Daňový úrad - kontrolór

1gabriela13
1. feb 2023

Ahojte ženy,muzi. Informovala by som sa v mene kamošky,ktorá si podala žiadosť na voľné pracovné miesto: daňový úrad pozícia kontrolor. Dostala spätnú väzbu že sa ma zúčastniť písomných testov z 3 zákonov. Ide jej o to,že je tam mega veľa ,že čo tam oni žiadajú ak by ich nato mali vlastné preškoliť ? Ďakujem

martul
1. feb 2023

@1gabriela13 prepáč, normalne som sa zasmiala. Veď ona sa uchádza o tú prácu, tak by už mala čo -to vedieť, nie?! Akože čo ju majú zaučiť?

drzaopica
1. feb 2023

@1gabriela13 chce byť kontrolór, tak to musí ovladat

1gabriela13
autor
1. feb 2023

@martul ja neviem ako to presne je . Tuším spomínala že sa tam píše vzdelanie stredné úplne a škola neurčené ani predošlá prax. Tak vychádzajúc z toho prijímajú ľudí,ktorí v tom obore ešte nepracovali.

blondiee83
1. feb 2023

Nezavisle od toho, ci ich zaskolia alebo zaucia, tie zakony ovladat musi. A to je predpoklad na to, aby tu pracu zvladala dobre. Hadam si nemyslela, ze na taku zodpovednu pracu staci mat maturitu? To, ze prax neziadaju, este nezanmena, ze nemaju zaidne kriteria.

1gabriela13
autor
1. feb 2023

@blondiee83 okej díky za odpoveď. Ajked si myslím že v štátnej správe neexistuje človek čo ovláda všetky zákony 🤣

alenah31
1. feb 2023

@1gabriela13 máš pravdu - neexistuje nikto kto ovláda všetky zákony - a týka sa to nielen zamestnancov v štátnej správe. Ale ovládam alebo by som mala ovládať tie, ktoré sa týkajú mojej pracovnej náplne. Pravidelné školenia sa týkajú zákonov, ktoré už ovládať mám, ale bola ich novelizácia a pod. Nemajú ťa školiť na to čo ty máš dávno vedieť.

1gabriela13
autor
1. feb 2023

@alenah31 dobre žienky,mne je to jedno kto čo ovláda ,opýtala som sa,chcela som pomôcť kamoske. Takže vychádzajúc z Vašich odpovedí,ak tú pracu nikdy nerobila,zrejme sa za týždeň dva všetky 3 zákony nenaučí a je to v jej prípade irelevantne a radšej nech rieši niečo iné. Ak som teda ja dobre pochopila. Pekný den 🙂

lienka.7
1. feb 2023

@1gabriela13 neviem, o aké zákony ide, ale určite musi ovládať lehoty, vydávanie rozhodnuti, sankcie, a pod. Musi mat všeobecný prehľad, kde sa co hlada.

majusqa77
1. feb 2023

nech ide skusit. ja co viem, tak ako prve je slovencina a uz cez tu prejst je uspech

chadkroeger
1. feb 2023

mali by ich preškoliť? Akože pred výberovým konaním?
Test pozostáva zo slovenského jazyka, ak ten neurobí, dalej nepokracuje. Ak spraví, ide na test zo zákonov - dan z príjmu, dan z pridanej hodnoty a danový poriadok. Myslím, že viac sa nepridávalo, ale to si vie pozrieť. Testy sú vyslovene citácie zákonov a samozrejme chytáky. Test zo SJ mne prišiel v pohode. Ak vyhoveje, ide este na ustnu časť.
Čo sa týka toho preškolenia, základy ovládať musí, skolí sa iba ak nastanu nejaké zmeny.

h2o2
1. feb 2023

A ešte tam bude gramatika a praca s excelom😂

1gabriela13
autor
1. feb 2023

@chadkroeger ďakujem pekne za konštruktívnu odpoveď. 🙂

ibajaanikiny
1. feb 2023

@1gabriela13 tak odkaz “kamoske”,ze si treba precitat podmienky “vyberu” vhodneho adepta na obsadenie miesta. Cize,asi nejake znalosti,vedomosti z danej oblasti a mozno aj nejaka ta prax,takze nie,este som nezazila,aby sa preskolovali zaujemcovia. A hej,je toho vela a nie,nestaci len citat/precitat,treba tomu aj rozumiet,vykladu zakonov a pod…

aniss257
1. feb 2023

@1gabriela13 ahoj, ja som takýto test absolvovala a teda mesiac mi to trvalo kým som vsetko presla..... test bol dosť náročný a chytaky.

zmrzlinka2021
1. feb 2023

@1gabriela13
Ako pomoct?
Co chce robit ako kontrolor, ked si nevie ani par zakonov nastudovat???
ako kontrolor sa bude neustale vzdelavat...

aniss257
1. feb 2023

@zmrzlinka2021 súhlas, kontrolór patri medzi najnáročnejšiu prácu....