Dĺžka výpovednej lehoty

meggy10
21. aug 2019

Ahojte,rozhodla som sa dať výpoveď, mám odpracovaných viac ako 5rokov aká dĺžka výpovednej lehoty? Ja som našla na nete že 3mes sú iba ak výpoveď zo strany zamestnávateľa. Avšak na personálnom som dostala info že 3mes je povinná aj pre mňa podľa dĺžky rokov. Dakujem

jedlicka222
21. aug 2019

pre teba je to 2 mesiace, personalne oddelenie nech sa dovzdelava

mogaa
21. aug 2019

2mesiace Zákonník práce

meggy10
autor
21. aug 2019

Ďakujem vám za pomoc. Už som myslela že zle čítam na nete😀 Pekný den

fednaja
21. aug 2019

@meggy10 Dva mesiace sú to, podľa Zákonníka práce, ak by si sa dohodla dá sa aj skôr 🙂

draik
21. aug 2019

@meggy10
Dôležité je to, čo máte v pracovnej zmluve resp. v kolektívnej zmluve, keďže je zavedená možnosť aj dlhšej VD (zo strany zamestnanca je najmenej 2 mesiace).

@jedlicka222
@mogaa
@fednaja
Ako viete, že nemá dohodnutú dlhšiu VD?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
21. aug 2019

@draik keby to bolo uvedené v zmluve, tak o tom asi vie keďže ju podpisovala.... Osobne som sa ešte nestrela s tým že by bola v Kolektívnej zmluve výpovedná doba zo strany zamestnávateľa dlhšia ako 2mesiace, ale asi je to možné pri špecifických pracovných pozíciách kde je problém napr.s dlhým zaškolením nového zamestnanca....V každom prípade všetko sa dá obísť a zamestnávateľ si nepomôže😉😉

janynyna
21. aug 2019

Ja som pracovala vo firme 7 rokov a mala som 2mesacnu. Tiež ma strasili s 3mesacnou.

jedlicka222
21. aug 2019

@draik Ak by mala dohodnutu dlhsiu tak by o tom vedela. Ved to predsa podpisala. Ale ona sa pyta na standardne okolnosti nespominajuc fakt, ze pri podpise zmluvy suhlasila s dlhsou lehotou.

draik
21. aug 2019

@jedlicka222
Nemusí to byť len v zmluve...

evittam
22. aug 2019

@mogaa Zo strany zamestnávateľa je dlhsia výpovedná doba aj podla odpracovanych rokov a v kolektívnej zmluve a nielen v nej moze byt hocico. Ak to podpisali obe strany je to platne. To ze ty si sa s niecim osobne nestretla neznamená nic. A dostuduj si minimalne ZP.