Čo vás motivovalo k tomu, aby ste začali podnikať?

23. jún 2020

Čo bola Vaša posledná kvapka, ked ste sa rozhodli začať podnikat a odísť z klasického zamestnania od- do?Bolo to kvôli peniazom, aby ste boli ako tak pán svojho času, frustrácia zo systému v praci či iný dôvod?Už dlho sa pohravam s touto myšlienkou nebaví ma práca odkiaľ prídem o 17, aby mi šéf určoval kedy môžem a nemôžem mať dovolenku, prioritou sú mi deti.Mam k dispozícii priestor uvažujem o službách spraviť si masersky kurz, pedikúra, fotografovanie ani mi nejde tak o plat muž dobre zarobí, ale robiť sama na seba, nevstvat o 05 do práce

autor
23. jún 2020

A byť sama sebe paňou.Je tu niekto, kto úplne zmenil svoju pracu?Ako to hodnotíte po rokoch ste spokojné, či by ste radšej robili v klasickom zamestnani na niekoho iného nech pípne výplata a pokoj?Idem do veku 40 plus a, ak nie teraz, tak nikdy.Ani jedna z kamarátok, ktoré sa po deťoch dali na podnikanie či účtovníctvo, opatera deti, upratovacie služby, mobilná pedikerka si nesťažujú Vaše názory?ďakujem😊

marca12
23. jún 2020

Ak muz dobre zarobi,nemas co vahat.ja by som isla podnikat,ale neda sa. Neuzivil by nas jeden plat. Podnikanie nie je sranda. Platit najom,zdravotku,odvody. A to,co si vymenovala su sluzby,kde sa objednavaju zeny casto po pracovnej dobe. Mojim snom je podnikat a byt sam swbe panom,ale to je skreslena predstava,lebo si otrokom zakaznika.

spadnutaslivka
23. jún 2020

biznis sa nerozbehne zo dňa na deň... musíš si sama (s manželom) spočítať, či do toho rizika chcete ísť. takto sa akože nadrieš, ale máš to len od-do a plat relatívne istý a odvody platí zamestnávateľ. keď začneš sama, tak rátaj, že najprv robíš na odvody, nájom, materiál a neviem čo všetko k tomu potrebuješ, nedostaneš nič na stravu, benefity, ktoré by zamestnávateľ mal dávať (nepoznám ich všetky) a až potom si zarábaš na svoju výplatu. rozbiehať biznis stojí kopec peňazí a hlavne času. koľko chceš zarobiť? deti sú super priorita, aj je super, že môžeš ísť s nimi k lekárovi, keď ti treba, ale zrušíš na ten čas objednaných zákazníkov? to ti moc dobré meno neurobí. a nie každý biznis si vieš robiť po nociach, keď deti spia a musíš rátať, že potom budeš aj unavenejšia. byť si sám sebe pánom je niekedy ťažšie než sa zdá, všetko si musíš menežovať, na všetko myslieť, všetko zabezpečiť alebo si na to platiť ľudí.
Ale tiež takto pracujem a nesťažujem sa, ale preto, že som si to vybrala kvôli svojej situácii a pre mňa bolo prioritou práve to, že som doma a to aj za cenu toho, že ešte stále nezarobím toľko ako v bežnej práci od-do.

lenuliatko84
23. jún 2020

Konecne robit tu istu pracu ale sam na seba,vsetok zisk ide mne.a nie mne plat a jemu tisice eur mesacne

deti95060810
23. jún 2020

myslím že začať podnikať môžeš aj v neskoršom veku.... Môj otec začal podnikať vo veku 60 rokov a darilo sa mu 20 rokov....

sara07
23. jún 2020

@lenuliatko84 ano po odratani zo zisku nákladov, odvodov, dani, poistenia, poplatkov až potom máš svoj plat
milná predstava že hruby zisk je cely môj, ak ti ostane z neho 30% čistý zisk je to pecka

krisbar
23. jún 2020

podnikat mozes zacat hocikedy, ale odporucam robit nieco CO TA BAVI. inak to bude take iste trapenie ako v korporacii.
a mozem ti za mna povedat negativa:
- otrok zakaznikov - pisu v hocijakom case, na vsetky mozne kanaly, patek, svatek,
- ak chces robit v sluzbach, co si vymenovala, tak vacsinou budes robit po pracovnej dobe, kedze ti, co si take sluzby platia su na TPP zamestnani
- prve 2 roky neuvidis ziadne peniaze, nehovoriac, ze podla toho ako si biznis rozbehnes sa ti splati dlh za to co si investovala.
- vybavovacky, stres, nervozita - to vsetko ta caka na zaciatku a pokracuje aj nadalej
- neustale riesenie veci, nikdy nekonciaca praca (stale sa nieco deje)
- stojis sama na svojich nohach, nemas nikoho s kym sa poradit, pobrainstormovat, porozpravat o tom, co robis a ci dobre

Pozitiva
- robis co ta bavi a ak v tom objavis vasen, tak ti do vie davat brutalne zivotne naplnenie (to je to co sa mi stalo a preto vsetky tie negativa mi az tak nevadia)

mpg
23. jún 2020

Naším susedom robí problém v podnikaní konkurencia, dávajú nižšie ceny, aby odlákali zákazníkov.

mnamko
23. jún 2020

Dom stastna,ze uz nepodnikame.Nikoho nezsujima,ked nemas objednavky,kancelariu,odvody ,uctovnicku a ostatne veci treba platit

lauralaura777
23. jún 2020

Určite áno. Aj mi mame svoju firmu maličkú

missdiva
23. jún 2020

Zrovna tie veci co pises "masersky kurz, pedikúra, fotografovanie" nemaju klasicku pracovnu dobu. Malokto ide na masaz alebo na pedikuru cez prac. den. To ludia potrebuju poobede a vecer. O foteni ani nehovorim, pracuje sa kazdu sobotu a nedelu (svadby a prijmania, rodinne fotenia).
Urcite sa tym da zivit ale zakaznici sa ti casovo prisposobovat nebudu. Cize toto by som zvazila ak ti nevadi pracovat poobede a cez vikendy (ak ma muz klasicku prac.dobu tak sa budete minat t.j. vlastne menej casu s rodinou) tak do toho chod.
A hlavne treba brat do uvahy ci ta to bavi, ak je to tvoja vasen a si prisposobiva mas sancu na uspech.

autor
23. jún 2020

@spadnutaslivka neplatila by som nájom mám priestor.Deti sú už väčšie nebývajú choré.A kto potom chodí doobeda na nechty, kozmetiku, pedikúry, keď ja sa objednám a všetko je plne😀veľa ľudí je na voľnej nohe, robia z domu...bývam v oblasti kde sú služby veľmi žiadané.Samozrejme, že ratam s tým, že treba vybavenie, kurz, pokladňu atď...najviac by som inklinovala k tým masazam.

alazala
23. jún 2020

A čo tá práca čo robíš teraz v zamestnaní? Nemohla by si robiť to isté, ale na zmluvu, nie ako zamestnanec? Ak máš takú prácu, kde je podstatný výsledok a baví ta to, tak aj to je možnosť. Tzn že by si nebola zamestnanec, ale partner, resp dodávateľ

lenuliatko84
23. jún 2020

@sara07 draha moja ja to viem.nepadla som predsa z ceresne.taketo veci mne naozaj nemusis pisat

ivkazba
23. jún 2020

Ak muž zarobí tak, že si môžeš dovoliť rozbiehať podnikanie a teda byť nejaký čas s nižším príjmom ako teraz, tak do toho choď. Hlavne ak vieš, čo by si robila a že by ťa to bavilo. Samozrejme, treba si urobiť podnikateľský plán - konkurencia, vstupné náklady, pravidelné náklady, predpokladané zisky, marketing, zákonné podmienky (napríklad si treba zistiť, či činnosť ktorú chceš vykonávať nie je viazaná živnosť a teda bez predchádzajúcej praxe či vzdelania v obore nemôžeš živnosť dostať ihneď), atď atď. Ak ti to vychádza, že je to všetko okej a cítiš, že do toho chceš ísť, tak choď. Ja som pracovala roky, práca ma bavila, príjem svojim spôsobom nadštandardný (nad 2500 čistého), ale proste som si povedala, že chcem už robiť iba pre seba. A neľutujem to. Občas mi príde ponuka na normálny TPP, ale vždy keď sa nad tým zamyslím, tak nenájdem dôvod, prečo by som sa mala vrátiť do normálnej práce. Takže prajem správne rozhodnutie a ak to rozhodnutie bude, že ideš do toho, tak prajem veľa nadšenia, triezveho uvažovania a trpezlivosti a potom aj naplnené očakávania. 😉

wieruska1
23. jún 2020

Chod do toho. Budes robit 20 hodin denne, tie dalsie 4 sa budit zo sna v ktorom pracujes . A bud to vzdas alebo ta tvoj biznis naplni a bude to tvoje druhe dieta . A potom si spomenies na pracu kde o 16 padla, hlava cista a po mne potopa. Ja vsetkym zenam matkam radim podnikat lebo to ma milion vyhod, ale tvoje dovody su neni uplne 100%

sara07
23. jún 2020

@lenuliatko84 tak premilovaná moja ,aká otázka taká odpoved
a čudovala by si sa kolko ludi nechápem rozdiel medzi hrubym a čistym ziskom ,a a ako si to napisala tak som ti odpovedala, však čitaj po sebe

lenuliatko84
24. jún 2020

@sara07 napisala som to dobre

spadnutaslivka
24. jún 2020

autorke- prepáč, ja som nejako počas písania pozabudla, čo sa vlastne pýtaš. pýtaš sa na našu motiváciu, nie či ti to odporúčame :D
ja potrebujem momentálne byť doma k dispozícii (mám viac detí a sú relatívne malé) + v okolí je dosť vysoká nezamestnanosť a ešte aj mnohí "zamestnaní" sú vlastne podnikatelia. takže preto je pre mňa lepšia teraz práca z domu. čo bude neskôr, to neviem, ale ja som si už aj celkom zvykla, takže do klasickej práce od-do by sa mi už až tak moc nechcelo, ale asi by záviselo od nutnosti a kolektívu.... pracovala som pred materskou na rôznych miestach a viac ako šéfstvo ma ubíjali ufňukaní kolegovia, ktorí od rána nadávali a odrátavali čas do prestávky.... s takými sa pracuje fakt otrasne :(

simca06022011
24. jún 2020

Nic ma nemotivovalo, prisla prilezitost na podnikanie a isli sme do toho. Postupne. A ked si myslis, ze podnikanie je praca na "ked sa mi chce" a nie je "od do", tak sa mylis. Je to praca na 24/7, ak sa ti podari tak na 24/5 :D Tak ruzova okuliare treba zlozit, mozes si spravit nejaky plan podnikatelsky, ale musis vediet co chces robit aby ta to bavilo. Prvotne investicie byvaju casto vyssie a vela podnikatelov je prve roky v strate... treba si poratat 🙂 a naozaj necakaj, ze budes mat vela volna.. ak teda neotvoris salon, nezariadis, nenastavis a nezamestnas si tam niekoho.

simca06022011
24. jún 2020

a inak k masazam, vela nas ludi na masaze zvyknutych ide k fyzioterapeutom a riadnym vyucenym maserom (vela ludi masaze nema rado). Teda aspon ja si na to naozaj davam velky pozor, ani na welnessoch a v hoteloch sa nedam rekreacne pomasirovat, bez toho aby som si to overila.. kedze mi stacilo zazitkov s modrinami, trpnucimi rukami, nohami a chvilami ked som na izbu isla stvornozky 🙂 Tak skus zistit, ci by v okoli bola klientela, aka je tam konkurencia atd.

mpg
24. jún 2020

Jedna známa mi hovorila, že robí masáže (postupne si urobila viacero kurzov) , potom to robil aj jej syn, robili to pre športovcov a potom si jej syn musel urobiť nejakú zdravotnú školu (mal gymnázium), aby to mohli robiť. Tam sú podmienky, ktoré treba splniť.

karolinakr
25. jún 2020

Tu je veĺa odpovedí na túto otázku

simonah73
25. jún 2020

zrusili mi pri navrate z rodicaku miesto

akvi
25. jún 2020

tiez som odisla z prace, nelutujem ani sekundu. Zaciatok bol tazky, ak by muz nezarabal, tak ten krok nemozem spravit, ale nastastie, mohli sme si to dovolit. Paradoxne, najviac spokojny bol na zaciatku prave muz, pretoze zrazu nebolo treba riesit kto, kedy , ako pojde vybavit XY veci, od lekarov, po urady a pod.. Tak isto domacnost som si nechala na pleciach ja, lebo robim z domu. Moj zarobok nie je sice nejaky uuuzasny, ale staci nam to a je k nezaplateniu byt sam sebe panom. Robim vtedy, ked sa mi chce, resp. aj ked su veci, co musim v nejakom case mat spravene, tak je to neporovnatelne oproti zamestnaniu. Tak isto dovolenky a pod.. Ak na tvojom prijme zo zamestnania nestoji domacnost, chod do toho. Ja vzdy, ked som stala na takejto "krizovatke" a vahala, ci ano, ci nie, tak este sa mi nestalo, ze ked som sa rozhodla ze ano, ze by som si pohorsila..Vzdy to slo len a len k lepsiemu..

janinamojka
26. jún 2020

Tiez som pred par mesiacmi začala podnikať, úplne obrátila život od zakladu.. Najprv obrovský strach, rešpekt.. Su tazke dni, aj tie lepsie... Aj som si poplakala neraz.. Ale vzdy lepšie nez cakat a dufat ci mi 15-teho pride nejaka vyplata.. Drzim ti palce.

petrakrasna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz