Dilema s novou prácou a zisteným tehotenstvom

10. feb 2023

Ahojte, prisla som si po radu. Od marca by som mala nastupovat do novej prace, este to nemam sice iste no vyzera to tak ze ma vezmu, momentalne som zamestnana inde v statnom sektore. Toto by bola praca pre sukromnika.
Avsak, v pondelok som zistila ze som tehotna, sice zatial len cca v 5.tyzdni, vysetrenie u gyn mam naplanovane az na zaciatok marca, to uz budem v 8.tyzdni ak vsetko bude v poriadku. Co by ste robili na mojom mieste? Mam na tych par mesiacov ( ak bude vsetko v poriadku, dufajme🙏) nastupit do novej prace a zamlcat im to ze som tehotna? Nebude to voci nim neferove? Do konca skusobnej doby by som bola uz v 5.mesiaci, myslim ze to uz bude na mne urcite vidno. Pracu, v ktorej momentalne som zamestnana mam samozrejme istu az do materskej, mozem si tam kedykolvek zobrat priepustku a ist k lekarovi alebo dovolenku ked mi bude zle, nikto to neries…

beata_k
10. feb 2023

Bude to nefer. Ostan v starej.

loginexistuje
10. feb 2023

ostan v starej je to pre teba vyhodnejsie

autor
10. feb 2023

Najvacsi problem vsak je, ze nova je v meste kde zijem a do starej musim denne dochadzat tristvrte hodinu autom. Celkovo sa necitim komfortne pri soferovani a takto sa bojim este viac. Preto som si aj zacala hladat nove zamestnanie ( aj ked nielen kvoli tomu), no niekedy clovek mieni a pan Boh meni 😂
No tiez si myslim, ze asi je to kravina nastupit do novej prace ked uz viem ze som tehotna..

veronikaszabova
10. feb 2023

Nesla by som do novej - vezmi si to z pohladu zamestnavatela.

ropucha6
10. feb 2023

Ostala by som v starej, mas to istejsie. Myslim, ze do konca skusobnej doby to aj tak neutajis, navstevy lekara, bude ti zle atd…byt na jeho mieste, tiez by som ta vyhodila, bohuzial.

loginexistuje
10. feb 2023

nespekuluj s novou lebo ostanes bez prace 😉

autor
10. feb 2023

@ropucha6 ved toto, ze ked uz si to vezmem len tak sebecky z toho pohladu z toho ze urcite to do konca skusobnej doby neutajim, a takto by som skoncila bez roboty pred nastupom na MD, lebo by ma urcite vyhodili,a tu pracu v ktorej som aktualne mam aspon istu..

floki1994
10. feb 2023

Ostan v starej..nova praca zahrna aj ucenie sa novych veci, stresy kym si zvyknes a podobne. To teraz nepotrebujes v prvom trimestri 🙂

nika1971
10. feb 2023

povedz v novej praci, ze si tehotna...uvidis, ako zareaguju...podla toho sa prisposobis

chadkroeger
10. feb 2023

ak novu prácu veľmi chceš, povedz im to vopred a uvidís čo ti na to povedia. Ak budes vidieť, že krutia, ostan v starej.

mk1111111111
10. feb 2023

Len, aby Ta v novej neprepustili v ramci skusobnej doby, ak by si im pracovne nevyhovovala, nie len kvoli tehotenstvu. Momentalne, zial, velky risk.

mojvlk
10. feb 2023

A čo po MD, RD...ja som momentálne na Tom tak že že mi TPP skončil počas MD po troch rokoch doma už nebudem mať ani narok na podporu, taktiez prípadne ďalšie tehotenstvo žiadna materská a nižší rodicak ...ostan kde si tú chvíľu to zvládneš, možno budeš musieť ostať PN a nebudeš ani dochádzať ale doma oddychovať

moncacina
10. feb 2023

A v novej robote máš zmluvu na dobu určitú. Ak áno pozor na to zmluva by ti skončila počas materskej. Mne sa to stalo a na sociálke ma upozornili ze keď si napr. Na rodicaku a alebo na materskej a nemáš platnú zmluvu nezapočítava sa ti tento čas do odpracovaných rokov na dôchodok. Tak asi nespekuluj a ostaň. Keď bude najhoršie das sa na PN

biankaaaa
10. feb 2023

Toto som riešila po štátniciach aj ja. V polke júna som bola na pohovore, kde ma hneď vzali a mala som nastúpiť od júla. Tri dni po pohovore som mala pozitívny test a na piaty deň som už bola na gynde. Rozhodla som sa napísať budúcej šéfke, ako sa veci majú a veľmi mi ďakovala, že som jej o tom dala vedieť. Ale ja som o tú prácu naozaj veľmi stala a budem sa o miesto určite uchádzať aj po materskej znova, tak som chcela byť férová 🙂

autor
24. feb 2023

Tak dilema sa nakoniec vyriesila sama, nakoniec ma nezobrali do novej prace, takze s kludnym svedomim tych par mesiacov zostanem v starej praci 🙂 dakujem za vsetky rady.

ebirka
24. feb 2023

Bola som v podobnej situácii. Ale ja som v povodnej dala výpoveď, mesiac som mala"oddych" a v den ked ma vzali do novej prace som zistila ze som tehotna. Dala som si 2 dni na predychanie a dohodla som si v novej práci stretnutie. Personalistke som oznamila moju stastnu novinu. Nebola by som schopna nastúpiť do práce a klamat im. Na moje stastie sa to vyriešilo tak, ze ma zamestnali, ale nezaucili ma naplno. Bola to kancelarska práca, kde bolo vzdy co robiť a ja som mala plnohodnotny pracovný deň. Dokonca mi pred odchodom na materskú predĺžili zmluvu na neurčito. Mala som stastie aj na prácu aj na vedenie.