Dali by ste výpoveď kvôli takejto situácii?

25. nov 2023

Ahojte... Ide o to, že som sa presťahovala do čiech kvôli práci (nemocnica). Plat nebol o nič extra lepší ako na Slovensku, ale kvôli lacnému ubytovaniu som šla. Od júna som volala vedeniu ubytovne s tým, či nemajú jednolôžkovu izbu, ale povedali mi, že tie majú všetky komplet dlhodobo obsadené a majú voľné iba dvojlôžkové s tým, že ľudia v tých dvoj bývajú osamote (ale že keby to kapacitne nevychádzalo, museli by aj dvaja, ale že to sa nedeje, že ľudia tu dlho bývajú sami). Tak som teda na to pristúpila a prišla zo SR. Po mesiaci, čo som tu bola, prišla moja spolubývajúca do druhej izby. Ona si žiadala o izbu v októbri a prišla na konci októbra. Včera mi volal správca ubytovní, že budúci týždeň príde niekto bývať na moju izbu.... Tá izba je zariadená akoby pre jedného a aj tie postele sú vedľa seba ako manželská (dajú sa od seba odsunúť tak 20cm). Na moju otázku, či teda presťahujú nábytok, aby to teda bola normálna dvojlož. mi odpovedal, že nie, že sa len odsunú tie postele.... Takže v podstate mi dali človeka bývať do postele... A najviac ma dostalo, keď mi spolubývajúca (češka) povedala, že ona v októbri dostala jednolôžkovu, že jej to vybavili (tá izba bola celú dobu voľná)... Mňa mali v paži a ešte aj klamali... Teraz som strašne zrútená a reálne sa mi chce zabiť, že tu budem musieť bývať a spať v jednej posteli s niekým cudzím. Úplne mi je z toho zle mám sto chutí sa zbaliť a ísť nazad na Slovensko...

simik22
25. nov 2023

Samozrejme že by som dala výpoveď. A vôbec by som kvôli práci na ubytovňu bývať nešla.

moneequa
25. nov 2023

ano dala, neviem si predstavit byvat s niekym cudzim v malej izbe

juliacenc
25. nov 2023

Ano zbal sa a odid to je zaobchadzanie ako s “ otrokom” nie ako s clovekom. Ziadna uroven. Nemas to za potrebu absolutne. Zbal sa a odid mas uroven a pekne im tam este pri odchode vycisti zaludok

klementinka58
25. nov 2023

sestra pracovala v cechach v nemocnici a normalne si prenajala byt, ponukanu ubytovnu ani neriesila

kacena4
25. nov 2023

ja som na podnikovej ibytovni byvala v 2 lozkovej sme boli dve, nic strasne to nie je. poziadaj vedenie pisomne ze ak ti tam ma prist 2 osoba ziadas o upravenie izby, aby ju mohli obyvat 2 cudzi ľudia. a pridala by som ze to bolo slubene, ze tam budes sama.... urcite je kopu izieb 2lozkovych kde je 1 osoba mozu ju nastahovat inde... s tym ze ak sa to neudeje davas automaticky vypovedz prace ....

pribinak
25. nov 2023

Kvôli takejto situácii sa ti chce zabiť? Si trochu viac labilná, nie?

Však máš viac možnosti ako situáciu rieist a nie sa zabíjať.

deti95060810
25. nov 2023

no fuj...spať s cudzím človekom na izbe... už by ma tam nebolo....dovi.

autor
25. nov 2023

@pribinak nemyslím to zas vážne, ale je mi fakt z toho hrozne...

zuzanockamt
25. nov 2023

@deti95060810 Asi si nikdy nebývala na intráku. Na VŠ sme mali trojlôžkovú izbu.

Ale v dospelosti by som si prenajala byt alebo teda dala výpoveď, ak by sa nedal nábytok premiestniť. Alebo by som si ho premiestnila sama. Bežne sme to na VŠ takto na izbe sťahovali.

autor
25. nov 2023

@zuzanockamt ja som bývala na intraku, kde sme boli 4 na izbe, ale teraz keď pracujem, robím služby atď... Som chcela bývať aspoň sama na izbe. Proste a tej spolubývajúcej to vybavili, aj keď ona má tiež dvojlož., ale v zmluve má jednolôžkovu a tak býva sama... Nechápem

pribinak
25. nov 2023

@deti95060810 ale no….čo sa hráš na fajnovku. Decka na intrakoch aj VS študenti sú na izbách aj 3-4, prežijú to a často zostanú priateľmi na cely život

Netreba byt zbytočne hystericka alebo sa hrať na damicku co ty nie si

deti95060810
25. nov 2023

@zuzanockamt vš ? nehrozí....😀

zuzanockamt
25. nov 2023

Autorka
Jasné, chápem. Ako pracujúca by som žiadnu ubytovňu neriešila. Hneď podnájom. To som písala tej užívateľke, čo sa pohoršuje, že by nebývala s cudzím na jednej izbe. Asi žila celý život na jednom mieste, neštudovala, necestovala, atď.

zuzanockamt
25. nov 2023

@deti95060810 Nuž tak chápem, keď si stále na jednom mieste, neštudovala si, necestovala, atď.

deti95060810
25. nov 2023

@pribinak nevieš, možno som... v živote si ma nevidela...😉
a iné je ako študent a iné v dospelosti...
študenti sú rovnako starí... v tomto prípade čo píše autorka už asi ani nie...

kandelabra
25. nov 2023

Tak neviem, ci to ubytovanie mas v zmluve, ale zasla by som este raz za nimi, povedala co si o tom pristupe myslim a ze s tymto si na zaciatku nesuhlasila, ze trvas na tom, ze s cudzim clovekom za takych podmienok byvat nebudes. Na sluby nedaj, ziadaj okamzite riesenie. Ved aj tak nemas co stratit, horsie to urcite nebude. Ak by sa nic nezmenilo, tak odist.

pribinak
25. nov 2023
deti95060810
25. nov 2023

@zuzanockamt čo ma cestovanie s ubytovaním v jednej izbe s neznámym človekom...dokonca v dospelom veku...
študovať môžeš aj v mieste bydliska...🙂

zuzanockamt
25. nov 2023

@deti95060810 Jasné 😂😂😂 V mieste bydliska má každý VŠ. Napr. v UK sme istú dobu bývali v zdieľanom dome, samostatné izby, ale spoločná kuchyňa, kúpeľňa.

simsalabim
25. nov 2023

@pribinak ale je rozdiel "decka na intraku" a dospely clovek. Intrak tak nejako patri k SS alebo VS (podotykam u nas!! - v zahranici je bezna jednotka izba na VS, moj pocas celeho studia v Rakusku mal jednorku izbu).

Ale dospely pracujuci clovek uz potrebuje svoje sukromie. Pred par rokmi som bola na skoleni v zahranici, ubytovanie sme si mohli vybrat 1) izba so zdielanou kupelnou alebo 2) izba so samostatnou kuplenou. A vies co? Vsetci ucastnici skolenia si vybrali tu druhu moznost. Ked sme sa o tom rozpravali, kazdy jeden povedal, ze si nevie predstavit delit sa s cudzim o kupelnu "v mojom veku"??? Keby sa niekto mal s cudzim delit aj o izbu, asi ich poslu do vecnych lovist.

ivangeline
25. nov 2023

Najdi si pracu inde?

1andrea111
25. nov 2023

Treba všetko riešiť písomne, v ČR hľadajú do nemocníc, možno sa skúsiť poobzerať po inej nemocnici

pribinak
25. nov 2023

@simsalabim ja som bola v zahraničí na intraku, veeelmi slušnom intraku a boli sme na izbe 3.
Dnes študujú na VS ľudia v rôznom veku, už dávno neplatí že hneď po strednej ideš na VS, dnes bežne decka idu robiť na čas do zahraničia a potom idu študovať

Veď autorka má viacero možnosti ako situáciu riešiť, nemusí kvôli tomu umierať

Môže ísť do podnájmu nájsť si inú ubytovňu ísť bývať s kamoskou zmeniť zamestnanie vrátiť sa domov .. …

simsalabim
25. nov 2023

@pribinak zrejme zavisi aj od krajiny... alebo roku, kedy si studovala. Netvrdim, ze to tak je vsade. Moj minuly rok skoncil bakalara na Uni Wien a od zaciatku studia mal jednotku izbu. V ponuke bolo na intraku par - akoze 10? dvojok izieb a ostatne, v stovkach, jednotky. Ked sa zaujimal o studium v Holandsku, intrak mu tiez ponukal same jednotky. Neterka studuje v Prahe a hoci vacsina je zdielanych 2-3 ludmi, je aj par jednotiek. Slovensko je myslim pozadu... jednotky su podla mna trend, lebo nuti cudzich dospelych zdielat izbu v dnesnej dobe nie je moc koser.

pribinak
25. nov 2023

@simsalabim ale veď ja nepíšem, že je to tak všade, ja píšem o svojej skúsenosti (USA), napr v Španielsku boli na izbách tiež viacerí.

Veatim sa k pointa, lebo debata ide dosť mimo, toto je situácia ktorá má viacero miznosti ako ju rieisit. Rozhodne odporúčam autorke inú možnosť ako zrútiť, alebo čo plánuje

petamich
25. nov 2023

nerutila by som sa a nezabijala ale vypoved by som dala ak teda nemas v plane prenajat si vlastny byt

elviku11
25. nov 2023

Postele by som sama, resp. S pomocou spolubývajúcej dala na opačný koniec izby. Počkala by som koho mi dajú na izbu, dala by som tomu pár dní či si sadneme (na intraku som bývala na izbe s kadekym za tie roky a vždy sme nakoniec našli spoločnú reč a nasmiali sa spolu).
A keby som videla, že to fakt nejde, hľadala by som si podnájom, ak mi práca vyhovuje. Alebo by som žiadala inú izbu od zamestnávateľa

harrisson
25. nov 2023

@pribinak bo ty už len vieš, ci pani je dama alebo nie. Pani ma na viac, než na zdielanu izbu

pribinak
25. nov 2023

@harrisson WTF?

harrisson
Autor odpoveď zmazal
Zobraz