Čo s kolegyňou?

20. júl 2024

Mám na zodpovednosti jednu novú kolegyňu a v pondelok mám dať report vedúcej, ako sa jej darí. Začala minulý týždeň v piatok, 12.7. Aby ste boli v obraze - jej úlohou je hľadanie a oslovovanie kandidátov.
Do interného systému sa zaučila už v ten deň, vie pracovať so systémom, tabuľkami. Z tejto stránky je šikovná. Problém je, že nemá dostatočný prehľad čo sa týka pozícií na ktoré hľadá kandidátov. Nevie presne opísať náplň práce, mám pocit, že nevie dostatočne zaujať. Napríklad má za deň 50 hovorov ale z toho sa jej podarí pozvať na pohovor len 5 ľudí.
Snaží sa, minulý víkend si sama našla informácie o firmách pre ktoré obsadzuje pozície, inzercie na dané pozície aby mala z čoho čerpať informácie, mala už dobré nové návrhy, cez víkend na vlastnú päsť hľadala kontakty. Vidím na nej, že sa snaží. Problém je, že jej chýba obchodný duch. Nevie tú pozíciu predať a presvedčiť kandidáta aby došiel na pohovor. Je si celkom neistá a dosť stresuje, možno aj z časti preto lebo vie, že je sledovaná.
Celý večer rozmýšľam nad tým, ako ten report podať. Závisí zväčša od toho, či budú hľadať inú kolegyňu. Máme jej dať šancu podľa vás? Pýtam sa hlavne ľudí, ktorí pracujú v tejto oblasti.

andreagartnerova
20. júl 2024

Nepracujem v oblasti, ale šancu by som jej dala, pokiaľ má snahu za týždeň sa nedá odhadnúť aká bude. Pre ňu to je tiež stresujúce keďže to je nové..

1ivanka1
20. júl 2024

Tyzden je velmi malo na nejaky report.podla mna teda.

anavianavi
20. júl 2024

mala by si podat report objektivny na zaklade faktov.
podla tvojho opisu si v tom velmi osobne angazovana. spravas sa akoby pracovala pre teba, nie firmu.
dala by som jej tipy ako to robit lepsie, sefke ferove hodnotenie.
Moj tip je, ze ty sama nemas vela rokov skusenosti. ak sa smiem spytat kolko to je? Kolegya si zasluzi sancu viac ako 1 tyzden, nakoniec este moze byt hviezda.

petamich
20. júl 2024

Vyhodnocovat cokolvek po tyzdni je podla mna predcasne, veducej by som dala presne takyto report, ze sa snazi, proaktivne si vyhladava informacie, snazi sa prinasat nove navrhy, zaroven je vidiet, ze je to pre nu nove a v niektorych veciach si je neista a stresuje, co je uplne prirodzene ak ste najali juniora bez predchadzajucej skusenosti - report treba podat fakticky, co jej ide a kde ma priestor na rozvoj

Navyse je leto, sezona, kedy vela ludi nechce riesit novu pracu, takze to, ze ma nizsiu uspesnost pozvanych na pohovor moze byt aj tym, kolega s obchodnym duchom dohodne kolko? Predpokladam, ze tam asi nebude az taky priepastny rozdiel

ukgirls
20. júl 2024

report je report-napis pravdu tak ako si to napisala tu .. podla mna sancu dostat ma - ale ty sa za nu zarucit nemozes- niesi jej znama . rozhodnutie uz bude na tych co to citat budu ...

nika23t
20. júl 2024

Pracuje pre rovnakú firmu jeden týžden, a Ty už máš obavy, ze bude lepšia ako Ty, lebo sa očividne snaží, dokonca aj mimo pracovnej doby. Super, len jej daj šancu a nechaj ju, nech ukáže, ze vie pracovať. Mala by mat priestor aspoň 3 mesiace. Môže Ti byt dobrou kolegyňou, ukaz jej, ako pracovať, nasmeruj ju správne. A report podaj férový, popis veci tak, ako su. To, ze jej to po týždni nejde ako niekomu po roku je normálne. A podľa toho, ako ju popisujes, až taká zlá nebude. Skôr je neistá.

egonsk
20. júl 2024

mozno pozvala iba 5 kandidatov co za nieco stoja a nie 20tich, ktori by boli nanic a len by stratila cas. Efektivita nie je snad v mnozstve, ale kvalite, ci?

sardinka32
20. júl 2024

Z toho ako ju opisuješ, mne príde ako nádejná kolegyňa. Je snaživá, učenlivá, ochotná pracovať na sebe a pracovnú pozíciu si váži, z toho plynie ten stres, nechce o ňu prísť. To, že podľa Teba nevie dobre opísať danú pracovnú pozíciu, to chce len grif a zaučenie sa...na toto je týždeň málo...ak samozrejme predtým už na takej pozícii nepracovala, to by trošku zmenilo situáciu.

vanilkovazmrzka
21. júl 2024

Od cohoho je 3 mesacna skusobna doba? Pripada mi nefer po tyzdni (!!!!?!??) posudzovat ci niekoho vyhodite alebo nie

svetlonos
21. júl 2024

Mne prídete ako v jednej mojej bývalej praci. Mala som 2 hodiny rozhovor s personalistov a hovorila jej, co som robila a co neviem ale rada sa naučím. Pivedala, ze to nie je problém. Ona zial o 2 ryzdne od môjho nástupu na materskú. Bila to pozícia na recepcii v hoteli. Na prvom takomto "hodniteni" mi vedúca recepcie povedala, že začnem robiť viac veci, objednavat izby hosťom, komunikovať s nimi cez cez mail, nechala ma účtovať. Bol pri tom aj nový personalista a to hodnotenie po 1,5 mesiaci bolo pozitívne, bez skrytej kritiky. Povedala som v čom mam medzery ešte a oni ze nevadí, naučím sa. O týždeň neskôr priserne hodnotenie, ze to a hento neviem, ako je to možné... No čisté psycho. Odvolala som sa na môj pohovor s personalistov, kde som zmenila, ze realne som tieto veci nikdy nerobila.
Oni v podstate odo mňa vyžadovali, aby som sa za 2 mesiace naučila pracu, covinym trvalo rok a ešte k tomu mali hotelovú školu. Ta u nich spočíva prevažne z praxe, trvá 4 roky.
Mala sm tam kamosku, sama nechapala, co za scestné jednanie to tam mali. Ze aj jej to trvalo rok, kým do systému vbehla - s hotelovou.
Ja by som skôr na mieste vašej kolegyne zvazila zmenu práce. Hodnotiť po tyzdni je nelogické.
Kolegyňa práve skončila VS, ci str tiez brali nepersonalistku? V oboch prípadoch treba prax a tu za týždeň nezíska.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
21. júl 2024

Vráť sa späť a spomen si ako si začínala ty.Kolko ľudí si nabrala za prvý týždeň ty

dzulli1980
21. júl 2024

Sa mi zdáš kus premotivovaná, čo čakáš od človeka po týždni v novej práci? ... Ty si predpokladám po týždni už fungovala, ako keby si tam 20 rokov robila ... tiež som pár dievčat zaúčala ... aj teraz mám kočku a teda po týždni by som si nedovolila hodnotiť, či na tú robotu má/nemá ... momentálne je u nás 8-my mesiac a s čistým svedomím môžem povedať, že sme získali jednu šikovnú zamestnankyňu.

vlastnynazor
21. júl 2024

Nechcela by som robit vo vasej firme. 3mesacna skusobna a po tyzdni chcete poslat prec sikovneho cloveka, lebo nema obch.ducha = ludia, kt.oslovi, su spokojni v aktualnej praci a nechcu menit robotu.
Zase na druhej strane, ak ju vyhodite, date jej sancu najst si lepsiu pracu ako u vas.

mk1111111111
21. júl 2024

Sama nie si rozhodna, lebo musis po prvykrat na niekoho robit report a pytascsa tu, co robit a cudujes sa, ze ona nie je po tyzdni zbehla. Je super, ze sa snazi, aj vo svojom volnom case, co je velke plus. Ja by som jej isto sancu dala.

buberova
21. júl 2024

Report podaj objektívne tak ako si napísala tu. Ale šancu si ešte určite zaslúži, týždeň je veľmi veľmi krátka doba

megg1
21. júl 2024

Jasne, ze by som jej neuskodila, ale dala sancu. Ty by si nemala byt ta, co o nej rozhoduje, skor sa ju snaz aj potom zaskolit, pomoct jej, vysvetlit nieco, ak bude treba...

felycity
21. júl 2024

Tyzden je strasne malinko, co treba v dnesnej dobe urcite ake vyzdvihnut ja ochota, snaha ak dokonca v ramci svojho volna. To sa dnes uz len tak nevidi. Urcite jej treba dat sancu, podporit a povzdbudit.

michelle567
21. júl 2024

Neuškodila by som jej. Snaží sa. Týždeň je málo. Skúšobná doba je 3mesiace.

kika572
21. júl 2024

Skúšobná doba je tri mesiace tak jej ten čas daj

koniarova
21. júl 2024

Po týždni? U vás by som teda robiť nechcela.

nikitka444
21. júl 2024

Samozrejmé dat šancu, keď sa snaží. Nikto nepadol učený z Neba. Ty si tiež nevedela určite hneď byt top

alickapusinka
21. júl 2024

Po týždni ideš niekoho posudzovať zbohom zdravý rozum.Od čoho je skušobna doba 3 mesiace pre srandu králikov.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
candii
21. júl 2024

Jasné že má stres. Je to len jeden týždeň. Musí sa trochu oťukať a osmeliť a to trvá určite dlhšie ako týždeň. Za mňa veľmi veľmi krátky čas na závery, pre mňa by bolo podstatné že sa snaží a chce

betulinka1
21. júl 2024

Podla mna je jej snaha dostatočná na to aby dostala sancu. Tie spravne formulácie aby zaujala by ste ju mali zaručiť ako firma. Tak isto ako reagovat na urcite typy odpovedi, ako a kedy trosku zatlačiť. Ved na toto sa bezne trenuje v ramci zaškolení v obchodnom sektore. Od nikoho noveho sa neočakáva, ze to bude vediet hned.

jana_eyre_2
21. júl 2024

Ja síce nových ľudí neprijímam, ale nových ľudí zaucam do našej práce. (Máme veľký Team ľudí kde sa často menia).. minimálne mesiac ich berieme ako nováčikov, ktorí majú dostatočný dôvod sa ešte mýliť a učiť.. týždeň je naozaj veľmi krátka doba na to aby sa dalo zhodnotit ako sa jej darí.. píšeš že sa snaží, rieši - to je podľa mňa veľký predpoklad na to aby bola vo svojej práci dobrá, ale treba jej dať aspoň ešte dva týždne na to aby mala trocha istoty, je to úplne normálne.. (ja dávam reporty zväčša podla toho či vidím že človek má chuť pracovať, čo si myslím že tvoja kolegyňa chuť má podľa toho čo píšeš) predstav si seba na jej mieste, bola by si po týždni na novom mieste hneď 100%? Ja som teda vôbec nebola a som vdacna za to že u nás sa človek prvý mesiac berie ako nováčik a má nárok na chyby, opravy a učenie sa..

estellas
21. júl 2024

@jana_eyre_2 Tak to máte dobre že mesiac. Mne sa stalo, že som niekde robila 4. dni a robila som vo výrobe a povedali mi, že nespĺňam normy a ma prepustili. Na jednej strane ich aj chápem ale zas štyri dni je málo...
Odvtedy mám obrovský strach keď niekde nastúpim na nove miesto, prvé dni chodím so strachom do práce či budú so mnou spokojní... 🙁

margotka17
22. júl 2024

Treba jej dať šancu, veď ma skúšobnú dobu, ak to za ten čas nezvládne, rozlucite sa s ňou. Aaaale, vidno, že je snažia a chce to robiť. Treba ju troška nasmerovať, dovysvetlit, určite sa chytí, keď si cez víkend sondovala čo ako.

gas1201
22. júl 2024

pracujem ako obchodník a prvé týždne ba priam až mesiace som bol taktiež stále v strese pretože som chodil na obchodné stretnutie s kolegom, ktorý ma zaučal. ale stále som mal pocit v sebe typu "nemôžem nič pokaziť, povie to šefke" atď atď. po tom čo som dostal "voľnú ruku" a našiel som si svoj štýl komunikácie a už to ide ako po másle.
čiže určite ten stres môže byť z časti spôsobený aj tým drobnohľadom