Čo si beriete na obed do práce?

7. sep 2021

Ahojte, čo si beriete na obed, ak nie je v práci jedalen,ani donáška? Chodím dosť zavčasu,ráno si variť nestíham, tak by sa mi zišli tipy a rady, čo je dobré aj na druhý deň a ohriate.. dik za rady ;)

evica17
7. sep 2021

Myslim ze hocco je dobre ohriate aj na druhy den. Len specialne mne nechutili cestoviny, ked som si to dala do jedneho obedara s omackou. Lebo sa napili tej omacky a bolo to suche. Ale ak to.rozdelis do dvoch doz tak sa to da zmiesat a to je fajn, alebo v jednej a dat viac omacky ako bezne davas.
A bryndzove halusky to iste. Miesat az v praci alebo ja som si do nich davala kyslu smotanu any neboli oschnute.

norita445
7. sep 2021

Tak moj manžel keď ma ranšiu zmenu tak mu nabalim bagetu vodu keksiky niejake hašlerky .. alebo chliebik so syrom alebo so sunkov alebo rošky žemle s maslom nieke napoj pitnu vodu

pribinak
7. sep 2021

Prečo si nemôžete niečo dať doniesť kuriérom?

dankanka
7. sep 2021

Ryza so zeleninou a masom, polievka - da sa dat do 7dcl zavaraninoveho pohara a ked si prinesies misku tak parada, zemiaky s niecim - kludne aj zapekane..ved hocico co doma navaris, len ozaj tie cestoviny a omacku lepsie kazde zvlast..

oktoberka
7. sep 2021

@pribinak lebo keď máš stále jesť skoro to isté,čo mnohi ponúkajú(len pod iným názvom),alebo za obedy platiť kopu peňazí,tak si radšej uvaria doma. Príležitostne sa dá kuriér,ale každý deň..

dankanka
7. sep 2021

@oktoberka
@pribinak hlavne aj zla kvalita jedla vacsinou. Kupia xo najlacnejsie suroviny a za drahe predavaju..ok, sem tam je tam aj daky.salat ale maso vacsinou to najlacnejsie..cestoviny prevarene, ryza detto..alebo som taka narocna :D

pribinak
7. sep 2021

@oktoberka nikde nepíšem že si má objednávať každý deň, pýtam sa, prečo si nemôžu objednať jedlo cez kuriéra

pribinak
7. sep 2021

@dankanka dá sa nájsť aj celkom slušne jedlo a to som pomerne náročná na stravu. Sú rôzne jedálne a vývarovne a nepýtajú ani nejaké horibilne súmy

dadulamamula
7. sep 2021

A čo tak si navariť deň pred tým? Dajú sa navariť aj rýchle jedla do 30 minút hotové aj menej.. Alebo si objednať?

sona96
7. sep 2021

@pribinak napríklad môj muž robil jeden čas na dedine, kde mu odmietli z najbližšieho mesta priviesť, lebo sa im to za jedno jedlo neoplatí

pribinak
7. sep 2021

@sona96 aj môj tak muž niekedy chodí, poskladajú sa na taxík a ten im priniesol, niekedy treba hľadať neštandardne riešenia

elizita
7. sep 2021

Ked nestiham rano, spravim si vecer..

lasona
7. sep 2021

Kuracie mäsko, grilovaná zelenina, nejaké palacinky, cuketove placky, sa dajú zjesť prihriate, ryža so zeleninou, kurací perkelt, v lidli zvyknú mať také hotové šaláty, aj to je fajn raz začas, šalát Rio mare tuniakovy tie sú fajn a aj chutné, celozrnné pečivo a cottage cheese...

fadama
7. sep 2021

Nikdy si nenosim obed ( varene) do práce .
Jednoducho by som to nejedla. Varím malé porcie na jeden deň.
Beriem si pečivo, väčšinou sladké aj rožky so šunkou a podobne. Alebo nejaký jogurt.

marca12
7. sep 2021

Ja si nosim a varim vecer. Varim cokolvek. Masa na rozne sposoby s omáčkou,dresingom,zeleninou k tomu prilohu,cestovinu s omackami roznymi,polievky.

h2
7. sep 2021

Berieme si aj s mužom obedy do práce každý deň. Varím večer predtým, toľko, aby z toho bolo na večeru aj na druhý deň na obed. Ak náhodou nič nemám, mám v práci zásobu tuniaka v konzerve (nemám problém to zjesť samotné), alebo instantné polievky. Teraz v lete som často ani nemala chuť na varené jedlo, brala som si zeleninu a syr.

dankanka
7. sep 2021

@pribinak asi podla toho kde..ked som zila v ba tak este ok .ale tu v senici jeden horsi ako druhy :D. Ale objednavam aj ja, hlavne teraz pocas sestonedelia. Nie vzdy sa mi chce varit..ale minule zjedol svieckovu pes, co bola taka dobra :D

luccija
7. sep 2021

Čokoľvek väčšinou mäso na šťave, kuraciu činu, špagety s tuniakom, francuzske zemiaky, parené buchty, guláš, ale priznávam, že mne to z druhého dňa nechutí🙂polievky husté....halušky s kapustou...mali sme v robote obedy, ale ani tie mi nechutili.Ja mám najradšej hneď uvarené okrem mäsa na šťave to zjem aj 2 dni.Ja ani zemiaky z druhého dňa nezjem som v tomto rozmaznana

alexk12
7. sep 2021

Ja som si nosila šaláty v lete😀 teraz už nechodím do prace takže nic🤦🏻‍♀️

evica17
7. sep 2021

@fadama no ja by som popravde na takej strave obhryzala od hladu dvere. Ale to zalezi ako je clovek navyknuty. Ked som chodila do skoly, tiez iba take jjedla ako ty. Ale to sme bolo do 14-15 a rychlo domov na obed. V praci som bola od 8 do 17/18 takze som potrebovala daco co nasyti poriadne

fadama
7. sep 2021

@evica17 mne to úplne stačí. 🙂😘😘

nika23t
7. sep 2021

Francúzske zemiaky, cestoviny s omáčkou oddelené, zmiesala som až po ohriati, ryžu s omáčkou a mäsom, grilované kura s ryžou, jedlá s kyslou kapustou (ale to asi len keď máš kanceláriu sama...), guláš a knedle, privarky fazuľkovy, hrachovy, šošovicovy, husté sýte polievky s pečivom, ryžový nákyp, zemlovka...

luccija
7. sep 2021

Ešte som si nosila rybu a zemiakové pyré, rizoto hribové, zeleninové so syrom, keď som nestihla variť v potravinách som kúpila dukátové buchty a doma spravila puding, alebo slíže s tvarohom 4 kg som pribrala pri takej neorganizovanej strave🙂alebo len halloumi syr či ostiepok ugrilovany a k tomu šalát nakrájať, či hermelin so salatom

slenky
7. sep 2021

Teraz uz robim z domu, ale zvykla som si nosit vifonky na obed 😆 nie sice najzdravsie, ale vzdy som si potom dala nejake ovocie, pripadne jogurt 😉

autor
8. sep 2021

@pribinak robím v obci kde nie je donáška ani z okolitých obcí ani najbližšieho mesta.

autor
8. sep 2021

@dadulamamula veď na to sa pýtam. Nejakú inšpiráciu. V predošlej práci som taký problém nemala

autor
8. sep 2021

Ďakujem vaaam 🙂 ja veľmi nevarím, tak som teraz v úzkych s nápadmi, ale musím sa prekonať 🤦😀

simca06022011
8. sep 2021

Tak ked nevaris, tak ako to chceš riešiť? Bud si kúpiš v obchode rano hocico od peciva po salat, alebo si navaris večer ved tu ani nie je co špekulovať. Ja napr z domu jedlo nenosim, najem sa rano, najem sa po praci doma a obed zvládnem z potravin alebo vybdcham ked nemam chut, mavaju sj bagety u nas sem tam.

slecnalemonova
8. sep 2021

Ja som uz roky rokuce bezobedova, “vdaka” môjmu povolaniu nemam na obed cas a nahadzat nieco rychlo do seba odmietam. Tak som nasla na nete taky kvazi smoothie mixerik na dobijanie, dam donho pokrájané ovocie a zoberiem so sebou. Potom ked mam chut len stlačim, pripadne pridám trosku vody a vybavene. Vola sa Fit Stream ak by mal niekto zaujem.

dankanka
8. sep 2021

Ja som esre vzdy mala kus kus v praci. Osolis (alebo das vegetu, pdipadne este dake oblubenr bylinky), zalejes vriacou vodou, zamiesas a do par minut papas. K tomu nakrajas zeleninku cerstvu, otvoris daku konzervu tuniaka trebars a mas.