticke viza a tam na mieste si vybavila pracovne, z prace casnicky v pohode vyzije. Obavala sa, ake to bude sa tam usadit, najst ubytovanie a pracu, nakoniec bola prekvapena, vraj ake je tam vsetko jednoduche...

vilma7
11. okt 2023

Aké máš vzdelanie,? Podľa toho kde by bolo moje vzdelanie žiadané.

miadi
11. okt 2023

@vevesh wow . Kanada je nedemocraticka krajina. ? LGBTQ su welcome aj v katolickej skole . PM nie je idealny ale vzdy lepsie ako co mate na Svk ,

vevesh
11. okt 2023

@miadi ja nie som na svk a prave to lgbtq vnimam ako jednym z nozov do zakladov demokracie, spolu s inymi problemamy, ktorym kanada momentalne celi.

miadi
11. okt 2023

@vevesh aha . Cize to je len tvoj nazor. Nebudem ti ho brat. A Dufam ze nikto v tvojom rode nie je sucastou 🏳️‍🌈 .

sovica
11. okt 2023

@miadi, @vevesh žije v DE

miadi
11. okt 2023

@sovica dakujem za vysvetlenie. 😊

sovica
11. okt 2023

Súhlasím s @vilma7, išla by som tam, kde by bolo moje vzdelanie žiadané a patrične finančne ohodnotené. A ak by som ovládala jazyk tej krajiny, tak by to bolo veľké +
@autorka, ale podľa mňa si nepoložila dobre otázku. Skôr si mala napísať, aké máš vzdelanie, čo ovládaš resp. čo vieš ponúknuť a aký jazyk ovládaš (už vidím - AJ) a podľa toho by sme Ti mohli poradiť krajinu, kam ísť. Koľko máš rokov?

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lapersefona
7. apr 2024

@slovakboy v akej oblasti si pracoval v de?