Dá sa čerpať dovolenka po hodinách?

neferneferuaton
27. feb 2024

Ahojte, da sa dovolenka cerpat aj po hodinach? Napríklad dnes 2 hodiny, zajtra 2 hodiny a podobne. Ďakujem

hipuska
27. feb 2024

U nás sa dá.

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@hipuska a jeden den je vlastne 8 hodin? Robim od 6 do 14.30 cize 8,5 hodin

kikushaa
27. feb 2024

U nas sa da poldnova

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@kikushaa pol dna aj u nas ale ja potrebujem po 2 hodinách

viestta
27. feb 2024

@neferneferuaton zakonny narok cerpat po 2 hodinach nemas, zavisi to od tvojho zamestnavatela ci ti to umozni, takze treba sa pytat jeho

jaaty
27. feb 2024

@neferneferuaton vzdy som sa stretla len s 1/2 dňovou dovolenkou

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@viestta a jeden den je teda 8 hodin dovolenky?

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@jaaty to aj ja, ale potrebujem to takto

jaaty
27. feb 2024

@neferneferuaton určite to nie je bežné a zákonom narokovateľné, ako ti už vyššie písali. Ibaže by bol zamestnávateľ veľmi ochotný….

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@jaaty cize jedine s nim sa dohodnúť. A jeden den dovolenky (ak robim 8,5 hodin) ma 8 hodin?

viestta
27. feb 2024

@neferneferuaton jeden den je jeden den. 8,5 hodiny mas aj s prestavkou na obed, mozes ju cerpat 2x po 4 hodiny, co je pol dna. Ale aj toto si treba ujasnit so zamestnavatelom, pretoze on to moze upravit v internom predpise

luliu
27. feb 2024

@neferneferuaton zamestnávateľ ti nemusí povoliť čerpať po 2h, nárokovať si to nemozes

alex49
27. feb 2024

My máme na takéto dvojhodinové voľno "súkromné voľno", to si nadpracujem a vyčerpám ked môžem. Dovolenku máme iba celý deň alebo pol dňa. Dve hodiny dovolenky neexistujú.

lucik194
27. feb 2024

detto
2hod dovolenky nemozem cerpat. bud cely den alebo polovica

lenuska9999
27. feb 2024

@neferneferuaton u nás vo firme nám to zamestnávateľ umožnil. Napr jeden deň si potrebujem odbehnúť na hodinu, tak si tu hodinu napíšem bokom , ďalší deň napr 2 hodiny budem preč, tak si ich dopíšem a potom keď sa mi nazbiera 8 hodín, tak si nechám podpísať jeden deň dovolenky. Viem ale, že to nie je bežne , takže sa musíš dohodnúť s tým svojim.

neferneferuaton
autor
27. feb 2024

@lenuska9999 jasne, takže zalezi na zamestnavatelovi. No nic spytam sa ci sa dá výnimočné dohodnut na takomto cerpani. Ďakujem

hipuska
28. feb 2024

Ty máš pracovný čas 8hodin (to máš zaplatene). Tých 30 min na obed platených nie je. Nárok na obed/lístok máš po odpracovaných 4 hodinách.

Ak.si dáš dovolenku 1/2 dna (4 hodiny u teba), začínaš o 8 môžeš.odist o 12-tej.

Skus sa spýtať, či.mozes.aj 2 hodiny. Ja pracujem v administratíve, za pasom asi sa dat.nebude. A.u nás to funguje tak, že si to mzdarka značí. A keď nazbiera 8 hodín, strhne v tom mesiaci celý deň dovolenku

neferneferuaton
autor
28. feb 2024

@hipuska ja robim 8,5 hodiny. Cize mi zaplatia 8 hodin. To s tym obedom mame po 4 hodinach to ano. Aj pol dna som už cerpala, len nikdy som nepotrebovala , ze 2 hodiny. Paragrafy ano, to aj na paske mame,ze napríklad ostáva 34 hodin. No skusim sa dohodnúť výnimočne. A ak nie, dam paragraf. A dovolenku miniem na lekara, ak sa nepojde dohodnúť

hipuska
28. feb 2024

@neferneferuaton áno tak. 8 hodín zaplatených. Tie paragrafy sú podľa.mna fajn, tam si to vieš pekne pi tých 2 hodinách. Skus sa možno aj dohodnúť, že si tie 2 hodiny odpracujes..ze.proste zostnes v pracj/prídeš do prace skor

neferneferuaton
autor
28. feb 2024

@hipuska skusim sa opytat a ak nic no budem cerpat paragrafy aj keď mi budu potom chybat. Prísť skor ani ostat dlhsie sa mi bohužiaľ neda. To by som tam ostala sama

saxana000
28. feb 2024

Ak sa vies dohodnut so.zmastnavatelom tak si napises den dovolenky na pondelok ale.realne odides z prace trebars od utorka.do stvrtka o 2.hodiny skor.tych 8 hodin dodrzis a pokial sa nepipas.pri.prichode a odchode je to vlastne jedno..my sme to tak robili cez leto ked sme.chceli zobrat deti v horucavach na kupaliska.ale uplne standartne to nie je

neferneferuaton
autor
28. feb 2024

@saxana000 no my sa pipame. Odchod aj prichod. To uz ak mi dovolia tak by som sa dohodla už s uctovnickou. Nech si uz vypise ten dátum aky ona uzna za vhodne. Ja si to budem zapisovať az mam prehlad koľko hodín som bola prec.

milkadk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz