DJ na svadbách, oslavách. Čo mám robiť so životom?

15. apr 2024

Ahojte,

od malička ma baví sa hrať s hudbou. Milujem interakciu s ľuďmi, som kreatívna a ako som premýšľala čo ďalej so životom. (Mám nejaku krízu 20's 😂 Mám 24 rokov.)
Tak mi napadlo či by som nemohla skúsiť hrať na svadbách, eventoch.Technika je najmenší problém ale či sa pri tej konkurencii dá uplatniť..Samozrejme nejaké kurzy atď., viem, že to nejde len tak 😂 Ale už nevládzem. Áno môžem byť rada, že mám nejakú prácu v administratíve ale moje kreatívne ja trpí. Prídem do práce odpisujem na maily, zdvihám telefonáty.. Prídem domov.. Ak mám čas pracujem na vlastnej knihe, píšem texty do pesničiek, scenáre, editujem videá z rodinných osláv atď. Neviem či ma niekto chápe no rada si vypočujem názory od ľudí na internete. Čo mám robiť so životom? 🥲
Strašne by som sa chcela niekde uplatniť, kde môžem využiť svoju kreativitu, priniesť firme nálady nie len si odsedieť 8 hodín a ísť domov..Ale bez praxe ma do takej práce nevezmú ale tak kde mam tú prax získať 😂 Rozmýšľala som aj nad podcastmi ale tu je znovu tá dilema..Je ich mnoho.. Prečo práve mňa by niekto počúval.

Ďakujem za prípadné odpovede

Pekný deň

janinque
15. apr 2024

Ak chceš hrať na svadbách, či eventoch, musíš si vybaviť SZČO. Odvody v dnešnej dobe nie sú úplne nizke, zrátaj si, či budeš vedieť hrať toľko, aby si niečo zarobila. Plus rátaj samozrejme s prácou cez noc, mnohokrát nie úplne v OK atmosfére (opilci sú kadejakí a ako žena to môžeš mať ešte o to ťažšie). Plus samozrejme vláčenie ťažkej aparatúry, aktívne šoférovanie (aj po celej prehranej noci)... Píšem z vlastnej, respektíve partnerovej skúsenosti. Pracuje v IT a DJ-a robí už len sem-tam, ale sranda to fakt nie je.

veklipo
15. apr 2024

Otázka je, chceš len nejake osviezienie života alebo chceš to robiť dlho a poriadne, tak aby ta to živilo?
Ja som presvedčená, ze akoukolvek kreatívnou prácou sa da krásne uživiť, ale úspech príde až po dlhých rokoch. Obnáša sa to vela driny a aj peňazí na začiatku, mnohí to vzdajú. Ti, ktorí sa nepodávajú, vyhrajú určite.
Držím ti palce

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. apr 2024

@janinque ďakujem za názor. Máte pravdu s tými opilcami 😂 noo veď práve. Mala som založenu živnosť kvôli zoznamke ktorú som dala vytvoriť ale..neoplatilo sa..domeny platiť atd atd

egonsk
15. apr 2024

najdi si chlapca, ten ti zoberie aj z volneho casu a aj na kreativite ta moze podporit 😅😉

xsuzannex
15. apr 2024

Skus obvolat firmy co sa tym zaoberaju a popytat sa ci nepotrebuju vypomoc.. tam naberies skusenosti a casom sa mozno pustis do niecoho vlastneho.. ale inak je to presne ako pise @janinque moj muz je zvukar, ma firmu a to je niekedy doslova otrocka robota, lebo pri vacsich akciach taha aj 24hodinovky.. nie je to len prist a odohrat.. tam su hodiny prace predtym, priprava, stres.. lebo ak dobabres event, bude sa to s stebou nejaku dobu tahat..

veltraud
15. apr 2024

nerozmyslala si nad reklamnou agenturou? tam sa clovek nenudi, vela sa nauci a je to do velkej miery aj o "komunite"...sice nie DJ, ale kreativne sa vyzijes...zacat ako juniorca, a naucia ta

janinque
15. apr 2024

@xsuzannex asi tak, hrá event, ktorý začína o 18:00, ale je tam už od 13:30, aby si stihol všetko nachystať. Nehovoriac o nekonečnej komunikácii s nevestami, ktoré chcú svoje playlisty a tie vlastne stále menia a menia a menia... :D
Plus samozrejme čo sa týka technického vybavenia, slečna v úvodnom príspevku píše, že to nie je problém... Ale... je to technika za niekoľko tisíc, až desiatok tisíc EUR, s tým treba rátať. Hracia konzola, ozvučenie, efekty, mnohokrát chcú teraz videoprojekcie, karaoke... Všetko treba mať v top výbave, inak môžeš ísť hrať tak niekde do dedinskej krčmy a nie na profi event do banky napríklad.

autor
15. apr 2024

@veltraud rozmýšľala práveže. Aj som posielala životopisy ale prax.. všade chcú prax a podceňovanie. Nerozumiem prečo ma nechcú aspoň otestovať.. dať mi úlohu

autor
15. apr 2024

@janinque máte pravdu. Napísala som hlúposť.

jasminet
15. apr 2024

my sme mali v praci chlapa - cez tyzden sedel v kancli a robil na pc, cez vikendy hral na svadbach....