Dilema s prácou - neviem, ako sa rozhodnúť

19. mar 2021

Ahojte mozno mi budete vediet poradit. Uz dlhsie mam dilemu co sa prace tyka. Rozhodovanie mi zhorsila aktualna situacia vacsina mi hovori aby som teraz nevymyslala a pockala ale vie niekto kolko to takto bude? Robim pracu ktora ma nebavi je aj dost fyzicky narocna ale vzdy som sa nejak akoby bala ze kde si zas budem hladat nieco ine tak som ostala. Platovo je to taky slabsi priemer by som povedala nato ze sa tu niekjedy nadrem dost. Vyhovuje mi jedine pracovna doba ze vikend mam volny. Kolektiv je tu otrasny. Som tu najmladsia a cakala by som ze starsi ludia 40-50r uz budu mat rozum ale tu sa mi potvrdil presny opak. Citim sa obcas ako v skolke co riesia ale ja sa snazim distancovat od toho. Moj veduci je tak trochu psycho to tu vedia vsetci robi nezmyselne rozhodnutia okrem toho ze zneprijemnuje zivot vsetkym okolo. Niekde v sebe citim ze tu ostat nechcem ale momentalne neviem ako sa rozhodnut

deti95060810
19. mar 2021

Nepíšeš či už prácu si našla, alebo aktívne hľadáš... Ale podľa toho čo si opísala čo zažívaš v práci , práca ťa nebaví, blbo ohodnotená, zlí kolektív - načo tam dlhšie zostávať ako je potrebné...
určite by som prácu zmenila čím skôr.

volterra
19. mar 2021

Všetci sú blázni, iba ty si lietadlo. Tvoji 40-50 roční kolegovia nemajú rozum, kolektív je otrasný a vedúci je psycho. Ty jediná si dokonalá , ibaže aby si sa rozhodla, potrebuješ radu z Modrého koňa. 👏

autor
19. mar 2021

@volterra prisla si len kritizovat? Tak nemusis radsej pisat nic

autor
19. mar 2021

@deti95060810 bola som uz aj na niekolkych pohovoroch ale vsade mi povedali ze potrebuju cloveka hned. Nikde na mna nebudu cakat dva mesiace co je vypovedna

0silvia0
19. mar 2021

tak ti nič iné nezostáva, ako hľadať zamestnávateľa, ktorý na teba počká 2 mesiace, alebo sa dohodnúť so súčasným zamestnávateľom na kratšej výpovednej lehote, ak sa dá. Alebo daj výpoveď, vydrž dva mesiace a potom intenzívne hľadaj. Túto dilemu si musíš vyriešiť sama. My ťa nepoznáme, rob ako ty cítiš a nepočúvaj okolie. Každý ti radí vydržať, ale nikto nevie, čo prežívaš v práci, ako sa cítiš atď. Buď sa plácaj v nespokojnosti alebo zariskuj. Všetko je na tebe.

ivkazba
19. mar 2021

@volterra predstav si, že som zažila tímy, kde z 10 ľudí bol normálny 1. Našťastie som to zažila ako manažér viacerých tímov a nemusela som ja nikam chodiť, len vymeniť tých 9-tich. Ak je šéf psycho, je časté, že má okolo seba ľudí, ktorí nebudú dobrými kolegami, pretože ryba smrdí od hlavy.

vikusjk
19. mar 2021

V aktualnej situacii asi najviac zalezi od regionu. Ale tiez od toho, v akej oblasti pracujes samozrejme, nakolko vieme, ze sluzby ako gastro, cestovny ruch a podobne, aktualnou situaciou velmi trpia a nabor novych zamestnancov v tychto oblastiach je skor vynimocny. Manzel mal kolegu skladnika, ktory roky robil kuchara, ale tym, ze dosiel o pracu, vzal co prislo a robi skladnika. Ak si prisposobiva a si tu na zapade, kde je prace (podla mna) dostatok aj teraz, tak by som sa neobavala. Ak si napriklad na vychode, kde su ludia radi, ze maju aspon tu pracu, ktoru maju, nakolko mnohi prepustili svojich ludi a je tam napor vsade, aj na miesta predavaciek v Lidli, proste ozaj vsade, tak tam by som bola rada, ze mam pracu a vyckala. Nakolko zijem v BA a mam rodinu na vychode, ine kraje velmi s touto situaciou co sa prace tyka nepoznam, t.j. neviem, ako je to v BB ci v ZA kraji. Ale princip snad chapes, to je moje zmyslanie, ako sa rozhodnes ty, je uz na tebe.

autor
19. mar 2021

@0silvia0 dakujem asi bude najlepsie dat vypoved. Na podporu mam narok a popri tom sa na mna snad usmeje stastie s inou pracou. Ved prave aj priatel mi hovori ze by teraz neriskoval. Ale on robi z domu ma pohodovu pracu s dobrym platom. Nevie si predstavit co tu mam ja. Za vsetko hovori aj to ze predo mnou tu robili 4ia ludia iba chlapi a ani jeden tu dlhsie ako pol roka nevydrzal. Ja som skor flegmatik myslela som si ze vydrzim a mozno sa to casom zlepsi ale skor naopak. Ked uz to pocitujem dlhsie asi bude naozaj lepsie odist

ivkazba
19. mar 2021

A vieš na isto, že by ťa nepustili dohodou? A čo je to za prácu, kde ti povedali, že hneď? Pretože ak mám dobrého kandidáta, tak počkám, nezoberiem iného len preto, aby nastúpil hneď. Čiže veľmi záleží od profesie. Nuž a potom aj od lokality, keďže v niektorých lokalitách je to náročnejšie aj mimo korony. V každom prípade, ak si mladá, nemá význam ostávať v práci, ktorá ťa nebaví a v ktorej nie si spokojná ani platovo ani pocitovo.

autor
19. mar 2021

@ivkazba je to tak nakolko on je sefov milacik nikto si nedovoli nic k nemu takze asi pre mna najlepsie bude odist. Som nesmela v tomto potrebujem asi doslova samu seba dokopat do raznejsieho rozhodovania

autor
19. mar 2021

@vikusjk ja som stred okolie bb a je to tu take vselijake. Podla toho v akom obore ako si napisala. Ja robim v sklade je to praca skor pre chlapa dalp by sa povedat. Ale aj vela kolegov mi povedalo ze by to nerobili a ze to nikto ani robit predo mnou nechcel. Strach je tam stale ale asi lepsie zariskovat ako vyckavat a roky a zivot mi utecie

volterra
19. mar 2021

@ivkazba ja si to viem predstaviť, že také tímy sú. Ale tu ide o to, že ona všetkých a všetko skritizovala, jedinú normálnu a inteligentnú osobu z celej firmy urobila zo seba. Ale na to, aby sa pani dokonalá rozhodla, čo urobiť, tak potrebuje radu z koňa.

ivkazba
19. mar 2021

@volterra ja ju nepoznám a preto ju nebudem hodnotiť. A teda ju ani nebudem komentovať ako ty, že "pani dokonalá", pretože z toho čo písala neusudzujem, že sa stavia do tejto pozície. Skôr mi príde ako nešťastná osoba, ktorá sa v práci necíti dobre, ale bojí sa odísť, pretože čo ak si nenájde prácu. V každom prípade, odpovedám na jej otázku a nekomentujem bludy, ktoré si myslím ale nemusia sa zakladať na pravde.

0silvia0
19. mar 2021

pozri, tvoja súčasná práca nie je práca snov, nevidíš v nej jediné pozitívum okrem pracovnej doby. Ak nemáš deti, tak by som asi zariskovala. Na podporu máš nárok 6 mesiacov myslím, tak za ten čas by si mohla nájsť niečo vhodnejšie.

autor
19. mar 2021

@volterra uplne od veci si napisala. Nikde nepisem ze som dokonala ale opisala som situaciu vo firme. Ked neveris mozes sa prist presvedcit. Jasne ze nie si vsetci len zli par ludi s ktorymi sa aj da porozpravat normalne bez toho zeby riesili nejake intrigy tu je. Ale nie na nasom oddeleni zial. Spm cely den sama zavreta v sklade a ked veduci vidi ze prehodim napr par viet s nejakym kolegom aj pocas obednej prestavky ide za sefom zalovat ze sa flakam. Robim si svoju pracu svedomito a najlepsie ako viem ale nevidim zeby som z toho nieco mala. Motivacia nula bodov. Ale ked nedajbize spravim jednu chybu hned sa vozia po mne atd. Kludne prid uvolnim ti flek ked to poznas lepsie ako ja asi tu 🙂

autor
19. mar 2021

@ivkazba neviem ci by ma pustili ale na pohovoroch co som bola 3x mi vzdy povedali ze nemozu tak dlho cakat a ze maju vela dalsich zaujemcov ktorych mozu prijat hned. Ked sa na jedno miesto prihlasi 20-30 ludi maju z coho vyberat. Ale asi bude aj tak lepsie odist. Mozno az potom najdem to co by mi ako tak vyhovovalo

vikusjk
19. mar 2021

No podla toho, co citam, ak si bola na pohovore, tak by ta aj vzali, ale nemohli/nechceli tak dlho cakat. Cize ak spravne chapem, nemala by si mat problem najst si inu pracu, ale musis byt hned k dispozicii, cize dat vypoved. Vies moj manzel tiez pracoval 13 rokov v sklade jednej spolocnosti, kde sa kazdy den rozculoval, robil vonku v zime, dazdi, vetre a nemenil, lebo mal stale nejaky dovod, ktory ho tam drzal a bal sa, aku novu pracu by si nasiel a ze by mohlo byt aj horsie. Az si tato firma povedala, ze ho uz nepotrebuje a vyhodili ho. Dnes (musim zaklopat) ma ovela lepsiu pracu, ako bola predosla. Ma vlastnu malu kancelariu, je v teple, nenarobi sa a platovo to ma lepsie. Ale tiez by sam od seba neodisiel, lebo mal strach. Drzim palce, ak sa rozhodnes pre zmenu, nech si aj ty najdes nieco ovela lepsie ;)

sabinka022
19. mar 2021

Zostávať v práci, len kvôli pracovnej dobe(volný víkend) je viac ako utópia. Takže určite nezostávať dlhšie, ako je nutné. Držím palce.

lija22
19. mar 2021

sklad, blby kolektiv ehm horsie to nebude.daj vypoved

autor
19. mar 2021

@vikusjk tak v tomto podla toho co pises som presne ako tvoj muz. Stale si hladam vyhovorku a samozrejme je tam aj strach. Obcas si aj hovorim ze by bolo pre mna lepsie keby ma oni vyhodili a bolo by po probleme. Ale to sa nestane lebo vedia ze tak lahko nezozenu nikoho. A ja neviem byt taka ze by som nerobila alebo co aby mali z tejto strany dovod. Mozno sa musim aj nad sebou trochu zamysliet zacat si viac verit a uvidime. A dakujem za podporu 😊

autor
19. mar 2021

@sabinka022 dakujem asi to bude najlepsie. Uz sa len odhodlat konecne 🙂

autor
19. mar 2021

@lija22 dakujem aj za tvoj nazor. Asi som uz vnutorne s tym zmierena uz len nabrat odvahu konecne

anukha
20. mar 2021

Ahoj pracovala som zopar rokov na HR. Vypoved dohodou, ak je ten datum "rozumny" by ti nemali robit problem. Hlavne na pozicii, ktoru ako vravia "nikto nechcel robit". Tak si zrejme veduci aj HR zvykli, ze to tam fluktuje. A teda, ak by ti chceli robit naschvaly, je take pravidlo, hlavne na takychto poziciach sa radi zamestnanci "z trucu" supli na marodku. Riaditelovi, ani HR sa to nevyplati, lebo bud im chyba zamestnanec, alebo platia niekoho ineho a v konecnom dosledku ich to stoji viac ( teda nie ich, ale vlastnikov, ktorym sa "spovedaju cislami" 😉 A ak by to tak nahodou u nich nebolo, 6 mesiacov je dlha doba, ak ta uz aj teraz chceli zobrat do prace, najdes si inu. Ja som tiez tak nechcela odist z jednej psycho prace ( hlavne psycho sefka). Nakoniec museli znizovat stavy a mne padla doba urcita zrovna na ten datum. Po 2 mesiacoch som mala oooomnoho lepsie platenu pracu so super sefom a zaujimavejsou poziciou. 👍

@ivkazba Ryba smrdi od hlavy som uz dlho nepocula, ale je to proste tak 😉

@volterra predstav si, ze existuje cosi ako podnikova kultura... a ta sa predava " od tej hlavy" az k zamestnancom a napokon sa tie timy ustalia na obraze ... ktory, ak sa potom HR snazi "potne" zmenit/ zlepsit ... ma co robit. To su napr. historky, ktore ti skusenejsi rozpravaju novym kolegom, alebo pribehy zamestnaneckych hrdinov... Ak prides do noveho prace a zistis, ze je tam za hrdinu niekto, kto vsetkych okolo sikanuje, asi ti nebude treba 3 mesiace, aby si si urobila obraz...

volterra
20. mar 2021

@anukha a ja s tým mám čo spoločné?

anukha
20. mar 2021

@volterra to bolo k tvojmu vyjadreniu, ze vsetci su takovy a makovy a ona je dokonala...

luccija
20. mar 2021

Odid máš nárok na podporu a budeš volna

autor
22. mar 2021

Dakujem baby za podporu. Dnes som sa rozhodla definitivne odchadzam. Len som rano vosla do prace a uz sef na mna vyletel co bolo zle za minuly tyzden. Chyby za ktore nie som priamo ja zodpovedna mi vyhadzuje na oci ale ked spravim nieco dobre nikto nic. Mala som slzy na krajicku aj ked som si povedala ze si to uz pripustat nebudem. Neznesiem uz viac takuto buzeraciu a v podstate bezdovodne

alvaluka
22. mar 2021

Necitala som to cele a uz si vlastne urobila krok k odchodu ale....
Musis zhodnotit viacere aspekty:
1. Si viazana hypotekou/uverom/najmom, cimkolvek co vyzaduje pravidelne splatky.
2. Mas rezervu na vydavky z bodu 1?
3. Mas rezervu aj na stravu a ine vydavky?
4. Mas narok na podporu?
5. Ake mas vzdelanie? Ake mas skusenosti, zhodnot si aka je situacia na trhu v tvojom zamerani.

Ak by si aj ostala na up tak za 6 mesiacov je relativne mozne si najst pracu, ale radsej by som to nenechavala na poslednu chvilu. Ak budes mat podporu nemusis skocit hned po prvej praci, mas moznost si trochu vyberat, ale nie preberat by som povedala.

Nie vzdy najdes super kolektiv, super pracu, super plat, super pracovnu dobu, super sefa na jednom mieste. Zalezi co v sucasnosti ocakavas od tvojej profesijnej oblasti.

borkaki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz