Dilema - vziať pracovnú ponuku?

18. jún 2021

Mam rok do konca RD. Objavila sa mi jedinecna pracovna ponuka. Nechce sa mi ist do prace, chcem si uzit dieta a bezstarostneho zivota v trochu nefunkcnom manzelstve. Moznosti.
1. Tu pracu nevezmem, rok pobudnem doma ako milujuca mamka no frustrovana zena, a snad o rok pride ina ponuka (je to velmi uzky obor, malo dobrych ponuk) a potom budem riesit co urobim, mozno sa manzelstvo aj utrasie ci zlepsi pod vplyvom okolnosti a povinnosti.
2. Tu pracu vezmem, do polroka sa rozvediem a bude zo mna uhnana rozvedena mama no mozno spokojnejsia zena.
Neviem.
Je tu aj moznost ze pracu vezmem a budeme zit stastne az naveky ale tomu akosi neverim. Peniaze by boli moja priepustka

bagre
18. jún 2021

to sú možnosti... a čo CHCEŠ ty?

autor
18. jún 2021

@bagre mat stastny zivot

bagre
18. jún 2021

a čo z toho sa ti javí ako väčšie šťastie? ono ani jedno ani druhé nie je ideál, môže to vyjsť inak ako si predstavuješ a škatuľkuješ. Aký dopad to bude mať na teba a dieťa /nie že by sa nedalo ísť od neho, len v úvode je že si chceš dieťa užiť../ Manželstvo sa už nedá zachrániť? Či nie je ochota na druhej strane?

deti95060810
18. jún 2021

ja by som zobrala prácu...

martul
18. jún 2021

Mám dojem , že tu vznikajú dva problémy, práca a manželstvo. Prečo keď zoberieš prácu tak sa rozvedies?

bagre
18. jún 2021

@martul asi by bolo možné po finančnej stránke odísť. Čo zatiaľ možné nie je. Vzťah neviem či chce niekto zachraňovať - vyzerá to že ani nie.

taga
18. jún 2021

Preco splietas pracu a manzelstvo? To nemozes takto motat do seba, jedno na druhe predsa snad nema taky vplyv

ofzuza
18. jún 2021

@taga by si sa divila

autor
18. jún 2021

@bagre my ho zachranujeme uz tri roky mam pocit, a sme len obaja vycerpani. Nie je nam uplne zle... Ale milujuci manzelia vyzeraju inak.

@martul ano,peniaze su priepustka

taga
18. jún 2021

@ofzuza tak ale praca, ktoru este ani nema??

ofzuza
18. jún 2021

@taga vies co sme sa my s muzom nahadali kvoli mojej praci? Uz len za tu myslienku, ze chcem kratsiu rd

kittykat22
18. jún 2021

nemyslim si ze mas problem s pracou. Mas problem v manzelstve.

miadi
19. jún 2021

Manzelstvo sa same od seba nezlepsi. Zober ten job a skus rok pracovat na vztahu aj kariere . Ked sa to nezlepsi tak budes free. Ak ostanes doma budes o rok tam kde si teraz a moze to byt aj horsie. Mozno Ta zmena vasmu vztahu prospeje. Ale urcite prospeje tebe. Stastna mama = stastne dieta.

sense
19. jún 2021

2r na rd a 3 roky kriza v manzelstve? Manzelstvo sa samo o sebe nezlepsi... danu pracu nie je mozne vykonavat ako ciastocny uvazok?
I ked ja by som pracu vzala , sama pises ze si doma frustrovama a peniaze by bola priepustka, zvlast ked vies zeby ta praca bavila a je to odbor kde je minimum prac.ponuk

ukulela
19. jún 2021

A čo tak čiastočný pracovný úväzok do konca rodičáku? Nebudes uhnaná, začneš sa realizovať a možno klesne aj frustrácia.

matapo
19. jún 2021

...na jednu stranu sa tie relativne bezstarstne dni s dietatom doma uz nezopakuju, takze stoji za to si uzit toto bdobie, deti rastu prilis rychlo a vyuzit to obdobie aj na sebarast, venovat sa sebe, svojim konickom, teraz by si mala na to celkom cas. Aj to prinesie do vztahu iny vzduch. Na druhej strane financna nezavislost je super, a aj celkovo pracovne prostredie, pracovny kolektiv,...je na nezaplatenie. Ale ako pises je to kolotoc, ktory sa kruti stale rychlejsie. Ja chodim do prace rada, zaroven sa vsak tesim na kazdy den volna lebo je clovek z toho kolotoca nenormalne vystaveny a zvlast ked som sama aj na celu domacnost aj na tri deti. Manzel v tomto smere ruku k delu nepridal ☹

andreatytler
19. jún 2021

Ono to moze vypalit aj opacnym smerom, zoberies pracu a kedze budes financne nezavisla, budes sa citit lepsie a uvolnenejsie a budes viac naklonena myslienke ze s muzom ostanes a vyriesite to. Proste ta ten pocit bezmocnosti uz nebude dusit.
Ja by som nechcela zostat v nefunkcnom manzelstve cely rok...

tatisna
19. jún 2021

A kde dáš dieťa? Do jaslí, skolky? Aj tak bude stále choré a Ty budeš ešte len frustrovana...

mabenn
19. jún 2021

Prilezitost prace vyzera dobre, ale realita zrejme bude taka, ze dieta bude casto chore kedze pojde skoro do kolektivu a ty si neuzijes ani pracu ani zarobok a este si budes vycitat, ze to bolo zle rozhodnutie.

zuzap33
19. jún 2021

@mabenn a to má ostať ešte rok doma a tak tri roky na neplatenej a čakať kedy ochorie dieťa? Keď to bude mať finančne pod kontrolou, dá sa využiť babka, známa, opatrovateľka.... Ja by som brala pracovnú ponuku

mabenn
19. jún 2021

@zuzap33 ty máš dieťa?

robin30
19. jún 2021

@mabenn toto je taka blbost pises az to boli.
@tatisna a dalsia.jasne vsetky deti rad radom su nonstop chore pri nastupe do kolektivu🤯

beronsche
19. jún 2021

rozhodla by som sa podla toho, co s dietatom, ake je.. ak bude doma so starym rodicom, ak je v pohode aj bezomna a zvladne jasle, tak beriem pracu. ak nie, tak ostavam doma..
ale vies, my nevidime cely obraz, nam sa tazko vziva do tvojej situacie.. tak namiesto rady, ti vlastne len drzim palce

janickacrazy
19. jún 2021

Ja by som zobrala tú prácu. Veľa párov sa hada a ide pomaly rozvádzať, keď je žena na RD. Keď nastupis do práce, budeš sa cítiť oveľa lepšie, užitočnejšie, budeš mať peniaze a možno ani tie problémy v manželstve nebudú také zlé. Alebo aj naopak, to fakt nemôžeš vedieť, ale z mojej skúsenosti, môjmu manželstvu môj nástup do práce len prospel. Zrazu som bola vzácna, nie stále doma ako inventár. Držím palce.

mabenn
19. jún 2021

@robin30 to bežne tak primitívne diskutuješ?

zuzap33
19. jún 2021

@mabenn wauuu, áno predstav si, dokonca dve. A chodili aj do škôlky, jeden od tri a pol a druhý od dva a pol. Išla som totiž do práce. Nemusela som, chcela som. Preto chápem autorku. Prešla som si anginami, kiahnami, zápalom stredného ucha atď. A manžel na tyzdnovkach. Striedala som sa ja, svokra, krsna, mamu už roky nemám. Starší bol prvý rok chorý asi trikrát a mladší raz za pol roka. Už majú 15 a 12. Preto, keď máš peniaze, zabezpečís si aj opateru, možno sestričku na dôchodku, čo je ochotná. A ty máš deti?

mabenn
19. jún 2021

@zuzap33 mám dieťa

mabenn
19. jún 2021

@zuzap33 to že boli tvoje deti choré málo, nemusí byť prípad autorky...a nie každý má babku, známu, plus choré dieťa malé dať niekomu na stráženie je dosť smutné za mňa, ak to nie je vyslovene nutné...na mňa tvoj komentár pôsobil akoby si matka nebola, prepáč

zuzap33
19. jún 2021

@mabenn keď potrebuješ platiť účty, hypotéku a žiť, tak nemôžeš si dovoliť sedieť 10 rokov na prdeli. Vieš, že existujú aj jasle? A sú preto, aby matky išli do práce. Matka, ktorá má choré dieťa a je v práci má horší stres ako matka, ktorá je pri ňom doma. Keď máš muža, ktorý zarába a zabezpečil ťa tak, že ti sa chceš doma nudiť do strednej školy tvojho dieťaťa alebo si lenivá, tak sed doma. Ty hľadáš dôvody prečo sedieť doma a nerobiť. Kto chce hľadá spôsoby, kto chce hľadá dôvody

mabenn
19. jún 2021

@zuzap33 ale ty hovoríš o sebe, autorka vôbec nie je tvoj prípad, sama písala že chce byť radšej doma...a jasle viem že existujú, syn tam chodí