Cukrárka bez výučného listu. Môžem si otvoriť živnosť?

lucia0001
26. mar 2019

Ahojte. Potrebovala by som radu. Môžem si otvoriť živnosť aj keď nie som vyučená cukrarka? Hoc rada pečiem, ale viem že toto je remeselná živnosť a na tú treba mať aj školu. Dá sa to nejako? Nebudem si predsa robiť teraz strednú školu, keď ju už mám dávno za sebou 😉

zuzinapipina
26. mar 2019

@lucia0001 ak dobre viem, kamoška si tiež chce otvoriť,musis mat cukrársky kurz a potom 2 ročnú prax niekde. Ak sa mýlim, tak ma 🙏🏻 opravte.

lucia0001
autor
26. mar 2019

no a predpokladám že úrad práce veľmi takéto kurzy neprepláca, ja za neho 400 EUR isto nedám. A prax dva roky? Na nervy toto. Ale hlavne je že akokoľvek sa snažíte po materskej či rodičovskej vrátiť do práce, nikto Vám to neuľahčí.

zuzinapipina
26. mar 2019

@lucia0001 no ona platila okolo 600 euro veru tuším. Ale či preplaca urad práce takyto kurz veru netuším. Asi lepšie len doma si pri vyrábať 🤔

mala_bodka
26. mar 2019

@zuzinapipina kurz alebo teda vyucny papier mat musis ale pokial viem tak prax nie 🙂

zuzinapipina
26. mar 2019

@mala_bodka neviem naisto, môže byt. Kamosma vsak pracuje v cukrarni, lebo bez praxe(pri kurze) musi mat dva roky. Ked by mala skolu, nemusi mat tusim prax.

dzejsik
26. mar 2019

@lucia0001 potrebujes najprv rekvalifikacny kurz a potom este skusku o uplnej odbornej sposobilost (vtedy netreba 2 roc. prax) ... ja som si to robila vo Zvolene na Podborke a stalo to dokopy okolo tych 500€ .... kurz trval 3 mesiace, potom bola skuska teoreticka a prakticka ... po rekvalifikacii sa hlasis na tu druhu skusku, tu sme mali v januari ... cize asi 5 mesiacov ti to zaberie

katarinamarkova
26. mar 2019

@lucia0001 nemusis mať ani školu ani prax ak budeš mať zodpovedneho zastupcu so splnenymi poziadavkami.

lucia0001
autor
26. mar 2019

@katarinamarkova no áno, len to treba vyrobiť aj na toho zodpovedného vedúceho.
@dzejsik skúsim sa na úrade opýtať či ho vedia nejako preplatiť, ak vôbec

ale ďakujem dievčatá za každú jednu radu.

katarinamarkova
26. mar 2019

@lucia0001 čo vyrobiť?

lucia0001
autor
27. mar 2019

@katarinamarkova myslím plat

evinkakub
27. mar 2019

potrebujes mat rekvalifikacny kurz, riesila som nieco podobne... cukrarsky som videla za 580eur, ale nemusis to uhradzat naraz,.. ten kurz trva cca par mesiacov, a mozes ho uhradit v splatkach. ja som si tak robila kuchara.

veronikab99
12. jan 2022

@dzejsik dobrý deň, mohla by som sa spýtať ako vyzerala odborná skúška ? Ďakujem

dzejsik
12. jan 2022

@veronikab99 dopredu ste si vytiahli, čo budete na skúšku piecť a to doniesli (bolo treba vedieť výrobný postup), napísal sa test a potom jedna otázka ústne