Čomu sa máme vyhnúť, keď chceme podnikať?

jaja93
24. aug 2016

Caute baby som tu nova,a s priatelom by sme chceli zacat podnikat aj vieme s cim uz len by som potrebovala nejake dobre rady comu sa vyhnut a co treba okolo toho robit. Dakujem pekny dniik

mirkakab
24. aug 2016

ahoj, v akej oblasti? ked budem vediet poradím ...

jaja93
autor
24. aug 2016

Chceli by sme zacat podnikat v zahradkarstve,vies kosacky,pily oblecenie a proste vsetko okolo zahradky a co k tomu patri.

mirkakab
24. aug 2016

Tak nech sa darí.

jaja93
autor
24. aug 2016

A vies mi nejako poradit?

mirkakab
24. aug 2016

@jaja93 záleží čo potrebuješ, podnikám 7 rokov v odevnej výrobe tak sa pýtaj.

jaja93
autor
24. aug 2016

Co treba vsetko na zaciatku vybavit na urade a ci mi poskytnu peniaze na podnikanie hned alebo musim cakat a ak neuspejem ci to treba vratit,ja mam veeela otazok hehe

dominikav123
24. aug 2016

@jaja93 si nezamestnaná ? Na dotáciu sa čaká minimálne 3 mesiace a ano vracia sa príspevok ked nesplníš podmienky resp jeho alikvótna časť

jaja93
autor
24. aug 2016

Ano ano momentalne som nezamestnana ale priatel ma pracu,keby som bola zamestnana a chcem prerusit pracu a zacat podnikat aj tak cakam 3 mesiace?

dominikav123
24. aug 2016

Musíš byt na úrade Prace minimálne 3 mesiace. Aspoň pred par rokmi to tak bolo, najlepsie je asi zájsť priamo na úrad.

jaja93
autor
24. aug 2016

Hmm...aj tak ti dakujem za info. Vies bojime sa trochu ci to vyjde ci nie..ale dnes risk je zisk..

dominikav123
24. aug 2016

@jaja93 to som si vravela tiež. A tak som vracal úradu 2000 EUR lebo mi neuzali riadne zaplatené odvody lebo bla bla 🙂 ale držím palce.

jaja93
autor
24. aug 2016

Ach...tak teraz mam chrobaka v hlave :-/ .. Vzdy vidim tie negativa . na zaciatok chce kopec penazk len tie nesu

mirkakab
24. aug 2016

@jaja93 tiež som brala dotáciu, ale zastihla som tie lahšie podmienky.Záleží v akom kraji bývaš, neviem posúdiť či sa uchytíš, ale osobne by som do tej dotácie nešla. tam je presne stanovené na čo ju môžeš využiť. tovar za to nakupovať nemôžeš. Ked som si ju brala ja, tak vedela som do čoho idem.

jaja93
autor
24. aug 2016

Ach...cele zle

mirkakab
24. aug 2016

@jaja93 v dnešnej dobe začínať je dosť ťažké, ale tak niekedy sa podarí. tam treba vypracovat podnikatelský zámer, ktorý je treba obhájiť pred komisiou. Ked som žiadala ja, tak nás bolo vyše 20 a schválili ho iba trom.

angela5
25. aug 2016

@jaja93 radsej vidiet negativa ako byt prehnane optimisticky a potom nariekat, zvlast pri podnikani..
A robili ste si aj prieskum trhu? Nema tam u vas uz niekto nieco podobne?

angela5
25. aug 2016

@jaja93 inak na Facebooku je skupina Ucime sa podnikat , ma to okolo 17 000 clenov uz.. pridaj sa tam, urcite ti tam dobre poradia..

jaja93
autor
25. aug 2016

Dakujeem

barrborka
25. aug 2016

Nechcem ťa odrádzať.ani mudrovat,to nie...ale podnikanie je veľká drina,mame mmnt okolo 30 zamestnancov..kosačky,pily...neviem,netrufam si zhodnotiť,ci to pôjde..pokiaľ na okolí nebudete mať konkurenciu...poviem ti tak,ze niekedy je na tom človek,ktory je zamestnaný plus aj manželka a majú sa lepšie,ako podnikateľ...podnikáme vyse 10rokov

alaguema
25. aug 2016

@jaja93 ahoj, tak v prvom rade, kosačka a píly sa nekupujú každý deň, ani každý mesiac. Potom záhradkárske potreby sú sezónny tovar, v zime nepredáš bohviečo, okrem stromčekov pred vianocami. Takže, rozhodne by som rozšírila ponuku napr. o servis (ak sa v tom priateľ vyzná) a možno nejaké dekorácie, živé kvety, kytice, ikebany...lebo fakt si neviem predstaviť, čo budete predávať v zime.

jaja93
autor
26. aug 2016

@alaguema hmm to mas pravdu ale ja som len v skratke povedala ze co by to asi bolo,ale je jasne ze v zime kosacku nepredam. A isto by sme tam nieco pridali..ono plany su plany su dost velke len realizacia no..